АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Місцевоанестезуючі засоби

Прочитайте:
  1. Адренергічні засоби
  2. Адреноблокуючі засоби.
  3. Адреноміметичні засоби непрямої дії.
  4. Адреноміметичні засоби прямої дії.
  5. Адсорбуючі засоби.
  6. Алкілювальні засоби.
  7. АНАЛЬГЕЗУЮЧІ ЗАСОБИ
  8. Анальгетичні засоби
  9. АНАЛЬГЕТИЧНІ ЗАСОБИ
  10. Анальгетичні засоби.

Анестезія – втрата збудливості чутливими нервовими закінченнями або провідності аферентними нервами. Місцевоанестезуючі засоби викликають тимчасову втрату всіх видів чутливості в чітко обмеженій ділянці тіла. Вони дають можливість безболісно виконувати операції без загального наркозу, що є особливо цінним для практики ветеринарної медицини.

GЗалежно від способу введення знеболюючих засобів та кінцевої мети розрізняють такі види місцевої анестезії:

термінальна або поверхнева - порошки, мазі, розчини у великих концентраціях;

провідникова – введення невеликої кількості розчину анестетика підвищеної концентрації навколо нервового стовбура або прямо в нерв;

інфільтраційна – розчином анестетика за допомогою шприца просочують тканину. Знеболювання настає внаслідок переривання провідності, а також здавлювання рецепторів нервових волокон. При цьому в тканини вводять велику кількість розчину невеликої концентрації;

спинномозкова – знеболюючий розчин уводять під мозкові оболонки. Знеболюються всі ділянки тіла, розміщені нижче місця введення розчину.

Механізм дії:місцеві анестетики створюють умови, за яких втрачається здатність клітинних мембран підсилювати нервовий імпульс у перехватах Ранв’є до початкової величини, що й призводить до його згасання.

Анестезин

Білий кристалічний порошок, гіркуватий на смак, практично нерозчинний у воді. Випускають порошок, таблетки по 0,3г. Зберігають за списком Б.Застосовують для термінальної анестезії у вигляді присипок, мазей, свічок, 5 – 20% олійних розчинів при опіках, виразках.

Новокаїн

Білий кристалічний порошок, добре розчиняється у воді (1:1) та спирті. Випускають порошок і 0,5 та 1-2% розчини в ампулах по 1,5, 10 і 20мл.

Широко застосовують для провідникової анестезії; не звужує судини, що зумовлює швидке всмоктування в кров. Токсичність новокаїну в 4 рази нижча від кокаїну, а при парентеральному введенні в комбінації з адреналіну гідрохлоридом (3 – 5 крапель на 10 мл анестетика або 1: 1000 з розрахунку 2 мл на 1 л) токсичність знижується до 10 разів. З усіх місцевознеболюючих засобів новокаїн найбільш малотоксичний для тварин, але можливі алергічні реакції у вигляді ідіосинкразії.

Новокаїн застосовують для різних видів анестезії: інфільтраційної (0,25 – 0,5 % розчини), провідникової (3 – 6 %). Широко використовують новокаїнові блокади при хворобах органів черевної порожнини (атонія, тимпанія передшлунків, спастичні кольки, механічна непрохідність кишечника), для блокади черевних нервів за В.В.Мосінин, при випадання матки та піхви, затриманні посліду, маститах – за Д.Д.Логвіновим та Б.А.Башкировим, а також для профілактики ревматичного запалення копит. Застосовують новокаїн внутрішньовенно при гіпертоніях та спазмах кишок.

Дикаїн (аметокаїн)

Зберігають за списком А.

Застосовують для термінальної анестезії 0,1 – 2 % розчини обов’язково в комбінації з адреналіну гідрохлоридом.

Совкаїн (бутилкаїн)

Білий або злегка жовтуватий кристалічний порошок, добре розчиняється у воді.

Випускають порошок і ампули по 1 мл 0,5 та 1% розчину. Зберігають за списком А.

Найсильніший місцевоанестезуючий засіб, але і найбільш токсичний. Застосовують для термінальної анестезії в концентрації 0,1 – 0,2% інколи – для спинномозкової (0,5 – 1%) обов’язково в комбінації з судинозвужуючими засобами.

Ксикаїн – лідокаїну гідрохлорид

Білий або злегка жовтуватий порошок.

Викликає всі види анестезії. Порівняно з новокаїном діє швидше, сильніше і більш тривалий час. У концентрації до 0,5% токсичність не перевищує новокаїну.

Застосовують для всіх видів анестезії в концентрації від 0,25 до 2%.

Тримекаїн

Білий або злегка жовтуватий порошок, добре розчиняється у воді. Випускають порошок і ампули по 10 мл 0,25 – 0,5 і 1% розчину.

Діє і застосовується так, як і ксикаїн.


Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 724 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)