АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

ІІІ. Громадські організації інвалідів

Прочитайте:
  1. IV. Працевлаштування, освіта і професійна підготовка інвалідів
  2. V. Створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до соціальної інфраструктури
  3. VI. Матеріальне, соціально-побутове і медичне забезпечення інвалідів
  4. Безплатне забезпечення інвалідів автомобілями
  5. Директор Департаменту організації та розвитку
  6. Забезпечення інвалідів та інших громадян спеціальними засобами пересування, індивідуальними пристроями та іншими засобами реабілітації
  7. Завдання і функції Фонду України соціального захисту інвалідів
  8. Завдання Центру професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів
  9. ІІ. Державні органи України, які здійснюють державне управління в галузі забезпечення соціальної захищеності інвалідів

Стаття 12. Громадські організації інвалідів створюються з метою здійснення заходів по соціальному захисту, соціально-трудовій і медич­ній реабілітації інвалідів та залученню їх до суспільно корисної діяльно­сті, занять фізичною культурою і спортом.

(Стаття 12 із змінами, внесеними згідно з Законом № 200/94-ВР від 13.10.1994 р.)

Стаття 13. Республіканські й місцеві органи державної влади та управління повинні подавати допомогу і сприяти громадським організаціям інвалідів в їх діяльності.

Стаття 14. Громадські організації інвалідів здійснюють виробничу, господарську, фінансову та іншу діяльність, не заборонену чинним зако­нодавством.

Продукція підприємств (об'єднань) і організацій, громадських орга­нізацій інвалідів, номенклатуру та обсяги виробництва якої погоджено з державними замовниками, включається до державного замовлення.

(Частина друга статті 14 в редакції Закону № 481/96-ВР від 12.11.1996 р.)

Об'єкти капітального будівництва, які зводяться за рахунок коштів громадських організацій інвалідів, у заявленому обсязі включаються до державного замовлення.

(Частина третя статті 14 в редакції Закону № 481/96-ВР від 12.11.1996 р.) Держава сприяє забезпеченню матеріально-технічними та іншими ресурсами виконання державних замовлень, зазначених у частинах дру­гій та третій цієї статті.

(Статтю 14 доповнено частиною четвертою згідно з Законом № 481/96-ВР від 12.11.1996 р.)

Стаття 141. Підприємства та організації громадських організацій ін­валідів мають право на пільги зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України з питань оподаткування. Засто­совувати зазначені пільги такі підприємства та організації мають право за наявності дозволу на право користування пільгами з оподаткування, який надається міжвідомчою Комісією з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (далі – Комісія).

Комісія є спеціальним уповноваженим державним органом, створеним з метою визначення доцільності надання державної допомоги громадським організаціям інвалідів, їх підприємствам і організаціям у вигляді пільг з опо­даткування, фінансової допомоги, кредитування, надання пріоритетів при розміщенні державного замовлення та в інших формах, а також здійснення обліку і контролю за використанням такої допомоги.

Положення про міжвідомчу Комісію з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів та типове положення про ре­гіональні комісії з питань діяльності підприємств та організацій громад­ських організацій інвалідів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

До складу Комісії входять по одному представнику від Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду України соціального захисту інвалідів, Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України, Міністерства транспорту України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Державного комітету України по земельних ресурсах, народний депутат України – представник профільного Комітету Верховної Ради України з питань соціального захисту інвалідів та представник, делегований громадськими організаціями інвалідів.

Співголовами Комісії за посадою є міністр праці та соціальної по­літики України та голова Комітету.

Комісія має регіональні (територіальні) органи – комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

До складу регіональних (територіальних) комісій входять по одному представнику від відповідних управлінь Автономної Республіки Крим, об­ласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду України соціаль­ного захисту інвалідів, Державної податкової адміністрації України, Дер­жавної митної служби України, Міністерства транспорту України, Мініс­терства фінансів України, Міністерства економіки України, Державного комітету України по земельних ресурсах, представник комітету (комісії) з питань соціального захисту інвалідів відповідно Верховної Ради Автоном­ної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад та представник, делегований громадськими організаціями інвалідів.

Співголовами регіональних (територіальних) комісій є відповідно заступник Голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, за­ступники голів обласних, Київської та Севастопольської міських дер­жавних адміністрацій та голови профільних комісій з питань соціаль­ного захисту інвалідів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад.

(Закон доповнено статтею 141 згідно з Законом № 1926-111 від 13.07.2000 р.)

Стаття 142. Рішення про надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів приймається Комісією на основі таких документів, які подаються на її розгляд відповідною громадською організацією:

заяви;

свідоцтва про державну реєстрацію громадської організації інвалідів та підприємства і організації, що засновані такою громадською організа­цією;

нотаріально завірених копій установчих документів громадської ор­ганізації інвалідів та підприємства і організації, що засновані такою гро­мадською організацією;

довідки про включення громадської організації інвалідів та підпри­ємства і організації, що засновані такою громадською організацією, до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

бізнес-плану діяльності підприємства і організації громадської орга­нізації інвалідів;

обґрунтування значимості підприємства та організації громадської організації інвалідів для соціального захисту інвалідів;

довідки органу соціального захисту інвалідів про кількість працю­ючих інвалідів та загальну кількість працюючих на підприємстві та в ор­ганізації громадської організації інвалідів,

висновку регіональної комісії щодо обґрунтованості надання пільг (крім підприємств, установ та організацій всеукраїнських організацій ін­валідів та підприємств і організацій, що мають за попередній податковий рік валовий доход в обсязі меншому 8400 мінімальних заробітних плат та загальну кількість працюючих не більше 25 чоловік).

Рішення комісії про надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування або відмову в ньому має бути вмотивованим та базува­тися на аналізі соціальної значимості відповідної громадської організації інвалідів та її підприємства чи організації та можливості працевлашту­вання інвалідів.

Регіональні комісії мають право приймати рішення щодо надання до­зволу на право користування пільгами з оподаткування підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів, які отримали за поперед­ній податковий рік валовий доход в обсязі меншому 8400 мінімальних заробітних плат та мають загальну кількість працюючих не більше 25 чо­ловік.

(Закон доповнено статтею 142 згідно з Законом № 1926-ПІ від 13.07.2000 р.)

Стаття 143. Рішення про скасування дозволу на право користування пільгами з оподаткування підприємству та організації громадських орга­нізацій інвалідів приймається Комісією у разі:

отримання заяви від громадської організації інвалідів щодо скасуван­ня зазначеного дозволу;

подання відповідних органів державної податкової служби та інших державних органів про порушення законодавства України підприєм­ством або організацією; ліквідації підприємства, організації.

(Закон доповнено статтею 143 згідно з Законом № 1926-111 від 13.07.2000 р.)

Стаття 15. Громадські організації інвалідів в особі їх республікан­ських органів мають право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України.

Місцеві органи громадських організацій інвалідів, а також трудові колективи їх підприємств (об'єднань), установ і організацій вправі вноси­ти в місцеві Ради народних депутатів пропозиції з питань соціального за­хисту інвалідів.

Стаття 16. Порядок створення, діяльності і ліквідації громадських організацій інвалідів регулюється законодавством України про громад­ські організації, статутами цих організацій, зареєстрованими у встановленому порядку.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 587 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)