Тестові завдання. 1. Хвора 44 років, скаржиться на стискаючий біль за грудиною тривалістю 15 хвилин, який змушує її прокидатися о 4-5 годині ранку
1. Хвора 44 років, скаржиться на стискаючий біль за грудиною тривалістю 15 хвилин, який змушує її прокидатися о 4-5 годині ранку. Біль турбує декілька місяців. Згідно результатів холтерівського моніторингу ЕКГ під час больового нападу у відведеннях V1 – V3 реєструється елевація сегменту ST, поза нападом ЕКГ не змінена. Лабораторні дані в межах норми. Ваш діагноз?
A. Стенокардія, що виникла вперше
B. Стенокардія напруги І ФК
C. Прогресуюча стенокардія
D. Стенокардія Принцметала
E. Інфаркт міокарда
2. Хворий 50 років впродовж останніх 6 місяців відчуває давлячий біль у ділянці серця, який виникає при ходьбі до 500 м, або підйомі на І поверх. Біль триває 3 – 5 хвилин і проходить самостійно після припинення руху. Об'єктивно: пульс – 64 за 1 хв, ритмічний, артеріальний тиск – 130/80 мм рт.ст. При аускультації серця тони звучні, ритмічні. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Стенокардія Принцметала
B. Нестабільна стенокардія
C. Розшарування аневризми аорти
D. Стабільна стенокардія напруги ІІІ ФК
E. Мікросудинна стенокардія
3. Хвора 60 років зі стабільною стенокардією напруги III ФК впродовж останніх 4-х місяців систематично приймає в оптимальних дозах бісопролол, амлодипін, аспірин, симвастатин. Однак ангінозні напади продовжують турбувати. Об'єктивно: пульс 60 за 1 хв, ритмічний, артеріальний тиск 130/70 мм рт.ст. При аускультації тони серця ритмічні, звучні, патологічних шумів немає. Яка подальша тактика ведення хворої?
A. Направити пацієнтку на коронаровентрикулографію
B. Додати нітрати
C. Призначити тромболітик
D. Додати альфа-адреноблокатор
E. Додати гепарин
4. Хворий 61 років скаржиться на короткочасний стискаючий біль за грудиною під час незначного фізичного навантаження. Рік тому переніс гострий Q-інфаркт міокарда передньої стінки лівого шлуночка. Об'єктивно: пульс 62 за 1 хвилину, АТ 150/70 мм рт. ст. При аускультації тони серця ритмічні, приглушені. Які препарати покращують прогноз у даному випадку?
А. Діуретики
B. Статини
C. Нітрати
D. ά-адреноблокатори
E. Антагоністи кальцію
5. Чоловік 45 років скаржиться на короткочасний стискаючий біль за грудиною, що виникає при ходьбі понад 500 метрів. Такі напади спостерігаються впродовж року. Об-но: пульс 68 за 1 хв., артеріальний тиск – 140/80 мм рт.ст. При перкусії межі серця не змiнeнi. При аускультації серця тони ритмічні, звучні, патологічні шуми не вислуховуються. ЕКГ в спокої не змінена. Яке обстеження необхідно провести хворому:
A. Черезстравохідну електрокардіостимуляцію
B. Коронарографію
C. Холтерівський моніторинг АТ
D. Пробу з дипірідамолом
E. Велоергометрію
6. У хворої 52 років під час велоергометричного дослідження зареєстрованна депресія сегменту ST у V4 – V6 відведеннях до 2 мм, що не супроводжувалась болем. Об'єктивно: пульс 76 за 1 хв., артеріальний тиск 140/90 мм рт.ст. При коронаровентрикулографії стеноз коронарної артерії до 70%. Ваш діагноз?
A. Стабільна стенокардія ІІІ ФК
B. Безбольова форма ІХС
C. Вазоспастична стенокардія
D. Гострий інфаркт міокарду
E. Коронарний синдром "Х"
7. Хворий 51 року скаржиться на регулярне відчуття стискання за грудиною під час значних навантажень, яке проходить за 2-3 хвилини після припинення навантаження. Раніше вважав себе здоровим. Об-но: пульс 72 за 1 хв., ритмічний, артеріальний тиск 130/70 мм рт.ст. При аускультації серця патологічних шyмiв не виявлено. Яке захворювання потрібно виключити в першу чергу?
A. Аортальну недостатність
B. ІХС. Стабільну стенокардію
C. Мітральний стеноз
D. Гіпертонічну хворобу
E. Стеноз гирла аорти
8. Хвора, 56 років, скаржиться на короткочасний стискаючий біль за грудиною при швидкій ході та підйомі на другий поверх. 5 років тому перенесла інфаркт міокарду. Об'єктивно: пульс – 76 за 1 хв, ритмічний, артеріальний тиск 150/90 мм рт.ст. Який препарат доцільно призначити у даному випадку для покращення прогнозу?
A. Ізосорбіду динітрат
B. Амлодипін
C. Дилтіазем
D. Бісопролол
E. Нітрогліцерин
9. Хвора 75 років, впродовж року скаржиться на стискаючий біль в ділянці серця при найменшому фізичному навантаженні та у спокої. Біль триває до 5 хв, зникає через 1 - 2 хв. після прийому 1 таблетки нітрогліцерину. Два місяці тому перенесла інфаркт міокарду. Об-но: пульс - 60 за 1 хв., ритмічний, артеріальний тиск - 140/90 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. ІХС. Стабільна стенокардія напруги ІІІ ФК
B. ІХС. Стенокардія, що виникла вперше
C. ІХС. Стабільна стенокардія напруги IV ФК і спокою
D. ІХС. Нестабільна (прогресуюча) стенокардія
E. ІХС. Вазоспастична стенокардія
10. Хворий 51 року скаржиться на стискаючий біль за грудиною під час ходьби до 500 м. Вважає себе хворим 1 рік. Об'єктивно: пульс 60 за 1 хв, ритмічний, артеріальний тиск 130/80 мм рт.ст. Рівень загального холестерину в сироватці крові становить 6,1 ммоль/л. Пацієнт регулярно приймає аспірин, сімвастатин, метопролол. Який цільовий рівень загального холестерину у даному випадку?
A. < 3,3 ммоль/л
B. < 4,5 ммоль/л
C. < 6,3 ммоль/л
D. < 7,3 ммоль/л
E. < 8,3 ммоль/л
Ключі
Рекомендована література
Основна:
1. Внутрішня медицина: Підручник: У 3 т. – Т.1 / К.М. Амосова, О.Я. Бабак, В.М. Зайцева та ін.; За ред. проф. К.М. Амосової. – К. Медицина, 2008. – -стор. 68-84.
2. Наказ МОЗ України № 436 від 03.07.2006. "Про затвердження клінічних протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "кардіологія".
3. Серцево-судинні захворювання: класифікація, стандарти діагностики та лікування. Асоціація кардіологів України.//За редакцією проф. В.М. Коваленка, проф. М.І. Лутая, проф. Ю.М. Сіренка. – 2007. – стор. 9-13, 48-66.
Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 605 | Нарушение авторских прав
|