Визначення центральної оклюзії при ІІ групі дефектів зубних рядів за Бетельманом.
У клініці
Матеріальне забезпечення: стоматологічне крісло, набір медичних стоматологічних інструментів, шпатель зуботехнічний, спиртівка, склянка з водою для полоскання, склянка з холодною водою, спирт, вата, моделі щелеп, восковий базис з оклюзійними валиками, базисний віск, розцвітка для гарнітурів штучних зубів.
Порядок дії:
· перевірити правильність виготовлення воскових базисів з оклюзійними валиками, стан робочої і допоміжної моделей: восковий базис з оклюзійними валиками повинен щільно прилягати до моделі, ширина валиків у передньому і боковому відділах відповідно близько 0,6 та 1 см, висота – на 1-2 мм вище природних зубів на моделі. Валики повинні розташовуватись на базисі по середині альвеолярного відростка. Робоча модель - без дефектів та пошкоджень протезного ложа, допоміжна - без пошкоджень зубів від оклюзійної поверхні до екватора.
· посадити хворого в крісло для визначення ЦО: голова хворого злегка відкинута назад, м’язи обличчя і шиї розслаблені, губи ледь зімкнуті. Положення рук лікаря при згинанні в ліктях передбачає розташування китиць на рівні рота пацієнта.
· продезинфікуйте та охолодіть базис з оклюзійними валиками і введіть в ротову порожнину. Щільне прилягання воскового базиса до тканин протезного ложа, а воскові оклюзійні валики виступають на 1-2 мм над рівнем зубів.
· запропонуйте хворому обережно зімкнути зуби і приступіть до припасування воскового базиса з оклюзійними валиками. При закриванні рота спостерігається контакт оклюзійної поверхні воскового валика з зубами-антагоністами, розмежування прикусу (на природних зубах). Відмічають місця корекції, необхідної для змикання зубів в центральній оклюзії, охолоджують базис з валиками у воді, встановлюють на модель, зрізають надлишки воску.
Припасований базис з оклюзійним валиком при закритому в центральній оклюзії роті повинен щільно і рівномірно прилягати до зубів-антагоністів. Рівномірність прилягання перевіряється візуально, щільність - введенням шпателя між валиком і зубами при закритому роті (шпатель не повинен входити між зубами і валиками).
· підготуйте базис з оклюзійними валиками для фіксації центральної оклюзії. Всі маніпуляції проводять на моделі. З оклюзійної поверхні припасованого валика зрізають віск на товщину близько 1 мм, наносять розм’якшену смужку базисного воску товщиною близько 2 мм, приклеюють їх гарячим шпателем і ним же розм’якшують приклеєні смужки.
· проведіть фіксацію центральної оклюзії. Базис із розм’якшеним оклюзійним валиком вводять в ротову порожнину і притримуючи його вказівними пальцями пропонують хворому торкнутись кінчиком язика до твердого піднебіння та закриваючи рот ковтнути слину. При цьому пальці забирають ковзаючими рухами до кутів рота. Виведіть базис із валиком з ротової порожнини, охолодіть у воді. На поверхні валика наявні відбитки зубів-антагоністів.
· перевірте правильність фіксації центральної оклюзії. Охолоджений базис з валиком повторно введіть в ротову порожнину і попросіть хворого без зусилля зімкнути зуби та ковнтути слину. Контролюйте відповідність змикання валика з антагоністами. Пропонуйте хворому проводити невеликі (до 1 см) відкривання і закривання рота та перевірте контакт зубів з їх відбитками на валику.
· нанесіть орієнтири для встановлення штучних зубів. Орієнтирами для встановлення бокових зубів є зуби, що залишились. При відсутності передніх зубів шпателем нанесіть на вестибулярну поверхню орієнтуючі лінії: серединну лінію обличчя, лінію іклів за рівнем зовнішніх країв крил носа, лінію усмішки за рівнем нижнього краю верхньої губи при усмішці.
Дата добавления: 2015-10-19 | Просмотры: 719 | Нарушение авторских прав
|