АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Правильні відповіді. 1. Правильна відповідь г).

Прочитайте:
  1. E. вірними є відповіді А, С
  2. E. усі перераховані відповіді вірні
  3. Y. Всі відповіді вірні
  4. Варіанти дефіцитної анемії, які зустрічаються частіше у дітей (виберіть всі правильні
  5. Виберіть схожі симптоми в клініці інфекційного та алергічного риніту (виберіть всі правильні
  6. Викликані відповіді
  7. Відповіді на ситуаційні задачі
  8. Відповіді на ситуаційні задачі
  9. ВІДПОВІДІ на тести по ДОГЛЯДУ ЗА ХВОРИМИ
  10. Відповіді на тестові завдання

1. Правильна відповідь г).

Згідно з сучасною теорією ПЕШ, його будова відрізняється від розподілу зарядів у конденсаторі тим, що заряджені частинки в розчині (катіони металу або протиіони) входять до складу щільної та дифузійної частини ПЕШ.

 

2. Правильна відповідь б).

У загальному вигляді процес на металічному електроді записується як процес

 

 

відновлення: катіон металу приймає електрони, утворюючи не заряджений атом.

 

3. Правильна відповідь а).

Тому що на нікелевому електроді відбувається процес, що може бути в загальному вигляді записаний як: Ni2+ + 2e- ⇄ Ni, тобто кількість електронів (n – у рівнянні Нернста) дорівнює двом.

 

4. Правильна відповідь в).

Стандартний потенціал металічного електрода залежить лише від природи металу, отже, тиск і температура повинні бути стандартними, а концентрація катіонів металу дорівнювати одиниці. За таких умов величина потенціалу металічного електрода в рівнянні Нернста буде дорівнювати стандартному потенціалу.

 

5. Правильна відповідь в).

Інертний метал (платина, золото, паладій тощо) повинен знахо­дити­ся в розчині, що є окисно - відновною системою. Метал виконує роль провідника електронів: він із зовнішньої мережі передає електрони окисненій формі в розчині, або приймає електрони від відновленої форми і передає у зовнішню мережу. Таким чином, метал не обмінюється електронами й іонами з компо­нентами розчину.

 

6. Правильна відповідь г).

Найбільш сильним окисником буде окиснена форма тієї системи, яка має більше значення окисно - відновного потенціалу.

 

7. Правильна відповідь б).

Самодовільно буде йти такий окисно - відновний процес, для якого φ ок > φ відн і ЕРС > 0; (ЕРС = φ ок φ відн).

Окисником буде Сl2, а відновником – Fе2+:

2 Fе2+ + Cl2 = 2 Сl- + + 2Fе3+.

2 FeSO4 + Cl2 + Na2SO4 → 2 NaCl + Fе2(SО4)3.

ЕРС = 1,36 – 0,771 = 0,589 В. Отже, ЕРС > 0.

Таким чином, самодовільно реакція буде йти в напрямку справа наліво.

 

8. Правильна відповідь б).

Самодовільно будуть іти за стандартних умов реакції 2 і 3, тому що самодовільно проходить реакція, в якій відновником є метал, що має менше значення потенціалу. За стандартних умов такими будуть метали, що в ряді стандартних потенціалів розташовані лівіше.

Так, наприклад, стандартний потенціал магнію (–2,363 В) менший, ніж стандартний потенціал олова (–0,136 В); стандартний потенціал кадмію

 

(–0,403 В) менший, ніж стандартний потенціал кобальту (–0,277 В).

Але реакції 1) та 4) йти за стандартних умов не будуть, тому що стандартний потенціал міді (0,337 В) – а це відновник, більший за стандартний потенціал цинку (–0,763 В). А стандартний потенціал срібла (0,799 В) (відновник) більший, ніж стандартний потенціал свинцю (–0,126 В).

9. Правильна відповідь а).

Кращим окисником буде окиснена форма редокс - системи, потенціал якої буде в більшій мірі перевищувати 0,771 В. Такою системою буде система, окиснена форма якої – КМnО4 у кислому середовищі.

 

10. Правильна відповідь а).

Гальванічне коло для визначення рН повинно складатися з електрода визначення, потенціал якого залежить від рН розчину, й електрода порівняння, потенціал якого є сталим і не залежить від рН розчину. Із вказаних чотирьох пар електродів тільки перша пара не може бути застосована для визначення рН, бо складається з двох електродів, визначення потенціалу яких залежить від рН. У всіх інших парах один електрод буде електродом визначення (відповідно – водневий, скляний, хінгідронний), а другий – електродом порівняння (відповідно – нормальний водневий, хлорсрібний і каломельний).

 

11. Правильна відповідь б).

Спочатку визначаємо молярну концентрацію еквівалента кислоти за результатами титрування:

Звідси концентрація (активність) катіонів Гідрогену, припускаючи повну дисоціацію молекул хлоридної кислоти, буде дорівнювати: [Н+] = 0,145 моль/л.

За рівнянням Нернста для водневого електрода знаходимо значення потенціалу (за стандартної температури):

= 0,059 lg [Н+] = 0,059 . lg 0,145 = 0,059 · (–0,839) = –0,0495 В.

 

 


Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 427 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)