Заліза – лактат – Polyglucinum
Синоніми: заліза закисного лактат, залізо молочнокисле.
Порошок жовтого або зеленкувато – жовтого кольору, важко розчиняється у воді. Зберігають у сухому місці. Випускають порошок.
Діє так само, як і залізо відновлене, але швидше всмоктується слизовою оболонкою і не так її подразнює.
Застосовують при гіпохромних анеміях різного походження у формі порошку, пілюль, болюсів, кашок, мікстур.
Заліза - закисного сульфат – Ferrosi sulfas
Призматичні кристали блакитно – зеленого кольору, без запаху, в’яжучі на смак, розчиняються у 2,2 частині води.
Випускають у порошку.
Дія: місцево 0,1% розчин діє в’яжуче, 3,5% - подразнююче, 5% - припікаючи. При застосуванні всередину у низькій концентрації стимулює травлення, у великих – зменшує секрецію і сповільнює перистальтику кишечнику.
Способи і дози застосування: всередину в концентрації не більшу 1% для лікування гіпохромної анемії, поліпшення росту тварин. Дози всередину коням, коровам 2 – 5г, вівцям, свиням 0,5 – 1 г, собакам 0,05.
G Фероглюкін – Ferroglucinum
Червоно – бурого кольору, однорідна колоїдна рідина. Це залізодекстроновий препарат.
Форма випуску: 5 і 7,5% розчин в ампулах по 10 мл, у флаконах по 100 і 200мл.
Дія: при внутрішньом’язовому введенні повільно резорбується і тривалий час забезпечує організм для синтезу гемоглобіну, а також функцію дихальних ферментів, поліпшує обмін речовин.
Способи і дози застосування: для профілактики і лікування аліментарних анемій. Дози: внутрішньом’язово 5% розчину: поросятам 1,5 – 2 мл, 7,5% - 1 – 1,5 мл. У разі потреби введення повторюють через 6 – 10 діб.
Крім фероглюкіну, подібні властивості і дію мають препарати: феродекс, фер-Окс, феро - 100. урсоферран – 100, залізо декстрин, суіроферовіт.
Антикоагулянти:
Гепарин – Heparinum
Білий аморфний порошок, добре розчинний у воді.
Випускають у флаконах по 5мл.
Дія: антикоагулянт прямої дії. Він затримує перетворення протромбіну в тромбі і запобігає аглютинації тромбоцитів.
Способи і дози застосування: для лікування і профілактики тромбозів та емболій, при згущенні крові, сповільнення кровотечі.
Натрію цитрат – Natrii citras
Безбарвні кристали або білий кристалічний порошок без запаху, солонуватий на смак, розчиняється у 1,5 частинах води.
Випускається у порошку 5% - ний розчин в ампулах по 5 мл.
Дія: натрію цитрат при взаємодії з кальцієм крові переводить його у цитрат кальцію, який не здатний брати участь в утворенні тромбобластину та перетворенні протромбіну в тромбін.
Способи і дози застосування: для запобігання зсідання крові в лабораторній практиці. Внутрішньовенно вводять при отруєннях, які супроводжуються сповільненням кровообігу та збільшенням в’язкості крові. Дози внутрішньовенно: великим тваринам – не більше 10, дрібним 2г.
Коагулянти.
Тромбін – Thrombinum
Біла або злегка рожевого кольору маса. Добре розчиняється у воді. Під впливом кислоти при рН 5,3 і луги при рН понад 11, а також при нагріванні вище 60°С препарат втрачає активність.
Випускають у флаконах по 10 мл.
Способи застосування: для зупинки кровотечі з дрібних судин. Перед застосуванням його розчиняють у 0,9% розчині натрію хлориду й готовим розчином змочують марлеві тампони, які прикладають на кровоточиву рану.
Желатина медична – Gtlatina medicinalis – (желатина, клей тваринний)
Безбарвні або злегка жовтуваті, прозорі листочки або шматочки, без запаху. У холодній воді набрякають, у гарячій – розчиняються.
Випускають – у ампулах по 10,20 і 25 г, 10% розчин в ампулах по 10 мл.
Дія: при введенні всередину або внутрішньовенно препарат підвищує в’язкість крові, внаслідок чого сповільнюється її рух у дрібних судинах, що сприяє утворенню тромбів у місцях травматичних пошкоджень судин.
Способи і дози застосування: для прискорення зсідання крові при кровотечах із внутрішніх органів – легень, кишечника, нирок і при геморагічних діатезах.
Дози в середину: коням, коровам – 10, 30г, вівцям, свиням 5 – 10, собакам 0,5 – 3г, внутрішньовенно - коням, коровам 5 – 20г.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 604 | Нарушение авторских прав
|