АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Холіноміметики, антихолінестеразні. Холіноміметики, антихолінестеразні

Прочитайте:
  1. Антихолінестеразні засоби
  2. Холіноміметики, антихолінестеразні

БАЗА КРОК-1

СТОМАТОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Холіноміметики, антихолінестеразні

1. До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіпіремійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно застосувати:

A. *Прозерин

B. Ацеклідин

C. Пілокарпін

D. Армін

E. Діпіроксим

2. Для лікування ксеростомії стоматолог призначив препарат, що одночасно викликав звуження зіниці та погіршення зору у пацієнта. Назвіть препарат:

A. *Ацеклідин

B. Дитилін

C. Пірілен

D. Скополамін

E. Атропін

3. Після закрапування в око крапель у хворого на глаукому розвинувся міоз і короткозорість. Внутрішньоочний тиск знизився. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект?

A. *М-Холіноміметичні засоби

B. М-Холіноблокуючі засоби

C. Альфа-адреноміметичні засоби

D. Н-Холіноміметичні засоби

E. Гангліоблокатори

4. Дитина 2-х років випила очні краплі з домашньої аптечки. Стан важкий, значне пото- і слиновиділення, астматичне дихання, кашель, зіниці різко звужені, тони серця глухі, брадикардія. Перистальтика кишечника посилена, пронос, артеріальний тиск знижений. Який препарат викликав отруєння?

A. *Пілокарпіну гідрохлорид

B. Анаприлін

C. Атропін

D. Платифіліну гідротартрат

E. Сульфацил-натрій

5. У хворого на міастенію після призначення прозеріну з'явилась нудота, діарея, посмикування м'язів язика і скелетних м'язів. Чим можна купірувати інтоксикацію?

A. *Метацином.

B. Физостигмином.

C. Пірідостігміну бромідом.

D. Ізадрином.

E. Мезатоном.

6. Яка речовина, що здатна викликати міоз, збереже свою дію у тварини з повністю денервованими гладенькими м’язами райдужки ока?

A. *Пілокарпин

B. Празозин

C. Резерпін

D. Прозерін

E. Галантамін

7. В токсикологічне відділення надійшов чоловік 40 років, який отруївся інсектицидом – хлорофосом. Який реактиватор холінестерази слід застосувати?

A. *Дипіроксим

B. Платифілін.

C. Скополамін.

D. Амізил.

E. Атропін

8. Потерпілий обробляв рослини розчином речовини з інсектицидною дією без індивідуальних засобів захисту. Через деякий час у нього почалося сильне виділення слини, поту, сльозотеча, болі у животі, пронос. При огляді виявлено міоз. Речовина, що викликала отруєння, належить до групи:

A. * Антихолінестеразних засобів

B. Н-холіноміметиків

C. Солів міді

D. Нітратів

E. Органічних сполук хлору

9. У хворого після оперативного втручання розвинувся парез кишечника. Який холінергічний засіб із групи антихолінестеразних слід йому призначити?

A. * Прозерин

B. Карбахолін

C. Ацеклідін

D. Пілокарпін

E. Ацетилхолін

10. Хворому з глаукомою для зниження внутрішньочного тиску лікарпризначив фізостигмін у вигляді очних крапель. Який механізм дії даного препарату?

A. * Блокада ацетилхолінестерази

B. Блокада циклооксигенази

C. Блокада ліпоксигенази

D. Блокада фосфодіестерази

E. Блокада фосфоліпази

11. В приймальне відділення лікарні доставлено хворого з ознаками отруєння фосфорорганічними інсектицидами. Який препарат потрібно вжити як засіб першої допомоги?

A. *Аллоксим

B. Аміназин

C. Панангін

D. Унітіол

E. Глюкоза

12. У приймальне відділення було доставлено хворого з наступною симптоматикою: міоз, гіперсалівація, пітливість, спазм бронхів, блювота і діарея. Було встановлено діагноз: отруєння фосфорорганічними сполуками. Які препарати доцільно включитив комплексну терапію?

A. * Атропіну сульфат і аллоксим

B. Тіосульфат натрію і бемегрид

C. Налорфіну гідрохлорид і бемегрид

D. Глюкоза і бемегрид

E. Панангін і унітіол

13. Як наслідок необорежного поводження з фосфорорганічним інсектицидом у робітника виник бронхоспазм. Який з перерахованих бронхолітиків показаний в цій ситуації?

A. *Атропін

B. Беротек

C. Еуфілін

D. Адреналін

E. Ефедрин

14. При проведенні анестезії лікар-анестезіолог передозував дозу тубокурарину хлориду. Хворому призначили прозерин. На чомузаснована дія цього препарату?

A. * зменшення активності холінестерази

B. підвищення активності холінестерази

C. блокада пресинаптичної мембрани

D. активація М-холінорецепторів

E. блокада адренорецепторів

15. У хворого з гострою шлунковою кровотечею на другий день після резекції шлунка виникла атонія кишечника. Який із препаратів необхідно застосувати?

A. *Прозерин

B. Атропiну сульфат

C. Бензогексонiй

D. Но-шпу

E. Пiрилен

16. Хворому на міастенію було призначено препарат, що викликав покращення м’язової діяльності. Але поступово виявився ряд недоліків: підвищене виділення слини, поту, діарея, тошнота. Який засіб було вжито для лікування?

A. *Прозерин.

B. Аналгін.

C. Стрихнін.

D. Кофеїн.

E. Армин

17. Чоловік 65 років надійшов до неврологічного відділення з діагнозом постінсультний синдром. Який препарат найбільш доцільно призначити хворому для прискорення одужання?

A. *Галантаміну гідрохлорид

B. Іпратропіум бромід

C. Дипіроксим.

D. Ізонітрозин.

E. Ацеклідин.

18. В токсикологічне відділення привезли дитину яка отруїлася грибами, а саме – мухоморами. Який препарат слід використати для надання невідкладної допомоги в першу чергу?

A. *Атропін.

B. Папаверин

C. Унітіол

D. Тіосульфат натрію

E. Дипіроксим

19. Хворому з метою відновлення дихання при отруєнні чадним газом був введений аналептичний засіб рефлекторного типу дії згрупи Н-холіноміметичних засобів. Який засіб було призначено?

A. *Лобеліну гідрохлорид

B. Атропіну сульфат

C. Адреналіну гідрохлорид

D. Мезатон

E. Пентамін

20. До невропатолога звернуся чоловік 25 років із скаргами на слабкість у ногах та порушення ходи. Лікар діагностував міастенію і призначив хворому ін'єкції прозерину. Який механізмдії цього засобу?

A. *Антихолінестеразна дія.

B. Холіноміметик прямої дії.

C. Стимулятор метаболічних процесів.

D. Інгібітор тормозних процесів.

E. Активатор синтезу ацетилхоліну

21. До приймального відділення був доставлений хворий зі скаргами на запаморочення, зниження гостроти зору, нудоту, слинотечу та спастичні болі в животі. Був встановлений діагноз: отруєння фосфорорганічними з’єднаннями. Що доцільно включити в склад комплексної терапії?

A. *Атропіну сульфат та діпіроксим

B. Тіосульфат натрію та бемегрид

C. Тетацин-кальцій та унітіол

D. Налорфіну гідро хлорид та бемегрид

E. Глюкоза та бемегрид

22. В дитини спостерігаються залишкові явища перенесеного поліомієліту. Який лікарський засіб йому можна призначити?

A. *Галантаміну гідробромід

B. Пентамін

C. Дімеколін

D. Атропіну сульфат

E. Пірроксан

23. До приймального відділення лікарні надійшла дитина 5 років у якої лікарем встановлені такі симптоми: сильне рухове збудження, марення, хриплий голос, розширені зіниці, які не реагують на світло, суху, гарячу, гіперемовану шкіру, тахікардію, тахіпное. Вказані симптоми виникли після споживання дитиною ягід красавки. Препарат якої фармакологічної групи потрібно призначити для лікування цього стану?

A. *Антихолінестеразні засоби

B. Н-холінолітики

C. Н-холіноміметики

D. М-холіноміметики

E. Реактиватори холінестерази

24. У хворого після операції резекції шлунка на 2-3 день не відновилась перистальтика кишківника. Що протрібно призначитихворому для стимуляції функції шлунково-кишкового тракта?

A. *Прозерін

B. Платифілін

C. Циклодол

D. Атропін

E. Дитилін

25. Жінка 63 років одержувала ін’єкції галантаміну для відновлення функцій ЦНС після ішемічного інсульту мозку. Стан хворої значно покращився. Який механізм дії цього засобу?

A. *Блокада ацетилхолінестерази

B. Блокада холінорецепторів

C. Блокада катехол-орто-метилтрансферази

D. Блокада дофамін-и бета-гідроксилази

E. Блокада моноамінооксидази

26. До лікаря-стоматолога звернувся хворий зі скаргами на сухість ротової порожнини. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: ксеростомія. Який з лікарських засобів доцільно застосовувати.

A *Пілокарпіну гідрохлорид

B Атропіну сульфат

C Метацин

D Іпратропію бромід

E Галазолін

27. До лікаря-стоматолога звернувся хворий зі скаргами на сухість у роті. Під час подальшого обстеження діагностовано ксеростомію. Препарат якої фармакологічної групи йому слід призначити для збільшення секреції слюни?

A * М-холіноміметики

B М-холіноблокатори

C Адреноміметики

D Адреноблкатори

E Н-холіноміметики.


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 536 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.01 сек.)