АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Блок 1. Вступ до анатомії. Скелет людини: хребет, скелет грудної клітки, верхньої та нижньої кінцівок.

Прочитайте:
  1. B. B. зовнішній поверхні гілки нижньої щелепи
  2. I. Повторить тему: «Скелет туловища».
  3. Биоэлектрические процессы. Потенциал действия. Его основные части. Механизм возникновения (на примере ПД скелетной мускулатуры).
  4. Блок 3. Вчення про з’єднання кісток – артрологія. З’єднання кісток черепа, хребта, грудної клітки, грудного та тазового поясів.
  5. Блок 4. З’єднання кісток вільної верхньої та нижньої кінцівок
  6. Блок 4. Судини верхніх і нижніх кінцівок.
  7. Блок 5. Загальна міологія (м’язова система). М’язи та фасції спини, грудної клітки, діафрагми, живота, шиї і голови.
  8. Блок 6. М’язи і фасції верхньої та нижньої кінцівок.
  9. Блок 6. Нерви верхніх і нижніх кінцівок.

 

1. Предмет і зміст анатомії людини як науки. Рівні структурно-системної організації живого організму і методи його вивчення.

2. Методологічні основи анатомії. Підрозділи нормальної анатомії: систематична, топографічна, вікова, порівняльна, функціональна.

3. Стислі відомості з історії анатомії людини. Значення праць ГІппократа, Галена, Леонардо да Вінчі, Гарвея, Везалія для розвитку об’єктивної та описової анатомії. Значення праць М.І. Пирогова для анатомічних знань.

4. Анатомічна школа Імператорського університету святого Володимира (Київ): М.І.Козлов, О.П.Вольтер, В.О. Бец, М.А.Тихомиров, Ф.А.Стефаніс – їх внесок у розвиток анатомії. Розвиток нормальної анатомії на Прикарпатті.

5. Початкові стадії ембріогенезу людини. Вчення про зародкові листки. Похідні кожного зародкового листка.

6. Вчення про кістки – остеологія. Будова та розвиток кістки. Кісткова (кіркова, щільна та губчаста речовини) і хрящова частини. Перетинчаста частина: окістя, охрястя. Види скостеніння кісток. Кістка як орган. Класифікація кісток.

7. Анатомічна будова хребця. Справжні та несправжні хребці. Особливості будови хребців шийного та грудного відділів хребта.

8. Анатомічна будова хребця. Особливості будови хребців поперекового, крижового та куприкового відділів. Крижова та куприкова кістки. Рентгенанатомія хребців.

9. Хребтовий стовп (хребет): відділи, фізіологічні та патологічні вигини. Скостеніння хребців, його аномалії. Рентгенанатомія хребта.

10. Ребра, поділ, особливості анатомічної будови. Анатомічна будова груднини. Скостеніння ребер і груднини, його аномалії.

11. Грудна клітка в цілому. Форми грудної клітки, їх характеристика. Рентгенана­томія грудної клітки.

12. Кістки верхньої кінцівки: відділи. Пояс верхньої кінцівки (грудний пояс) – лопатка і ключиця: анатомічна будова, ознаки приналежності до лівого чи правого боків. Скостеніння лопатки та ключиці, його аномалії. Рентгенанатомія грудного (плечового) пояса.

13. Вільна частина верхньої кінцівки: відділи. Особливості будови трубчастих кісток: епіфіз (наросток), діафіз (тіло кістки), метафіз, апофіз (приросток). Плечова кістка: анатомічна будова, ознаки приналежності до лівого чи правого боків, скостеніння, його аномалії, рентгенанатомія.

14. Вільна частина верхньої кінцівки: відділи. Кістки передпліччя: ліктьова і променева кістки, анатомічна будова, ознаки приналежності до лівого чи правого боків, скостеніння, його аномалії, рентгенанатомія кісток.

15. Вільна частина верхньої кінцівки: відділи. Кістки кисті: відділи. Кістки зап’ястка та п’ястка: анатомічна будова. Фаланги пальців. Скостеніння кісток кисті, його аномалії. Кисть в цілому, рентгенанатомія.

16. Кістки нижньої кінцівки: відділи. Пояс нижньої кінцівки (тазовий пояс). Кульшова (тазова) кістка: клубова, сіднича, лобкова кістки, анатомічна будова, ознаки приналежності до правого чи лівого боків.

17. Таз у цілому: великий та малий таз, межова лінія, верхній та нижній отвори, порожнина, нахил, розміри таза. Скостеніння кісток таза, його аномалії, рентгенанатомія.

18. Вільна частина нижньої кінцівки: відділи. Стегнова кістка та наколінок: анатомічна будова, ознаки приналежності до правого чи лівого боків, скостеніння, його аномалії, рентгенанатомія.

19. Вільна частина нижньої кінцівки: відділи. Кістки гомілки; велико- та малогомілкова кістки: анатомічна будова, ознаки приналежності до правого чи лівого боків, скостеніння, його аномалії, рентгенанатомія.

20. Кістки стопи: відділи. Кістки заплесна: п’яткова, надп’яткова, човноподібна, кубоподібна, клиноподібні кістки. Кістки плесна, фаланги пальців: анатомічна будова. Скостеніння кісток стопи та його аномалії. Стопа в цілому, рентгенанатомія.

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 802 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)