На фантомі
(за умовною міжальвеолярною висотою в стані функціонального спокою).
Матеріальне забезпечення: Моделі верхньої і нижньої щелеп з І, ІІ, ІІІ групами зубних рядів для визначення центральної оклюзії і центрального співвідношення, базис з оклюзійними валиками, шпатель зуботехнічний, спиртівка, віск базисний, склянка з холодною водою, лінійка, олівець, ручка.
Порядок дії:
· серед моделей з І,ІІ, ІІІ групами зубних рядів вибрати ті, що характеризують ІІІ групу для визначення центрального співвідношення. При ІІІ групі зубних рядів нема жодної пари антагоністів (нефіксована міжальвеолярна висота).
· перевірити правильність виготовлення воскових базисів з оклюзійними валиками, стан робочої і допоміжної моделей. Восковий базис з оклюзійними валиками повинен щільно прилягати до моделі, ширина валиків в передньому і боковому відділах відповідно близько 0,6 та 1 см, висота – на 1-2 мм вище природних зубів на моделі. Валики повинні розташовуватись на базисі по середині альвеолярного відростка. Робоча модель без дефектів та пошкоджень протезного ложа, допоміжна без пошкоджень зубів від оклюзійної поверхні до екватора.
· визначіть міжальвеолярну висоту в положенні центрального співвідношення за умовною міжальвеолярною висотою в стані функціонального спокою. Міжальвеолярна висота центрального співвідношення менша від умовної міжальвеолярної висоти функціонального спокою на 2-3 мм.
· охолодіть базиси з оклюзійними валиками і визначіть порядок їх введення в ротову порожнину. Припасовування починають з верхнього базиса з оклюзійними валиками. В інших випадках припасування починають з того базиса, оклюзійна поверхня валиків якого контактує з більшою кількістю природних зубів-антогоністів.
· накладіть восковий базис з оклюзійними валиками на відповідну щелепу і приступіть до його припасовування. Змикаючи фантомні щелепи відмічають місця валиків, що підлягають корекції і на гіпсових моделях розігрітим шпателем зрізають надлишки воску до рівня, що відповідає центральному співвідношенню щелеп, установлюючи рівномірний і щільний контакт між валиками і зубами-антагоністами. В такій же послідовності припасовують базис з валиками на протилежній фантомній щелепі.
· підготуйте воскові базиси з оклюзійними валиками для фіксації центрального співвідношення щелеп. Базиси з валиками на моделях. На боковій оклюзійній поверхні валика верхньої щелепи шпателем роблять хрестоподібні насічки, а навпроти на нижньому валику зрізають віск на товщину 1 мм.. На зрізані ділянки наклеюють підігріту смужку базисного воску товщиною близько 2 мм і розм’якшують їх гарячим шпателем.
· проведіть фіксацію центрального співвідношення. Базиси з розм’якшеними валиками накладають на фантомні моделі щелеп і змикають до рівня міжальвеолярної висоти умовного центрального співвідношення. Охолодіть і роз’єднайте зімкнуті воскові базиси.
· нанесіть умовні орієнтири для встановлення штучних зубів та поясніть їх значення. Середня лінія відповідає серединні лінії обличчя і орієнтиром для встановлення центральних різців. Лінія іклів визначає ширину шести передніх зубів. Лінія усмішки задає розмір висоти передніх зубів в/щ.
Дата добавления: 2015-10-19 | Просмотры: 410 | Нарушение авторских прав
|