АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Апоплексія яєчника. При апоплексії яєчника не буває затримки місячних і захворювання виникає в дні овуляції або перед менструацією

Прочитайте:
  1. Апоплексія яєчника
  2. Перекрут ніжки пухлини яєчника
  3. Перекрут ніжки пухлини яєчника
  4. Синдром об’ємного збільшення яєчника.

При апоплексії яєчника не буває затримки місячних і захворювання виникає в дні овуляції або перед менструацією. Жінка не почуває себе вагітною.

Захворювання починається раптово з появою сильного болю внизу живота з локалізацією на стороні ураження яєчника, частим пульсом, падінням кров’яного тиску. Частіше в середині менструального циклу або другу його фазу. При огляді - болючість внизу живота, напруження черевної стінки, різко позитивні симптоми подразнення очеревини. Перкусія дає притуплення звуку в нижніх та бокових відділах живота, інколи болі супроводжуються нудотою і блювотою. При вагінальному дослідженні - матка нормальних розмірів. Якщо гематома не велика, то пальпується побільшений яєчник кулястої форми, м’якої консистенції, різко болючий.

Аналіз крові - зниження рівня гемоглобіну, кількості еритроцитів, лейкоцитозу немає.

УЗД- матка нормальних розмірів, в ділянці додатків утвір з ехо (-) тканиною (гематома).

Тест на вагітність негативний.

Пункція черевної порожнини через заднє склепіння піхви. Під час пункції - темна кров зі згортками, а при свіжому розриві- червона кров.

Лапароскопія - розірваний яєчник з гематомою на місці розриву.

Алгоритм дій лікаря: провести диференційну діагностику з позаматковою вагітністю, розривом кісти яєчника, перекрутом ніжки кісти яєчника, гострим апендицитом. При підтвердженні діагнозу тактика лікаря залежить від стану жінки. Якщо крововтрата не велика (загальний стан, пульс, артеріальний тиск, показники крові не порушені. Проводиться клінічне і лабораторне спостереження. Хворій призначається ліжковий режим, періодичний холод на низ живота.

При порушенні стану хворої у зв’язку з крововтратою показана термінова лапаротомія, одночасно інтенсивна терапія. Об’єм операції: резекція яєчника в межах розриву і зашивання його.

 

 

Тактика лікаря при підтвердженні діагнозу перерваної трубної вагітності.

Одночасно проводиться інтенсивна інфузійна терапія і термінова лапаротомія.

При великій крововтраті проводять зупинку кровотечі і приступають до реінфузії крові, якщо з моменту переривання вагітності минуло не більше 12 годин. При розриві труби частіше проводиться її видалення. Можлива органозберігаюча операція: сальпінготомія з видаленням плідного яйця і наступною пластикою маткової труби. При трубному аборті - резекція ампулярної ділянки труби, електрокоагуляція судин, що кровоточать.


Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 451 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)