А. 1 чайну ложку на 10 л води
В. 1 чайну ложку на 100 л води
С. 2 чайні ложки на 10 л води
D. 2 чайні ложки на 100 л води
Е. 3 чайні ложки на 10 л води
12. Для знезаражування індивідуальних запасів води військовослужбовцям роздали таблетки пантоциду. Який час контакту таблетки з водою слід порекомендувати?
А. 10 хв
В. 15 хв
С. 20 хв
D. 30 хв
Е. 45 хв
13. Під час бойових дій в екстремальних умовах гірської місцевості у помірному поясі вирішується питання водопостачання військовослужбовців питною водою. З якої величини споживання на одного військовослужбовця слід виходити?
А. 1,5 л
В. 2,5 л
С. 5 л
D. 10
Е. 15 л
14. Для населення, що перебуває в зоні стихійного лиха, передбачається організація водопостачання на базі грунтових криниць річок та озер з безколірною та прозорою водою. Хімічна служба забезпечена хлорним вапном з вмістом активного хлору 28 %. Скільки потрібно реагенту (г) на 100 л води для ефективного знезараження?
А. 5,0
В. 3,0
С. 2,5
D. 1,0
Е. 0,5
15. При розслідуванні випадку гострої кишкової інфекції в одному із військових польових таборів було встановлено, що солдатські фляги для зберігання води дезінфікуються 30-хвилинним хлоруванням із розрахунку 3 мл 1 % розчину хлорного вапна на флягу, заповнену водою. Після дезінфекції фляги ополіскують чистою водою. Корки від фляг знезаражують зануренням в 1 % розчин хлорного вапна на 30 хв. яке порушення має місце при дезінфекції солдатських фляг?
А. Час занурення фляг
В. Кількість розчину хлорного вапна на флягу
С. Концентрація розчину хлорного вапна
D. Ополіскування фляг чистою водою
Е. Експозиція і концентрація розчину для знезараження корків
16. Для знезараження 1000 мл води в польових умовах було використано 1 таблетку пантоциду із вмістом активного хлору 3 мг. Через годину воду було використано для пиття. Яке порушення мало місце у даному випадку?
А. Об’єм води взятий для знезараження
В. Використання пантоциду з цією метою
С. Кількість використаних таблеток
D. Вміст активного хлору в таблетці
Е. Інтервал між знезараженням і споживанням води
17. При лабораторному дослідженні органолептичних властивостей води, що використовують солдати в польових умовах було встановлено: прозорість 20 см, колірність 34˚, смак – 3 бали, залишковий хлор – 0,6 мг/дм3. Вміст іонів міді – 3 мг/дм3. За якими з перелічених показників порушені гігієнічні вимоги до якості питної води в польових умовах?
А. Прозорістю
В. Колірністю
С. Смаком
D. Вмістом залишкового хлору
Е. Вмістом іонів міді
18. Під час виконання бойової операції групі військовослужбовців необхідно провести знезараження індивідуальних запасів питної води і покращити її органолептичні характеристики за умови відсутності спеціальних табельних засобів. Який метод допоможе досягти максимального ефекту?
А. Кип’ятіння води
В. Використання перекису водню
С. Використання перманганату калію
D. Використання олігодинамічної дії срібла
Е. Використання виннокам’яної кислоти
19. Для проведення у польових умовах очищення води від природних забруднень, а також для її знезараження та знешкодження необхідно обрати найбільш продуктивний технічний засіб. Який з технічних засобів доцільно застосувати з цією метою?
А. ТУФ-200
В. ВФС-2,5
С. МАФС-3
D. ПОУ
Е. ОПС
20. При оцінці якості питної води в польових умовах отримано наступні показники: колі-індекс – 20, продукти ядерного вибуху – 10 мкКі/л, колірність – 25˚, смак – 3 бали, прозорість – 20 см. За яким із вказаних показників порушені вимоги до якості води в польових умовах?
А. Колі-титром
В. Вмістом продуктів ядерного вибуху
С. Колірністю
D. Інтенсивністю смаку
Е. Прозорістю
21. Для знезаражування індивідуальних запасів води військовослужбовцям, які перебували в польових умовах, було запропоновано використати йодні таблетки. Який повинен бути вміст (мг) йоду у таблетках?
А. 1
В. 2
С. 3
D. 4
Е. 5
22. Під час санітарно-гігієнічного обстеження польового табору виникла необхідність у дезінфекції резервуарів для зберігання води. Як часто її проводять?
А. Щодня
В. Через день
С. Щотижня
D. Двічі на тиждень
Е. Щомісяця
23. В результаті осінньої повені був зруйнований населений пункт, в з’язку з чим виникла потреба розселення постраждалих людей на зиму в польові житла. Які види польових захистних споруд для цього найбільш придатні?
А. Заслони
В. Куріні
С. Намети
D. Снігові нори
Е. Землянки
24. Загальна площа невентильованого сховища для поранених складає 250 м2. Яку максимальну кількість поранених на ношах можна розмістити в ньому?
А. 25
В. 50
С. 100
D. 150
Е. 200
25. Загальна площа медичного невентильованого сховища становить 300 м2. Яку максимальну кількість поранених в позі сидячи можна розмістити в ньому?
А. 100
В. 150
С. 300
D. 600
Е. 1200
26. Під час санітарно-гігієнічного обстеження військового табору у першій смузі в наметах розмістилися підрозділи згідно з порядком їх номерів, у другій смузі – штаб, медичний пункт, їдальня, у третій смузі – туалети, майстерні, господарські споруди, склади боєприпасів та вибухових речовин. При розташуванні якого з перелічених об’єктів порушені гігієнічні вимоги?
А. Господарські споруди
В. Туалети
С. Їдальня
D. Склад боєприпасів та вибухових речовин
Е. Медичний пункт
27. При перебуванні у сховищі у військовослужбовців почвилась задишка, головокружіння, шум у вухах, тахікардія. Яка концентрація СО2 (%) могла викликати такі симптоми?
А. 2
В. 4
С. 8
D. 12
Е. 16
28. При дослідженні фізичних властивостей повітряного середовища у медичному пункті, розташованому у сховищі, було встановлено: вміст кисню у повітрі – 19 %, вміст СО2 при роботі ФВА – 1 %, температура повітря 23˚С, відносна вологість 80 %, об’єм вентиляції на одну людину – 4 м3/год. За яким з гігієнічних показників порушені санітарні норми?
А. Вмістом кисню
В. Вмістом СО2
С. Температурою повітря
D. Вологістю повітря
Е. Об’ємом вентиляції
29. При проведенні військових навчань за рішенням командування військовий штаб, медпункт та господарський підрозділ розташований у населеному пункті, а особовий склад розміщений у будівлях, споруджених власними силами за допомогою табельного майна та підручних матеріалів. Назвіть спосіб розташування військ під час навчання.
А. Розташування у стаціонарних приміщеннях
В. Розташування у навчальних центрах
С. Бівачне розташування
D. Змішане розташування
Е. Казарменне розташування
30. При проведенні бойової операції у природному осередку чуми 10 осіб з військової групи захворіло на бубонну форму інфекції, з них 6 осіб померло. Вкажіть оптимальний метод захоронення трупів у цій ситуації.
А. Захоронення на великій глибині
В. Захоронення у мішках із щільного паперу
С. Кремація трупів
D. Захоронення у тканині просякнутій 3 % розчином лізолу
Е. Захоронення у тканині просякнутій 10 % розчином хлорного вапна
31. В одному з невентильованих сховищ, в яке тимчасово розмістили людей під час стихійного лиха, відносна вологість 90 %, температура повітря 28˚С, рух повітря відсутній. Який шлях тепловіддачі блокується за таких умов перебування у сховищі?
А. Випромінювання
В. Проведення
С. Конвекція
D. Кондукція
Е. Випаровування
32. Для розміщення військових у польових умовах використовували табірні намети, землянки, куріні, заслони-навіси, бліндажі. Що із зазначеного може використовуватись як фортифікаційна споруда?
А. Табірні намети
В. Землянки
С. Куріні
D. Заслони-навіси
Е. Бліндажі
33. Під час перебування людей у невентильованому сховищі було відмічено почервоніння обличчя, сповільнений пульс, головний біль, запаморочення. Який вміст СО2 (%) міг спричинити такі симптоми?
А. 2
В. 4
С. 7
D. 10
Е. 12
34. При розташуванні військ у польових умовах у першій смузі заплановано розмістити 3 намети. Яка повинна бути мінімальна відстань між ними (м)?
А. 1,5
В. 2,0
С. 2,5
D. 3,0
Е. 3,5
35. В першій смузі при розташуванні військ в польових умовах розміщено 3 ряди наметів. Яка повинна бути мінімальна віддаль між першим і другим рядами наметів (м)?
А. 5
В. 10
С. 15
D. 20
Е. 25
36. Військовослужбовець строкової служби після лікування в госпіталі з приводу загострення хронічного гастриту повернувся у військову частину, де йому було призначено дієтичне харчування. На який максимальний термін у цій ситуації воно призначається?
А. До одужання
В. На 2 тижні
С. На 1 місяць
D. На 2 місяці
Е. На 3 місяці
37. При аналізі меню-розкладки загальновійськового пайка серед інших продуктів, встановлених за нормою № 1, знаходяться: хліб чорний і білий – 750 г, масло вершкове – 10 г, м’ясо – 200 г, риба – 100 г, жири тваринні – 20 г. Кількість якого продукту слід збільшити в даному випадку?
А. хліба
В. масла вершкового
С. м’яса
D. риби
Е. жирів тваринних
38. При оцінці режиму харчування військовослужбовців, які знаходяться на котловому пайку було встановлено, що гаряча їжа вариться 3 рази на добу – сніданок, обід та вечеря; чай – 2 рази – сніданок і вечеря, інтервали між прийомами їжі 7,5 год, енергетична цінність сніданку і вечері – по 30 %, обіду 40 %. Яке порушення має місце в даному режимі харчування?
А. Триразове гаряче харчування
В. Дворазова видача чаю
С. Перевищення інтервалів між прийомами їжі
D. завищені енергоцінність сніданку і вечері
Е. Занижено енергоцінність обіду
39. При аналізі добового споживання продуктів військовослужбовцями, які харчуються за загальновійськовим пайком № 1 було встановлено, що вони отримують 750 г хліба, 1200 г овочів, круп і макаронних виробів, 30 г масла коров'ячого, 200 г м’яса, 100 г риби. Недостатнє споживання якого продукту має місце в даному випадку?
А. Хліба
В. Овочів, круп і макаронних виробів
С. Масла коров’ячого
D. М’яса
Е. Риби
40. З метою забезпечення військовослужбовців повноцінним та різноманітним харчуванням у військовій частині складається меню-розкладка. Який термін вона повинна охоплювати?
А. 1 день
В. 1 тиждень
С. 2 тижні
D. 3 тижні
Е. місяць
41. У зв’язку з викидом отруйних речовин під час бойових дій виникла потреба у відборі проб харчових продуктів для лабораторного дослідження. Яка маса (кг) продукту повинна відбиратися для аналізу?
А. 0,5
В. 1
С. 2
D. 3
Е. 5
42. На час проведення військових навчань для особового складу формування передбачено дворазову видачу їжі: на сніданок та вечерю, а харчування у проміжний період здійснюється попередньо отриманими продуктами харчування. Про який тип харчування в польових умовах йде мова?
А. Котлове
В. Самостійне
С. Змішане
D. Проміжне
Е. Індивідуально-групове
43. При проведенні епідеміологічного контролю медичного забезпечення військової частини, де зареєстровано випадок харчової токсикоінфекції встановлено, що огляд солдат, які заступають на добове чергування на кухню здійснюється щоденно. Неспожита вчасно їжа зберігається на плиті при температурі 60 ˚С упродовж 1-1,5 год, повторно підігріта їжа реалізується негайно; тривалість зберігання готових страв у холодильнику становить 3-4 год. Який з вказаних чинників міг обумовити харчову токсикоінфекцію?
А. Періодичність огляду кухонного наряду
В. Температура зберігання готових страв на плиті
С. Термін зберігання готових страв
D. Термін зберігання готових страв у холодильнику
Е. Спосіб реалізації підігрітої їжі
44. У одній із військових частин виникла необхідність дослідити проби харчових продуктів на вміст отруйних речовин. Хіміки-розвідники звернулись на склад за отриманням табельних засобів для індикації ОР. Який прилад видав зі складу старшина підрозділу?
А. ДП-5А
В. ДП-5-В
С. ТВФ-200
D. ЛГ-1
Е. ПХР-МВ
45. Для забезпечення гарячою їжею військовослужбовців, що виконували роботу поза межами військової частини і не могли вчасно її отримати, готову їжу тримали на плиті при 95˚С. Який максимальний час її зберігання в таких умовах?
А. 30 хв
В. 1 год
С. 1,5 год
D. 2 год
Е. 3 год
46. При первинному медичному огляді молодого поповнення військової частини гарнізонна військова лікарська комісія прийшла до висновку, що за станом харчового статусу вони відносяться до групи з оптимальною масою тіла. Впродовж якого терміну і як часто в подальшому контролюють харчовий статус молодого поповнення?
А. 1 раз на рік
В. Двічі на рік
С. Щомісяця впродовж року
D. Щомісяця впродовж півроку
Е. Щокварталу впродовж року
47. За даними комплексної оцінки харчового статусу військовослужбовців, у кількох з них виявлено зниження початкової маси тіла на 9 %. Наказом по військовій частині їм виділено додаткове харчування і рекомендовано щадливий режим фізичної підготовки та занять. Через 3 місяці харчовий статус у цих військовослужбовців залишився пониженим. Які заходи необхідно вжити при даній ситуації?
А. Продовжити видачу додаткового харчування
В. Встановити динамічний лікарський нагляд
С. Скерувати на гарнізонно-лікарську комісію
D. Скерувати у лікувальний заклад для стаціонарного обстеження
Е. Збільшити калораж харчування
48. При контролі за дотриманням добової норми лікувального пайка для військовослужбовців, що перебувають у госпіталі, було встановлено, що вони споживають продукти в таких кількостях, зокрема: чорний хліб – 100 г, білий хліб – 400 г, крупи різні – 85 г, м’ясо птиці – 50 г, крохмаль картопляний – 5 г. За масою яких з перелічених продуктів порушені тимчасові норми лікувального пайка?
А. Чорного хліба
В. Білого хліба
С. Круп
D. М’яса птиці
Е. Крохмалю картопляного
49. Військовослужбовцю, який виписався з госпіталю, призначена дієтична добова норма продуктів за загальновійськовим пайком. У перелік продуктів передбачалось включити: хліб чорний – 350 г, хліб білий – 750 г, крупи різні – 85 г, м’ясо – 200 г, молоко коров’яче – 100 г. Який з продуктів харчування необхідно виключити з добової дієтичної норми?
А. Хліб чорний
В. Хліб білий
С. Крупи різні
D. М’ясо
Е. Молоко коров’яче
50. *Після затяжного маршу влітку по пустинній місцевості особовий склад військового підрозділу зупинився на короткочасний відпочинок. Який із типів жител для тимчасового розміщення оптимальний для даних умов?
A. навіс
B. Курінь
C. Намет
D. Землянка
E. Сховище
51. *Військовий підрозділ після тривалого маршу зупинився на 3 доби для відпочинку поряд з населеним пунктом. За даними санітарно-епідеміологічної розвідки виявлено декілька джерел води. Необхідно вибрати джерело, яке найбільше відповідало б гігієнічним вимогам до питної води в польових умовах.
A. Вода артезіанських свердловин
B. Вода джерельна
C. Вода з річки
D. Дощова вода
E. Тала вода
52. *Після вибору джерела води була проведена оцінка якості води. На які показники, в першу чергу, орієнтувалась медична служба при виборі джерела водопостачання для пиття особового складу військового підрозділу?
A. Безпечність в епідемічному відношенні
Дата добавления: 2016-03-26 | Просмотры: 414 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 |
|