Сечогінні та урикозуричні засоби
1. Хворому з опіковим шоком введено сечогінний препарат, який збільшує осмотичний тиск як у просвіті судин, так і на протязі всього нефрона. Вкажіть який сечогінний засіб був введений хворому?
A. * Маніт
B. Фуросемид
C. Дихлотіазид
D. Діакарб
E. Спиронолактон
3. Хворому з явищами загальних набряків, ацидозу і гіперкаліємії необхідно назначити сечогінний засіб. Який з нижчеперерахованих препаратів слід використати
A.* Фуросемид
B. Спиронолактон
C. Дігоксин
D. Триамтерен
E. Маніт
2. У хворої 65 років на фоні хронічної серцевої недостатності развинувся вторинний гіперальдостеронізм. Який препарат для збільшення діурезу слід призначити:
A. *Спіронолактон
B. Фуросемід
C. Дихлотіазид
D. Трава ортосифона
E. Клопамід
3. У приймальне відділення надійшов хворий з алкогольним отруєнням. Лікар призначив провести пацієнту форсований діурез. Який сечогінний засіб необхідно використовувати?
A. * Фуросемід
B. Спіронолактон
C. Діакарб
D. Еуфілін
E. Амілорид
4. Хворому з початковою стадією гіпертонічної хвороби був призначений діуретик по 0,025 г 2 рази на день. Через 7-8 днів АТ дещо знизився, проте він став відмічати біль в сердці, м’язеву слабкість, дрижання кінцівок. Аналіз крові показав зміни електролітного балансу в бік гіпокаліємії. Який з вказаних препаратів міг викликати таку побічну дію?
A. *Діхлотіазид;
B. Спіронолактон;
C. Тріамтерен;
D. Амілорид;
E. Манітол.
5. У хворої на хронічну серцеву недостатність з набряковим синдромом у крові виявлено підвищення вмісту альдостерону. Який діуретичний засіб найдоцільніше призначити?
A. * Спіронолактон
B. Тріамтерен
C. Діакарб
D. Гідрохлортіазид
E. Фуросемід
6. Хворій на гіпертонічну хворобу у комплексній терапії призначено гідрохлортіазид. Який механізм дії препарату сприяє зниженню артеріального тиску?
A. * Збільшення виділення іонів натрію та води
B. Збільшення утворення ангіотензину ІІ
C. Блокада кальцієвих каналів
D. Зменшення виділення іонів натрію та води
E. Блокада ферменту карбоангідрази
7. У хворого травма мозку. В післяопераційному періоді розвинулась загроза набряку мозку. Призначте препарат для усунення цього ускладнення
A. *Фуросемід
B. Папаверіну гідрохлорид
C. Спіронолактон
D. Діхлотіазид
E. Дигоксин
8. У хворого із значними периферійними набряками почергове використання дихлотиазиду, етакриновоі кислоти і фурасеміду не призвело до значного діуретичного ефекту. Аналіз крові вказав значне підвищення кількості альдостерону. Вкажить препарат вибору.
A. * Спіронолактон
B. Маніт
C. Клопамід
D. Сечовина
E. Амілорид
9. Виберіть сечогінний препарат, котрий доцільно призначити при хронічній серцевій недостатності з метою попередження розвитку гіпокаліємії
A. *Тріамтерен
B. Клопамід
C. Фурасемід
D. Діхлотіазид
E. Манніт
10. Хворому поставлений діагноз: Черепно-мозкова травма, набряк мозку. Який із сечогінних засобів слід призначити хворому з метою дегідратації мозку?
A. *Маніт.
B. Циклометіазид.
C. Оксодолин.
D. Тріамтерен
E. Спіронолактон
11. У пацієнтки 46 років на фоні миготливої аритмії почався набряк легень. Який січогінний препарат необхідно ввести в першу чергу для виведення хворої з важкого стану?
A. *Фуросемід
B. Тріамтерен
C. Верошпірон
D. Амілорид
E. Еуфілін
12. У приймальне відділення лікарні поступив хворий зі скаргами на набряки, підвищення артеріального тиску. Що необхідно призначити хворому для зменшення набряків?
A. *Діхлотіазид
B. Кордіамін
C. Резерпін
D. Сальбутамол
E. Анаприлін
13. Для зменшення набряків на ногах хворому з хронічною серцево-судинною недостатністю лікар призначив діуретичний засіб. Через деякий час у хворого з’явились ознаки гіпокаліемії. Який з препаратів міг цьому сприяти?
A. * Кислота етакринова
B. Спіронолактон
C. Тріамтерен
D. Теофіллін
E. Тріампур
14. В процесі лікування хронічного набрякового синдрому фуросемідом у хворого виникло порушення катінного складу плазми крові. Який засіб слід використати для його корекції?
A. * Калію хлорид
B. Кальцію хлорид
C. Натрію хлорид
D. Натрію гідрокарбонат
E. Литію карбонат
15. Хворий поступив до офтальмологічного відділення з діагнозом: відкритокутова глаукома лівого ока. Після додаткового обстеження лікар призначив діакарб. Вкажіть механізм зниження внутришньоочного тиску під впливом діакарбу:
A. * Інгібування карбоангідрази циліарного тіла
B. Зменшення продукції спиномозкової рідини
C. Збільшення осмотичного тиску плазми крові
D. Блокування реабсорбції натрія в канальцях нефрону
E. Гальмування синтезу альдостерону в наднирниках
16. В нейрохірургічне відділення лікарні швидкої допомоги поступив хворий з черепно-мозковою травмою. Діагностовано набряк мозку В комплексі мір невідкладною допомоги показана дегідратація мозку. Який діуретичний засіюб в даній ситуаціх повинен призначити лікар?
A. * Маніт
B. Діакарб
C. Діхлотиазид
D. Клопамид
E. Спіронолактон
17. Який з перерахованих сечогінних засобів не буде проявляти діуретичного ефекту у пацієнта з хворобою Адісона?
A. *Спіронолактон
B. Фуросемід
C. Гіпотіазид
D. Тріамтерен
E. Етакринова кислота
18. У хворого подагрічний артрит. Який препарат необхідно призначити для пригнічення синтезу кислоти з організму?
A. *Аллопурінол
B. Етамід
C. Еуфілін
D. Спіронолактон
E. Діхлотіазид
19. У хворого гострий набряк легень, який зумовлений лівошлуночковою серцевою недостатністю. Який осмотичний діуретик необхідно обрати для його купірування?
A. *Маніт
B. Діакарб
C. Гідрохлоротиазид
D. Спіронолактон
E. Триамтерен
20. Хворому гіпертонічною хворобою був призначений діуретик для регулярного прийому. Через деякий час артеріальний тиск нормалізувався, проте з’явився біль в ділянці серця. мязова слабість, тремтіння кінцівок. Аналіз крові показав зміни електролітного балансу в сторону гіпокаліємії. Який препарат міг викликати дане ускладнення?
A. * Дихлотіазид
B. Спіронолактон
C. Тріамтерен
D. Маніт
E. Сечовина
21. Хворому із черепно-мозковою травмою з метою попередження набряку мозку лікар призначив сечогінний засіб. Який з перерахованих засобів є препаратом вибору у даній ситуації?
A. *Сечовина
B. Дихлотіазид
C. Спіронолактон
D. Тріамтерен
E. Діакарб
22. Який з нижче наведених сечогінних засобів слід призначити хворому з первинним гіперальдостеронізмом?
A. *Спіронолактон
B. Фуросемід
C. Гіпотіазид
D. Триамтерен
E. Маніт
23. До лікаря звернулась хвора на гіпертонічну хворобу, яка довгий час лікувалась гідрохлортіазидом, зі скаргою на появу набряку та болю в уражених суглобах. Що спричинило розвиток побічних ефектів?
A. *Пригнічення реабсорбції сечової кислоти
B. Гіпохлоремічний алкалоз
C. Гіпонатріємія
D. Гіпокаліємія
E. Зменшення об’єму циркулюючої крові
24. У хворого на фоні миготливої аритмії з'явились ознаки набряку легень. Що треба призначити хворому із сечогінних засобів для швидкого ліквідування цього стану?
A. *Фуросемід.
B. Спіронолактон.
C. Клопамід.
D. Діакарб.
E. Триамтерен.
25. Хворому з набряковим синдромом на фоні серцевої недостатності призначено фуросемід. Дія на який процес забезпечує його терапевтичний ефект в даному випадку?
A *Котранспорт іонів через апікальную мембрану
B Активний транспорт іонів через базальную мембрану
C Нирковий кровотік
D Карбоангідразу
E Синтез натрієвих каналів в дистальных канальцях
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 850 | Нарушение авторских прав
|