АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Антидепресанти, препарати літію, адаптогени

Прочитайте:
  1. E. Антигістамінні препарати
  2. Антибактеріальні препарати. Протипаразитарні препарати.
  3. Антітромбоцитарні препарати .
  4. Вітамінні препарати
  5. Вітамінні препарати
  6. Гормональні препарати
  7. Гормональні препарати
  8. Гормональні препарати
  9. Гормональні препарати та їх антагоністи.

1. До жінки, що намагалась покінчити з життям, був викликаний психіатр, який виявив стан ендогенної депресії. Який препарат найбільш доцільно призначити хворій для проведення курсу лікування?

A.* Амітриптилін

B. Сиднокарб

C. Етимізол

D. Ноотропіл

E. Кофеїн

2. У хворого на маніакально-депресивний психоз спостерігаються пригнічення психічної і рухової активності, тривожно-депресивний стан. Який препарат необхідно йому призначити для зняття патологічної депресії?

A. *Амітриптилін

B. Сиднокарб

C. Кофеїн-бензоат натрію

D. Пірацетам

E. Трифтазин

3. На прийомі у лікаря хворий скаржиться на швидку втому, слабкість, сонливість. Об’єктивне обстеження показало: АТ 90/55 мм рт ст. Решта показників в межах норми. Що доцільно призначити?

A. * Настоянку жень-шеню

B. Настоянку валеріани

C. Стрихніну нітрат

D. Циклодол

E. Анальгін

4. До лікаря-терапевта звернулася жінка зі скаргами на слабкість, швидку стомлюваність, сонливість, головний біль. АТ 90/60 мм рт. ст. Поставлений діагноз: гіпотонічна хвороба. Який препарат необхідно призначити хворій?

A. * Рідкий екстракт елеутерококу

B. Цитітон

C. Анаприлін

D. Новокаїнамід

E. Каптопріл

5. Хворий 32 років тривалий час лікувався у лікарні з приводу хронічного гепатиту. На даний час він скаржиться на слабкість, в`ялість, швидку стомлюваність, гіпотензію. Який препарат можна призначити хворому з метою покращення самопочуття?

A.* Настойку женьшеню

B. Настойку валеріани

C. Мікстуру Павлова

D. Ніаламід

E. Нітрію бромід

6. Хворому в депресивному стані призначили ніаламід. Лікар застеріг хворого про необхідність виключити з харчування в період лікування:

A. *Твердих сортів сиру

B. Яблук

C. Картоплі

D. Капусти

E. Груш

7. У хворого для усунення депресивного синдрому призначений інгібітор монооксигенази – іпразид. При обстеженні з’ясувалось, що АТ у хворого – 180/90 мм рт ст. Які харчові продукти слід виключити з раціона?

A. * Тверді сорти сиру, банани, арахіс

B. Кабачки, огірки, томати

C. Пшоно, гречку

D. Молочні каші

E. Мед, фрукти

8. Хворому в депресивному стані призначили препарат з групи ігібиторів МАО. Який харчовий продукт необхідно виключити з раціону в період лікування?

A. * Сир

B. Яблуки

C. Картоплю

D. Капусту

E. Груші

9. Хворому з маніакально-депресивним синдромом в стадії депресії, який скаржився на відчуття тривоги, страху, був призначений антидепресант із супутнім психоседативним ефектом. Який це був препарат?

A. *Амітриптилін

B. Імізин (іміпрамін)

C. Ніаламід

D. Сіднофен

E. Інказан

10. Хворому з депресивним синдромом лікар призначив препарат, наголосивши на необхідності виключити з раціону харчові продукти, що містять тирамін (сир, пиво, копченості тощо). Проте через деякий час хворий став порушувати дієту і внього виникла гіпертензія. Який препарат було призначено хворому

A. * Піразидол

B. Амітриптилін

C. Флуоксетин

D. Сиднокарб

E. Імізин

11. Машиною швидкої допомоги в лікарню доставили хворого, який в стані важкої депресії намагався покінчити життя самогубством. Діагноз: депресивний психоз. Які фармакологічні засоби необхідно призначити хворому?

A. *Антидепресанти

B. Седативні

C. Нейролептики

D. Транквілізатори

E. Солі літію


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 748 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)