ЗАСОБИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ЗСІДАННЯ КРОВІ
1. Після видалення премоляра верхньої щелепи у хворого відмічається кровотеча з альвеолярної лунки. Який з запропонованих засобів доцільно застосувати для зупинки кровотечі?
A. *Тромбін місцево
B. Амінокапронова кислота
C. Неодикумарин
D. Гепарин
E. Вікасол
2. У хворого 70 років з цирозом печінки внаслідок незначної травми руки кровотеча. Аналіз крові показав збільшення фібринолітичної активності Вкажіть, який препарат найбільш показаний в даній ситуації.
A. *Кислота амінокапронова;
B. Рутин
C. Губка гемостатична;
D. Кальцію хлорид;
E. Вікасол.
3. У жінки під час пологів, ускладнених передчасним відшаруванням плаценти, розпочалася масивна маткова фібринолітична кровотеча. Який препарат необхідно їй призначити для інгібування фібрінолізу?
A. *Кислоту амінокапронову
B. Вікасол
C. Фібриноген
D. Кальцію хлорид
E. Губка гемостатична
4. Хворий на гострий інфаркт міокарда в складі комплексної терапії отримував гепарин. Через деякий час з'явилась гематурія. Який препарат (антидот) купіює це ускладення?
A. *Протаміну сульфат
B. Неодікумарин
C. Амінокапронова кислота
D. Фібриноген
E. Вікасол
5. У жінки 43 років, яка перед тим була прооперована з приводу фіброміоми матки, почалася кровотеча. Лікар призначив внутрішньовенно 5% розчин амінокапронової кислоти (100 мл), що викликало гемостаз, покращення стану хворої. Який механізм дії цього препарату?
A. *Блокада синтезу фібрінолізину.
B. Посилення синтезу тромбопластину.
C. Активація синтезу тромбіну.
D. Прискорення утворення тромбіну.
E. Блокада утворення антитромбіну.
6. У хворої, яка приймає неодикумарин у зв`язку із тромбофлебітом, виникла кровоточивість. Який препарат є антагоністом неодикумарину?
A. * Вікасол
B. Протаміну сульфат
C. Ацетилсаліцилова кислота
D. Дипіридамол
E. Пентоксифілін
7. При гострому тромбозі показана антикоагулянтна терапія. Відмітьте антикоагулянт прямої дії, який використовується при загрозі тромбозу.
A. *Гепарин
B. Фенілін
C. Натрію цитрат
D. Дипірідамол
E. Пентоксифілін
8. У хворої гінекологічного відділення виникли симптоми внутрішньої кровотечі. Який засіб слід призначити з метою пригнічення фібринолізу та зупинки кровотечі?
A. *Амінокапронову кислоту
B. Фібриноген
C. Вікасол
D. Дицинон
E. Хлористий кальцій
9. При передопераційному обстеженні хворого виявлено дефіцит протромбіну в крові. Який засіб необхідно призначити попередньо для зменшення кровотечі при операції?
A. *Вікасол
B. Тромбін
C. Кислоту амінокапронову
D. Фенілін
E. Контрикал
10. Під час видалення зуба у хворого відкрилась кровотеча. Лікар-стоматолог наклав тампон з лікарським засобом і кровотеча зменшилась. Який препарат використав лікар?
A. * Перекис водню
B. Ізадрин
C. Сальбутамол
D. Октадин
E. Празозин
11. У хворої 45 років, котра протягом двох тижнів приймає неодикумарін з приводу тромбофлебіту, при черговому обстеженні в крові виявлено зниження протромбіну, в сечі спостерігається мікро гематурія. Який лікарській засіб необхідно застосувати в якості антагоністу неодикумаріну?
A. *Вікасол
B. Протаміну сульфат
C. Амбен
D. Натрію цитрат
E. Тромбін
12. Хворому з тромбоемболією вен нижніх кінцівок призначено медикаментозне лікування. Через 2 доби на шкірі з’явились геморагії. Який препарат із нижчезгаданих викликає подібне ускладнення?
A. *Гепарін
B. Курантіл
C. Ацетилсаліцилова кислота
D. Неодікумарін
E. Фенілін
13. У хворого після екстракції зуба виникла кровотеча. Який із запропонованих засобів адекватний в цьому випадку?
A. *Адреналін місцево
B. Тромбін ін'єкційно
C. Фібриноген ін'єкційно
D. Вікасол орально
E. Неодикумарин орально
14. В пробирке содержится свеженабранная кровь. Какое из названных веществ способно предотвратить свертывание крови в этих условиях?
A. *Гепарин
B. Викасол
C. Неодикумарин
D. Фенилин
E. Ацетилсалициловая кислота
15. Хворому 50 років, з іщемічною хворобою серця лікар призначив лікарський засіб, який має антиагрегантну дію. Хворий почав приймати засіб у дозах більших, ніж йому були призначені. У нього розвилися нудота, блювання, біль натщесерце у животі. Який засіб було призначено хворому?
A. *Ацетилсаліцилова кислота
B. Пармідин
C. Тиклід
D. Діпірідамол
E. Пентоксифілін
16. При остром тромбозе показана антикоагулянтная терапия. Отметьте антикоагулянт прямого действия, применяемый при угрозе тромбоза.
A *Гепарин
B Фенилин
C Натрия цитрат
D Дипиридамол
E Пентоксифиллин
17. Хворому перед операціею на щелепно-лицевій ділянці ввели препарат, що є природним протизгортуючим фактором, впливає безпосередньо на фактори згортання крові,при внутрішньовен-ному введенні дає швідкий ефект. В стоматологічній практиці використовуеться для профілактики тромбоемболічних ускладнень при обширних операціях на щелепно-лицевій ділянці. Визначте препарат.
A. *Гепарин
B. Неодикумарин
C. Контрикал
D. Фенілін
E. Кислота амінокапронова
18. У хворого діагностували інфаркт міокарду з тромбозом лівої коронарної артерії. Яка з означених фармакологічних груп препаратів використовується для відновлення кровотоку?
A. *Активатори фібрінолізу
B. Наркотичні анальгетики
C. β-адреноблокатори
D. Інгібітори АПФ
E. Глюкокортикоїди
19. Хворий на стенокардію приймає ацетилсаліцилову кислоту в дозі 100 мг на добу. З якою метою застосовується ацетилсаліцилова кислота у даного хворого?
A. *Для пригнічення агрегації тромбоцитів
B. Для пригнічення зсідання крові
C. Для розширення коронарних судин
D. Для зниження рівня протромбіну
E. Для зниження вмісту холестерину
20. У відділення реанімації надійшов хворий з інфарктом міокарда. Який препарат необхідно ввести хворому для профілактики тромбоутворення?
A. * Гепарин
B. Хінгамін
C. Тироксин
D. Бісептол-480
E. Димедрол
21. У хворого часті напади стенокардії. Два роки тому він переніс інфаркт міокарду. Вкажіть групу лікарських засобів, препарати якої доцільно призначити для профілактики розвитку повторного інфаркту міокарду
A *Антиагреганти
B Антикоагулянти непрямої дії
C Фібринолітики
D Коагулянти
E Агнтагоністи гепарину
22. Після екстракції зубу у хворого виникла кровотеча. Який препарат з групи антисептиків доцільно застосувати у цьому випадку?
A *Розчин пероксиду водню
B Розчин оксамитового зеленого
C Розчин адреналіну гідро хлориду
D Розчин етилового спирту
E Йодинол
23. Хворому на тромбофлебіт було призначено антикоагулянт непрямої дії синкумар. Вкажіть, через який проміжок часу слід чекати розвитку максимального антикоагулянтного ефекту.
A * 24-72 години
B 12-24 години
C 6-12 годин
D 3-6 годин
E 5-10 хвилин
24. Хвора скаржиться на біль у голені, яка підсилюється при ходьбі. Об’єктивно відмічається набряк та почервоніння по ходу вени, тому лікар призначив антикоагулянт прямої дії для місцевого вживання. Який препарат можна використати з цією метою?
A *Мазь гепаринова
B Мазь саліцилова
C Мазь троксевазинова
D Мазь бутадіонова
E Тромбін
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 569 | Нарушение авторских прав
|