АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
АНАЛЬГЕЗУЮЧІ ЗАСОБИ
Аналгезія – це процес знеболення чи послаблення болю. Таким чином, анальгезуючі засоби або анальгетики це засоби, які послаблюють або знімають відчуття болю при збереженні свідомості та інших видів чутливості. Біль є фізіологічним механізмом суб’єктивного прояву неблагополуччя в організмі, тому носить захисний характер. Але сильний біль виснажує організм і навіть може привести до смерті в результаті шоку.
Тому застосовують анальгетики для усунення болю після травм, під час операцій, при запальних процесах, що спричиняє не тільки неприємне відчуття, а й порушує функцію серцево-судинної та дихальної системи.
GАнальгетики поділяються на дві основні частини: наркотичні й ненаркотичні.
Наркотичні анальгетики – це опій та препарати, що мають подібну до нього дію. На центральну нервову систему вони діють болезаспокійливо, особливо у випадках не пов’язаних із запальними процесами. Крім того, препарати опію діють неоднаково на тварин різних видів, викликаючи в одних сон, а в інших – загальне збудження, занепокоєння і навіть корчі. Більшість з них уже в невеликих дозах пригнічують центр дихання та кашлю, тому деякі застосовуються виключно як протикашльові засоби. До цієї групи препаратів належать: опій в порошку, кофеїн чистий. У ветеринарній медицині застосовується лише один алкалоїд опію – папаверин, який викликає ейфорію у людей.
Папаверину гідрохлорид - це порошок білого кольору, гіркий на смак, розчиняється у воді (1: 40). Застосовують для послаблення болі при коліках, ниркових та печінкових каменях, спазмах сечового міхура, а також для зниження тиску крові. Дози підшкірно: ВРХ і коням 0,3 – 0,8г, ДРХ та свиням 0,1 – 0,3, собакам 0,03 – 0,1г.
Ненаркотичні анальгетики – це засоби, які проявляють болезаспокійливу, протизапальну та жарознижувальну дію. В основі аналгезії лежить протизапальна дія, тому їх застосовують при запальних процесах в суглобах, кісткових, м’язових та інших тканинах. Цей вид не викликає снотворного ефекту та ейфорії, не пригнічує дихальний і кашльовий центри. Важливе практичне значення має жарознижувальний ефект ненаркотичних анальгетиків. Жарознижувальні засоби, пригнічують збуджений центр терморегуляції, а через нього гальмують теплопродукцію та підсилюють тепловіддачу, тим самим знижуючи температуру тіла.
Препарати саліцилової кислоти та її похідні:
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 1315 | Нарушение авторских прав
|