М-холіноблокатори
1. Після введення лікарської речовини у піддослідної тварини зменшилося виділення слини, розширилися зіниці, а при наступному введенні у вену ацитилхоліну частота скорочень серця істотно не змінилася. Вкажіть назву цієї речовини:
A. *Атропін
B. Адреналін
C. Анаприлін
D. Прозерин
E. Сальбутамол
2. Під час збору анамнезу у хворого на бронхіальну астмулікарз’ясував, щонапади ядухи виникаютьзазвичайвночі, їм передуєпомірно виражена брадикардія. Яка групахолінергічнихзасобів найбільш показана в такій ситуації?
A. *М-холіноблокатори
B. М-холіноміметики
C. Антихолінестеразнізасоби
D. Реактиватори холінестерази
E. Н-холіноміметики
3. Для дослідження очного дна необхідно розширити зіницю. Вкажіть речовину, яка для цього використовується в клініці:
A. *Атропін
B. Пілокарпін
C. Прозерін
D. Адреналін
E. Ацетилхолін
4. Хворому для ввідного наркозу внутрішньовенно ввели тіопентал натрію, після чого настав ларингоспазм, підсилилась салівація. Введення якого препарату можливо було б запобігти небажані ефекти?
A. *Атропіну сульфат
B. Адреналіну гідрохлорид
C. Прозерин
D. Аллоксім
E. Пірроксан
5. Препарати з цієї групи лікарі-стоматологи використовують при операціях для зниження секреції слинних залоз, запобігання ларингоспазму, нудоти, брадикардії. Назвіть групу препаратів.
A. * М-холіноблокатори
B. Антихолінестеразні засоби
C. Міорелаксанти
D. М-холіноміметики
E. Реактиватори холінестерази
6. Хворому для купірування кишкової коліки призначений атропину сульфат. Яке з зазначених захворювань може слугувати протипоказом в цьомувипадку?
A. *Глаукома
B. Бронхіальная астма
C. Синусова брадикардія
D. Гіпотония
E. Запаморочення
7. В лікарню потрапила дитина 6 років з різко вираженими симптомами рухового і мовного збудження, сухістю у роті,утрудненим ковтанням, хриплим голосом. Шкіра суха, гаряча. Зіниці різко розширені, фотофобія, тахікардія. З анамнезу встановлено, що дитина з’їла якісь ягоди темно-фіолетового кольору. Вплив якої з токсичних речовин є причиною отруєння?
A. * Атропін
B. Пірензепін
C. Пілокарпін
D. Платифілін
E. Метацин
8. Хворому виразковою хворобою шлунку на фоні підвищеної кислотності шлункового соку в стадії загострення [в анамнезі якого є глаукома] необхідно призначити М-холіноблокуючий засіб. Якому з наведених засобів надати перевагу, враховуючисупутні захворювання?
A. * Метацин
B. Спазмолітин
C. Атропін
D. Скополамін
E. Гоматропін
9. Після введення атропіну у хворого прискорився ритм серцевоїдіяльності, відмічається сухість слизових оболонок, мідріаз. Щонеобхідно призначити хворому для нормалізації функцій організму?
A. *Прозерин
B. Метацин
C. Салбутамол
D. Ефідрину гідрохлорид
E. Строфантин
10. Для премедикації анестезіолог ввів хворому препарат із групи М-холіноблокаторів, який погано проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Який із вказаних препаратів було використано?
A. * Метацин
B. Атропін
C. Платифілін
D. Скополамін
E. Гоматропін
11. В токсикологічне відділення надійшла дитина – хлопчик 4 років, що отруївся ягодами беладонни, які містять М-холіноблокатор атропін. Який препарат слід призначити хворому в цьому стані?
A. Галантамін
B. Ацеклідин
C. Лобелін
D. Цитітон
E. Платифілін
12. Після закапування в око крапель у хворого розвинувся мідріаз і параліч акомодації. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект?
A. *М-холінолітики
B. М-холіноміметики
C. Антихолінестеразні
D. Бета-адреноміметики
E. Альфа-адреноміметики
13. До лікаря звернувся пацієнт зі скаргами на запаморочення, відчуття спраги, затруднення ковтання, погане бачення близьких предметів. Об’єктивно у нього часте дихання, розширені зіниці, загальне збудження, говірливість, однак мова малозрозуміла. АТ 110/70 мм рт ст, Пульс 110 в 1 хв. На передозування якого препарату можуть вказувати наведені симптоми?
A. * Атропіну
B. Морфіну
C. Ефедріну
D. Аміназіну
E. Кофеїну
14. У хворого, що проходить у стаціонарі курс лікування з приводу бронхіальної астми супутнім захворюванням є глаукома. Препарати якої групи в зв’язку з цим не рекомендується включати в терапію бронхіальної астми?
A. * М-холіноблокатори
B. Адреноміметики
C. Міотропні спазмолітики
D. Глюкокортикоїди
E. Адреноблокатори
15. Хвора на глаукому звернулася до провізора аптеки з проханнямвидати їй очні краплі з атропіна сульфату, але їй пояснили, що цей препарат вживати не можна. Чому атропін протипоказаний при глаукомі?
A. *Підвищує внутрішньоочний тиск.
B. Викликає параліч акомодації.
C. Розширює зіниці.
D. Знижує відстань бачення.
E. Пригнічує очні рефлекси.
16.Стоматолог, оглядаючи хворого, звернув увагу на надмірне слюновиділення. Лікар
застосував препарат, що спричиняє сухість в ротовій порожнині. Вкажіть цей препарат:
A *Атропіну сульфат
B Фентоламін
C Пілокарпіну гідрохлорид
D Прозерин
E Галантаміну гідробромід
17.З метою зменшення салівації перед стоматологічним втручанням лікар дав хворому для прийому всередину 10 крапель 0,1% розчину атропіну сульфату. Через 30 хв. пацієнт почав скаржитись на різку болючість в очних яблуках, "туман" перед очима, головний біль, серцебиття. Усунути вказані симптоми вдалося, застосувавши:
A *Фізостигмін
B Ацеклідин
C Цитітон
D Карбахолін
E Фосфакол
18.Для проведення оперативного втручання в щелепно-лицевій ділянці з метою
зменшення салівації застосовують холінергічні засоби. Який препарат з названих
нижче ви пропонуєте?
A *Атропіну сульфат
B Адреналина гидрохлорид
C Платифіліну гідротартрат
D Лобеліну гідрохлорид
E Дитилін
19.Хворий поступив на приймальне відділення лікарні з отруєнням інсектицидом антихолінестеразної дії. Який препарат, що блокує М-холінорецептори, потрібно призначити в даному випадку?
A * Атропіну сульфат.
B Пілокарпіну гідрохлорид.
C Дитилін.
D Бензогексоній.
E Мезатон
20.Під час операції на щелепно-лицьовій ділянці для зниження секреції слинних залоз хворому ввели атропіну сульфат. Виникла тахікардія, сухість та гіперемія шкіри, параліч акомодації та підвищення внутрішньоочного тиску. Який антогоніст доцільно використати в даному випадку?
A * Прозерин
B Скополаміну гідробромід
C Платифіліну гідротартрат
D Атенолол
E Діпірідамол
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 1021 | Нарушение авторских прав
|