VІ. ЛІКАРНЯНА ПАЛАТА
1. Відділення _____________________________________________________________
2. Палата № _____ на _____________________ ліжко-місць.
3. Тип палати (підкреслити): звичайна без шлюзу, із шлюзом, боксована, напівбокс, бокс, довжина ____ м, глибина ____ м, висота ____ м, загальна площа ____ м2, на 1 ліжко ____ м2, загальний об’єм ____ м3, на 1 ліжко ____ м3.
4. План-схема палати – показати розміри, оснащення та розташування меблів (виконується студентом на окремому аркуші та додається до акту).
5. Природне освітлення: кількість вікон _____, орієнтація _____________________, санітарний стан ________________________, проекція небосхилу _____ см.
(якщо менша 30 см, то вказати причину) _____________________________________,
висота вікна _____, ширина вікна _____, світловий коефіцієнт _________________,
висота верхнього краю вікна над підлогою _____ см, коефіцієнт глибини закладання ______.
6. Штучне освітлення, тип ламп ____________________________________________,
вид освітлювальної арматури ______________________________________________,
її санітарний стан __________________________, кількість світлових точок ______,
потужність кожної _____ Вт, рівномірність освітлення _________________________,
достатність освітлення __________________________, місцеве приліжкове освітлення (описати, яке) _____________________________________________________________,
наявність нічного освітлення _______________________________________________.
7. Вентиляція, тип ________________________________________, коефіцієнт аерації ______, органолептичні властивості повітря _________________________________.
8. Мікроклімат: температура повітря _______, відносна вологість повітря _______,
вміст СО2 ________, перелік скарг хворих на мікрокліматичні умови __________________________________________________________________________.
9. Система опалення _________________________________________________________
10. Засоби зв’язку хворих палат з сестринським постом ___________________________
11. Санітарний стан білизни _____________________________, частота її заміни ______________, періодичність загального миття тіла _________________________.
ГІГІЄНІЧНЕ ЗАКЛЮЧЕННЯ
На основі вищенаведеного установлено, що в (вказати назву закладу) _______________
створені задовільні умови для перебування хворих. Однак виявлено наступні недоліки, що можуть викликати..... (слід викласти всі недоліки та дати їм відповідне тлумачення щодо можливих негативних наслідків).
ПРОПОЗИЦІЇ
З метою ліквідації викладених недоліків пропоную: (необхідно запропонувати конкретні обгрунтовані пропозиції щодо виправлення кожного з наведених недоліків, не слід давати пропозиції у вигляді термінів “покращити”, “створити належні умови” і т.п.).
Перевіряючий ________________ __________________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
Дата “_____“ __________________ 200 ____ р.
СИТУАЦІЙНІ ЗАДАЧІ
Задача 1
Проведено обстеження умов дотримання правил протиепідемічного режиму в багатопрофільній поліклініці, де виявлені такі дані: вхід спільний для всіх відвідувачів; реєстратура загальна для дорослого та дитячого населення; середня площа більшості кабінетів – 7,5 м 2; середня кількість відвідувачів біля кожного із кабінетів – 8-11 чоловік.
Визначте, чи створені у даному випадку належні умови для перебування хворих та роботи медичного персоналу та у разі необхідності укажіть порушення і їх можливі наслідки, обґрунтуйте конкретні пропозиції та рекомендації.
Задача 2
Під час вивчення умов дотримання протиепідемічних заходів та праці лікарів багатопрофільної поліклініки установлено: лікарі інфекційних відділень та фтізіатри щоденно після 5-годинної роботи в стаціонарних відділеннях, не переодягаючись, проводять поліклінічний прийом протягом 4-5 год.: заміну халатів та шапочок їм проводять через кожні 6-7, а ватно-марлевих пов’язок – через кожні 8-10 робочих днів, останній періодичний медичний огляд лікарі проходили 14 місяців назад.
Визначте, чи створені у даному випадку належні умови для перебування хворих та роботи медичного персоналу та у разі необхідності укажіть порушення і їх можливі наслідки, обґрунтуйте конкретні пропозиції та рекомендації.
Задача 3
Слід зробити висновки за даними обстеження поліклініки та у разі необхідності дати обґрунтовані пропозиції та рекомендації на підставі таких даних: вхід у поліклініку спільний для всіх категорій відвідувачів; на кожному поверсі – по одному туалету та умивальнику, де в пластмасовому посуді міститься хлорне вапно для миття рук лікарям та медсестрам і рушник спільного користування; в кабінетах розмірами 3 м ´ 3 м; світловий коефіцієнт 1:8, проекція небосхилу 19 см, коефіцієнт природного освітлення 0,4 %, відносна вологість 82 % при температурі повітря 24 °С, швидкість руху повітря 0,01 м/с, вміст СО2 – 0,2 %.
Задача 4
Під час санітарного обстеження з метою контролю за дотриманням протиепідемічного режиму в приймальному відділенні багатопрофільної лікарні на 80 ліжок виявлені наступні дані: приймальне відділення є спільним для всіх стаціонарних відділень лікарні; в санітарному пропускнику роздягальня та одягальня об’єднані, в одному кабінеті проводиться прийом та виписка хворих; окрім названих, приймальне відділення має такі кабінети та кімнати: оглядова, що об’єднана із ізолятором, кабінет чергового лікаря, гіпсувальна та кімната для одягу хворих, туалет.
Обґрунтуйте висновок про відповідність обстеженого приймального відділення санітарним вимогам і нормам та у разі необхідності запропонуйте відповідні пропозиції та рекомендації.
Задача 5
Приймальне відділення клінічного Центру з охорони здоров’я матері та дитини розташоване на першому поверсі 9-ти поверхового лікувального корпусу і є спільним як для вагітних жінок, так і хворих дітей, що госпіталізуються. Відділення має реєстратуру, санітарний пропускник, ізолятор, кабінети лікарів та медсестер, ургентний операційний блок та рентгенкабінет.
Обґрунтуйте висновок про відповідність обстеженого приймального відділення санітарним вимогам і нормам та у разі необхідності запропонуйте відповідні пропозиції та рекомендації.
Задача 6
Багатопрофільна лікарня на 900 ліжок має спільне приймальне відділення для дорослих та дітей, яке розташоване в окремій споруді та має зв’язки із стаціонарами, облаштовані тротуарами. Відділення має у своєму складі такі приміщення: реєстратура, роздягальня, оглядова та одягова, рентгенкабінет та кабінети лікаря і медичних сестер.
Обґрунтуйте висновок про відповідність обстеженого приймального відділення санітарним вимогам і нормам та у разі необхідності запропонуйте відповідні пропозиції та рекомендації.
Задача 7
Дитяче ревматологічне відділення на 35 ліжок розташоване на 9 поверсі 9-ти поверхового лікувального корпусу і має такий перелік приміщень: 6 п’ятиліжкових палат та 5 одноліжкових палат; кабінет завідувача відділенням, ординаторська, маніпуляційна, процедурна, санітарний блок та сестринський пост.
Обґрунтуйте висновок про відповідність обстеженого відділення санітарним вимогам і нормам та у разі необхідності запропонуйте відповідні пропозиції та рекомендації.
Задача 8
Інфекційне відділення районної лікарні має 35 ліжок, розташоване в окремій одноповерховій споруді, всі палати 3-хмісні звичайні, площа кожної 15 м2, забудова коридору 2-хстороння, відділення має спільний санітарний блок, їдальню із буфетною, маніпуляційну, кабінет завідувача відділенням та ординаторську.
Обґрунтуйте висновок про відповідність обстеженого відділення санітарним вимогам і нормам та у разі необхідності запропонуйте відповідні пропозиції та рекомендації.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 661 | Нарушение авторских прав
|