ПРЕПАРАТИ ФОРМАЛЬДЕГІДУ
До цієї групи належать препарати альдегіду мурашиної кислоти. Їх широко використовують для дезінфекції, а також як дезодоруючі і протипаразитарні лікарські засоби.
GМеханізм антимікробної дії,відновлюють мікробну клітину, забирають від неї кисень та згортають і осаджують білок.
Розчин формальдегіду – Solutio Formaldegydi (формалін)
Це 37-40% розчин формальдегіду у воді.
Властивості: прозора, безбарвна рідина із специфічним гострим задушливим запахом. Змішується з водою і спиртом. Крім формальдегіду, розчин містить мурашину кислоту і мурашиний спирт, які підвищують його стійкість.
Форма випуску: рідина в бутлях.
Зберігання: у щільно закритому скляному посуді, при температурі не нижчій за 9°С.
Дія: в'яжуча, дезінфікуюча, дезінсектицидна, дезодоруюча і протибродильна
Показання, способи і дози застосування: зовні для дезінфекції і дезодорації рук 0,5 %розчин, 1-2% розчин застосовують для дезінфекції приміщень при неспорових, 4% - при спорових інфекціях, для газової дезінфекції герметично закритих приміщень та інвентарю, у параформалінових камерах - випаровуванням при взаємодії 40 частин розчину формальдегіду, 22 частин води і 30 частин калію перманганату з розрахунку 40-50 мл формаліну на 1 м3 приміщення; в 10 % розчинах для консервування патолого-анатомічних препаратів, вакцин і деяких сироваток.
Застосовують всередину як протибродильний засіб при тимпанії передшлунків і для знезараження травного каналу у формі 1-2% водного розчину та як антидот при отруєнні жуйних сечовиною.
ПРЕПАРАТИ ХЛОРУ
Неохлор
Хлор і його похідні виявляють бактерицидну і дезодоруючу дію у вологому середовищі.
GВ основі антимікробної дії лежить їх взаємодія з водою та утворення хлористоводневої і хлорноватистої кислоти. Хлорноватиста кислота нестійка і швидко розкладається з утворенням хлористоводневої кислоти і атомарного кисню який окисляє мікробну клітину, спричинюючи її загибель.
Отже, активнодіючими началами в групі хлору є хлористоводнева кислота і атомарний кисень. Чистий хлор як газоподібна речовина спричинює некроз тканин, запалення або набряк легень, тому практичного значення у ветеринарній медицині не має Проте в умовах великих міст його використовують для знезараження (хлорування) водопровідної води.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 582 | Нарушение авторских прав
|