АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Для студентів 1 курсу

Прочитайте:
  1. A. Пасивна імунізація специфічним імуноглобуліном – інфільтрація в рану та в/м введення залишку і розпочаток курсу антирабічних щеплень
  2. VІ. Матеріали активізації студентів під час викладання лекції
  3. Для викладачів і студентів економічних спеціальностей.
  4. ДЛЯ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ДО ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ
  5. для студентів 5-го курсу
  6. Для студентів VI курсу медичного факультету
  7. З курсу «Імідж і технології його формування»
  8. З фармакотерапії та основами фармакокінетики для студентів 4 курсу фармацевтичного факультету
  9. Значення курсу «Анатомія, фізіологія та паталогія дітей» для корекційних педагогів різних спеціальностей.

УКООПСПІЛКА

Коледж економіки і права

Вінницького кооперативного інституту

Заняття №

Лекція №

З дисципліни «Біологія»

для студентів 1 курсу

Викладач: Пукас М.М.

Тема: Будова та склад хромосом. Каріотип.

Мета:вивчити особливості будови, хімічний склад,рівні організації,типи,кількість в організмі,розміри хромосом,поняття про хромосомні набори,зміни числа хромосом,каріотип,репродукцію хромосом,їх функціонування,ген,екзон, інтрон,та роль ядерних структур у життєдіяльності клітини.

Тип заняття: лекція з елементами бесіди і розповіді.

 

Кваліфікаційні вимоги

Студенти повинні знати: що таке хромосоми, їх рівні організації,будову та функції,каріотип.

Студенти повинні вміти: визначати типи хромосом

Міждисциплінарні зв'язки: екологія,хімія

Методичне забезпечення заняття:

-програма,

-робоча програма,

-підручник,

-конспект заняття,

- роздатковий матеріал

Література:

1)Кучеренко М.Є.Загальна біологія 10-11 клас. _К.Генеза,2000.-464с

2)Біологія. Довідник для абітурієнтів і школярів загальноосвітніх навчальних закладів. Навчально-методичний посібник.-К,Літера ЛТД,2008,-656с

3)Біологія.Навчальний посібник.А.О.Слюсарев,О.В.Самсонов,В.М.Мухін.-К:Вища школа,1995.-607с

4)Біологія. Навчальний посібник. Мотузний В.О. –К:Вища школа,2007.-751с

5)Біологія.10-11клас.Розробки уроків. -Х.Веста,Ранок.2008.-176с

 

Зміст заняття

I.Організаційна частина заняття

Перевірка присутніх і санітарного стану аудиторії.

Перевірка готовності студентів до заняття.

Перевірка домашнього завдання.

II.Актуалізація опорних знань студентів

Що таке ДНК?

Яку будову має ДНК?

Що таке суперспіраль ДНК? Який склад має хромосома?

III.Повідомлення теми, плану, мети заняття

Тема: Будова та склад хромосом. Каріотип

План: 1.Особливості будови,хімічного складу хромосом та їх значення. 2.Поняття про каріотип.

IV.Мотивація навчальної діяльності

Всі ознаки,які вам перейшли від ваших батьків- колір очей,форма носа,колір волосся та інше передається вам з допомогою хромосом

І передбачити як ті чи інші хромосоми зєднаються під час поділу- неможливо. Що ж таке хромосоми, яка їх будова,склад як закодована інформація в хромосомах ми і дізнаємось на сьогоднішньому нашому занятті.

V.Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1.Особливості будови,хімічного складу хромосом та їх значення.

2.Поняття про каріотип.

VI.Узагальнення та систематизація матеріалу

Де сконцентровані хромосоми?

Яку будову мають хромосоми?

Які рівні організації хромосом вам відомі?

Що таке хромосомні набори?

Що таке каріотип?

Як функціонують хромосоми?

VII.Підсумкова часина заняття

-Обгрунтування та виставлення оцінок,

-висновки заняття.

VIII.Повідомлення домашнього завдання

-Вивчити конспект,

-параграф підручника Кучеренко М.Є." Загальна біологія

10-11 кл"


Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 356 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.006 сек.)