Снодійні та протисудомні
1. В неврологічній клініці знаходиться хворий із великими судомними нападами (grand mal), які супроводжуються втратою свідомості, мимовільним сечовипусканням і наступною амнезією. Який лікарський засіб є основним для лікування цієї форми епілепсії?
A. *Фенобарбітал.
B. Гексамідин.
C. Hатрію вальпроат.
D. Клоназепам.
E. Етосуксимід
2. У чоловіка 68 років з тремтінням рук, порушенням координації рухів диагностована хвороба Паркінсона. Який засіб доцільно призначити хворому?
A. *Циклодол.
B. Фенобарбітал.
C. Дифенін.
D. Фінлепсин.
E. Етосуксимід.
3. Чоловіку 70 років із хворобою Паркінсона, був призначений препарат леводопа. Через тиждень стан хворого значно покращився. Який механизм дії лікарського засобу?
A. *Активація дофамінової системи.
B. Гальмування холінергічної системи.
C. Гальмування гістамінергічної системи.
D. Гальмування серотонінергічної системи.
E. Активація енкефалінової системи.
4. У дитини 5 років періодично з'являються судомні напади з втратою свідомості. Лікар діагностував епілепсію (великі судомні припадки). Який препарат доцільно призначити
A. *Фенобарбітал.
B. Циклодол.
C. Етосуксимід.
D. Леводопа.
E. Амізил.
5. В травмпункт доставлено хворого із неускладненим вивихом плечового суглобу. Призначте засіб швидкої і короткочасної дії для амбулаторного вправлення вивиху.
A. *Пропанідид (Сомбревін)
B. Ефір
C. Фторотан
D. Натрію оксибутират
E. Гексенал
6. В нейрохірургічне відділення поступив хворий з травмою черепа. Був виставлений діагноз забій мозку, який став причиною набряку мозку з наступним стисненням і гіпоксією його структур. Призначте хворому лікувальний наркоз, який одночасно має антигіпоксичну дію
A. *Натрію оксибутират
B. Кетамін
C. Пропанідид
D. Фторотан
E. Ефір
7. Жінка 28 років звернулась до стоматолога з приводу протезування зубів. Оскількі у неї алергія до місцевих анестетиків, обробку зубів необхідно було провести під загальною анестезією. Який препарат доцільно використати для цього, зважаючи на короткочасність маніпуляції?
A. *Пропанідид.
B. Гексенал.
C. Кетамін.
D. Натрію оксибутират.
E. Тіопентал.
8. Чоловіку 56 років, що страждає на безсоння, був призначений фенобарбітал. Ритм сну нормалізувався. Але поступово протягом двох місяців дія препарату почала знижуватись і безсоння відновилось. Яке явище призвело до зменшення ефективності снодійного засобу?
A. *Толерантність
B. Погана розчинність
C. Погана абсорбція в шлунку
D. Фіксація в ліпідах
E. Тахіфілаксія
9. Для лікування хвороби Паркінсона лікар призначив циклодол. Який механізм протипаркінсонічої дії препарату?
A. * М-холіноблокуюча дія
B. М-холиноміметична дія
C. Дофамінблокуюча дія
D. Альфа-адреноблокуюча дія
E. Попередник дофамину
10. Хворий страждає на посттравматичну епілепсію, яка проявляється великими нападами. Який препарат слід призначити хворому для їх профілактики?
A. * Фенобарбітал
B. Циклодол
C. Леводопа
D. Тетурам
E. Мідантан
11. Чоловік 58 років звернувся до лікаря з приводу хвороби Паркінсона. Хворий страждає також на глаукому. Що треба йомупризначити?
A. *Леводопу.
B. Циклодол.
C. Атропін.
D. Скополамін.
E. Метацин.
12. У хворого травматичний набряк мозку, гіпоксичні судоми. Який засіб раціонально використати для купірування судом?
A. * Натрію оксибутират
B. Анаприлін
C. Коразол
D. Пірацетам
E. Кордіамін
13. До стоматолога звернувся хворий із скаргою на зубний біль. Під час попередньої розмови лікар дізнався, що хворий страждає на паркінсонізм і тому приймає М-холінолітик циклодол. Який супутній ефект циклодолу у хворого може очікувати хворий?
A. * Сухість у роті
B. Звуження зіниць
C. Брадікардія
D. Бронхоспазм
E. Підвищена пітливість
14. Хворий на епілепсію протягом довгого часу одержує фенобарбітал в добовій дозі 0,4. В останній час у нього стали частішими напади, спостерігається пригнічений настрій. Чим викликане погіршення стану хворого?
A. * Індукція ферментів монооксигеназної системи печінки
B. Пригнічення ферментів монооксигеназної системи печінки
C. Активація липолізу
D. Активація глюконеогенезу
E. Пригнічення гліколізу
15. Молода дівчина 17 років з метою суїциду прийняла велику дозуфенобарбіталу. Після прибуття на місце події лікар швидкої допомоги швидко промив шлунок, ввів бемегрид і розчин натрію гідрокарбонату внутрішньовенно. З якою метою лікар ввів натрію гідрокарбонат?
A. *Для підвищення ниркової екскреції фенобарбіталу
B. Для стимуляції дихання
C. Для нормалізації АТ
D. Для інактивації фенобарбіталу
E. Для пробуджуючого ефекту
16. Хвора 50 років страждає на безсоння. Протягом 3 місяців вона приймала різні снодійні засоби: етамінал натрію, фенобарбітал, барбаміл. Після відміни препаратів хвора стала дратівливою, відновилось безсоння, з`явились агресивність, втрата апетиту, тремор кінцівок. Як називають ускладнення, що виникли у хворої?
A. *Фізична і психічна залежність
B. Тахіфілаксія
C. Сенсибілізація
D. Звикання до препаратів
E. Функціональна кумуляція
17. Хворий звернувся до лікаря зіскаргами на ригідність м’язів, скутість рухів, постійний тремор рук. Після обстеження лікар поставив діагноз - хвороба Паркінсона. Зробіть раціональний вибір препарата.
A. * Леводопа
B. Дифенін
C. Фенобарбітал
D. Сибазон
E. Етосуксимід
18. Хворий 18-ти років звернувся до лікаря зі скаргами на безсоння, що проявляється у важкому засинанні. В результаті цього він не висипається і на слідуючий день почуває втому, важко засвоює учбовий матеріал. Лікар встановив, що безсоння пов’язане з неврозоподібним станом. Зробіть раціональний вибір снодійного засобу:
A. * Нітразепам
B. Бромізовал
C. Хлоралгідрат
D. Фенобарбітал
E. Етамінал-натрій
19. Пацієнт 68 років звернувся у поліклініку із скаргами на розлади психіки, котрі він пов’язує із тривалим вживанням фенобарбіталу. Який препарат слід йому призначити в якості снодійного і антиневротичного засобу?
A. *Нітразепам
B. Барбаміл
C. Хлоралгідрат
D. Натрію оксибутират
E. Галоперидол
20. Хворому при безсонні, викликаному емоційними розладами, лікар призначив засіб, що викликає сон за рахунок транквілізуючої дії. Який снодійний препарат був призначений?
A. * Нітразепам
B. Фенобарбітал
C. Хлоралгідрат
D. Етамінал-натрій
E. Бромізовал
21. Лікар обговорював з колегами застосування хворому протиепілептичного засобу – натрію вальпроату. Який можливій механізм дії препарату?
A. *Пригнічення активності ферменту ГАМК-трансферази
B. Стимуляція активності ферменту ГАМК-трансферази
C. Пригнічення активності Са2+залежної АТФ-ази
D. Стимуляція активності Са2+залежної АТФ-ази
E. Пригнічення моноамінооксидази
22. Жінка після перенесеного нервового потрясіння погано спить. Якому з перерахованих снодійних засобів слід віддати перевагудля лікування безсоння?
A. *Нітразепам
B. Фенобарбітал
C. Етамінал-натрій
D. Барбаміл
E. Барбітал
23. До приймального відділення був доставлений хворий у непритомному стані з сильним пригніченням дихання та серцевої діяльності, зниженням сухожильних рефлексів. За словами супроводжуючої його дружини він в останній час страждав на безсоння та приймав на ніч снодійні засоби. Який лікарський препарат необхідно ввести хворому для невідкладної допомоги?
A. *Бемегрид
B. Унітиол
C. Дипіроксим
D. Атропіну сульфат
E. Протаміну сульфат
24. Хворий 18 лет звернувся до лікаря зі скаргами на безсоння, що проявлялось у погіршенні засинання, внаслідок чого він не висипався і на наступний день відчував втомленість, розбитість, погане засвоєння навчального матеріалу. При обстеженні встановлено: хворий дратівливий, емоційно нестійкий, пульс і АТ змінюється під час бесіди. Лікар визначив, що безсоння пов’язано із неврозоподібним станом і вегетосудинною дистонією. Зробіть раціональний вибір снодійного засобу.
A. * Нітразепам
B. Фенобарбітал
C. Етамінал-натрій
D. Бромізовал
E. Хлоралгідрат
25.Хворому для вводного наркозу внутрішньовенно ввели тиопентал натрію, після чого настав ларингоспазм, підсилилась салівація. Введення якого препарату можливо
було б запобігти небажані ефекти?
A *Атропіну сульфат
B Адреналіну гідро хлорид
C Прозерин
D Аллоксин
E Пірроксан
26.У хворого 65-ти років синдром паркінсонізма. Який засіб слід йому призначити?
A *Леводопа
B Атропіна сульфат
C Скополамін
D Амізил
E -
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 746 | Нарушение авторских прав
|