АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Робота 6. Порівняння повітряного та кісткового проведення звуку у людини (дослід Рінне)

Прочитайте:
  1. D. Відсутність можливості проведення спеціальних обстежень.
  2. VI. Проведення перевірок стану умов і безпеки праці та профілактичної роботи
  3. VІІ. ІНДИВІДУАЛЬНА НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНА РОБОТА
  4. А. Забезпечення пози людини
  5. Атестація робочих місць: значення та порядок проведення.
  6. Біологічних ритмів людини
  7. Блок 1. Вступ до анатомії. Скелет людини: хребет, скелет грудної клітки, верхньої та нижньої кінцівок.
  8. Вивчіть морфологію серця людини.
  9. Види хрящів. Способи сполучення кісток у скелеті людини за допомогою хрящової тканини. Приклади.
  10. Визначення вмісту активного хлору в таблетках «Пантоцид» («Аквацид») та оцінка їх придатності для проведення знезараження води.

Повітряне проведення звуку є нормальним фізіологічним процесом, а кісткове проведення — це супутній процес і для отримання слухової інформації має другорядне значення.

Мета роботи: виявити переваги повітряного проведення звуків.

Для роботи потрібен камертон.

Хід роботи. Обстежуваного садять на стілець. Прикладають камертон, що звучить, до соскоподібного відростка. Обстежуваний при цьому має почути звук, що поступово слабне. Як тільки звук зникає, камертон переносять до вуха. Звук знову з'являється.

При ушкодженні звукопровідного апарата спостерігається зворотне явище — звуку камертона не чути тоді, коли він міститься біля зовнішнього слухового ходу, і стає чути при переносі його до соскоподібного відростка.

Результати роботи.

1) Обстежуваний чує звук, коли камертон знаходиться на соскоподібному відростку.

2) Коли звук зникає при кістковій провідності, при перенесенні камертона до зовнішнього слухового ходу обстежуваний ___________________________________

 

Висновки:

(відповісти на такі запитання: який вид проведення звуку більш ефективний; який вид проведення звуку переважає у обстежуваного)

 

 


Виконати завдання

Завдання 1.

При дослідженні гостроти слуху у коваля з 30 річним стажем роботи виявили, що гострота слуху знижена до низьких частот для правого і лівого вуха, в той же час до високих частот вона майже нормальна як для правого, так і для лівого вуха.

Поясніть можливі причини зменшення гостроти слуху до низьких частот при тривалій професійній діяльності коваля, назвіть місце локалізації пошкодження у головних структурах слухової сенсорної системи.

Відповідь

 

Завдання 2.

При дослідженні гостроти слуху у працівника дискотеки виявили, що гострота слуху знижена до високих частот для правого і лівого вуха, в той же час до низьких частот вона майже нормальна як для правого, так і для лівого вуха.

Поясніть можливі причини зменшення гостроти слуху до високих частот при тривалому впливу гучних звуків високої частоти, назвіть місце локалізації пошкодження у головних структурах слухової сенсорної системи.

Відповідь:


Завдання 3.

Чоловік 60 років звернувся до лікаря зі скаргою, що погано чує на праве вухо. При дослідженні кісткової провідності виявилось, що чоловік чує сильніший звук саме з правого боку у порівнянні з протилежною стороною.

Поясніть, які причини призвели до погіршення слухових відчуттів з правої сторони, чи можна їх усунути і відновити нормальний слух.

Відповідь:

Завдання 4.

При дослідженні бінокулярного зору виявили, що бінокулярний зір нормальний, без провідного ока.

Назвіть, при яких умовах людина двома очима бачить одне зображення, хоча на сітківці кожного ока виникає своє зображення – зменшене, дійсне, обернене.

Відповідь:

Протокол перевірено. ________________________

(підпис викладача, дата)


Література

Основна

1. Нормальна фізіологія. / За ред. В. І. Філімонова/. К.: Здоров'я, 1994.— с. 100—127.

2. Посібник з фізіології. За редакцією проф. В.Г. Шевчука. Вінниця: Нова книга, 2005. С.414-436

Додаткова

Фізіологія людини.Вільям Ф. Ганонг. Переклад з англ. - Львів: БаК, 2002.—с.138-171.



Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1231 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)