Розкрийте сутність: геміплегія, диплегія, квадраплегія.
Гемиплегией називають повний односторонній параліч руки і ноги: м'язи з одного боку тіла втрачають функцію рухливості. Іноді при геміплегії спостерігається параліч м'язів обличчя і мови. Часто цей симптом проявляється після інсульту або інших уражень головного і спинного мозку.
Існує ряд різновидів гемиплегии:
- Альтернирующая геміплегія - поразка м'язів на стороні тіла, протилежної локалізації патологічного вогнища;
- Млява геміплегія: зниження тонусу м'язів внаслідок ураження головного або спинного мозку;
- Гомолатеральной (Ипсилатеральная) геміплегія - параліч м'язів на стороні локалізації патологічного процесу; зустрічається при ураженні верхнього відділу спинного мозку;
- Істерична геміплегія - геміплегія при істерії, безслідно проходить без змін рефлексів і порушень тонусу м'язів;
- Перехресна (хрестоподібна) геміплегія - параліч руки і протилежної ноги, що відбувається внаслідок ураження довгастого мозку;
- Центральна (спастична) геміплегія - поразка пірамідних шляхів, що супроводжується паралічем, гипертонусом м'язів і патологічними рефлексами;
- Спинальна геміплегія - поразка пірамідних шляхів внаслідок виникнення патологічного вогнища, що виник у верхньому шийному відділі. Параліч м'язів виникає на стороні локалізації вогнища.
причини гемиплегии
Найчастіше причинами геміплегії є захворювання судинній системі, що порушують кровообіг головного мозку (тромбоз артерій і вен, спазми судин, крововиливи в мозок). Іноді цей синдром викликають травми, пухлини та інфекції головного та спинного мозку (менінгоенцефаліт, менінгіт, абсцес мозку, арахноїдит). У грудних дітей геміплегія може виникати внаслідок родової травми; спастическая геміплегія часто супроводжує дитячий церебральний параліч (ДЦП). Іноді параліч м'язів виникає при істерії (проходить без наслідків) або як ускладнення токсикозу при вагітності.
симптоми гемиплегии
Серед основних симптомів гемиплегии - параліч кінцівок, підвищення в них сухожильних рефлексів і тонусу м'язів. Крім порушення рухової функції руки і ноги, спостерігається ураження мімічних м'язів обличчя, іноді мови. Уражена сторона тіла характеризується ціанозом (посинінням), набряком, паралізовані кінцівки - холодні і нечутливі.
Прогноз гемиплегии залежить від захворювання, що стало причиною цього синдрому. У людини може або повністю відновитися здатність рухатися, або ж збережуться залишкові явища захворювання.
лікування гемиплегии
Лікування гемиплегии має бути зосереджена на усуненні основного захворювання, що стало причиною розвитку паралічу м'язів.
Терапія передбачає також застосування вітамінних препаратів групи С і В (В1, В6, В12), лікувальну фізкультуру, масаж, зниження м'язового тонусу і стимуляцію нервової системи.
Відновленню рухових функцій сприяє застосування прозерину; тонус м'язів знижують мелліктін. Щоб не розвивалися контрактури, обов'язково слід час від часу змінювати положення уражених кінцівок. Через 7-10 днів після початку захворювання призначається лікувальна фізкультура; масаж рекомендується починати на 10-20-й день. Хворий повинен систематично стимулювати паралізовану кінцівку.
Якщо причиною гемиплегии став інсульт, при правильному лікуванні вже через місяць хворий зможе сидіти, а через 5-6 тижнів його почнуть вчити ходити. Для лікувальної фізкультури застосовують підвісні рами з ременями. Вправи проводяться під контролем медиків, так як пульс, тиск і дихання повинні вимірюватися.
Диплегія - найбільш поширена форма церебрального паралічу. У літературі вона відома під назвою хвороби Літтля. За поширеністю рухових порушень це - тетрапарез, при якому ноги страждають більше, ніж руки. Розподіл м'язового тонусу більш-менш симетричне. У важких випадках неврологічна симптоматика виявляється з народження. Швидко наростає м'язовий тонус, активізуються тонічні лабіринтовий і шийні рефлекси, виражені окорухові порушення. Сухожильні і надкостнічние рефлекси високі, іноді викликаються насилу через гіпертонусу. Пізно починають розвиватися випрямляють рефлекси тулуба. Діти із працею опановують деякими руховими навичками, не ходять. Рухові порушення поєднуються з затримкою психічного розвитку та мовними розладами у вигляді дизартрії. Диплегія може ускладнюватися судорожним синдромом, однак рідше, ніж інші форми. У важких випадках диплегію важко диференціювати від подвійної геміплегії. У більш легких випадках клінічні прояви можуть бути виявлені дещо пізніше, на 2-3-му місяці, особливо якщо батьки не зверталися до лікаря. Патологічна тоническая рефлекторна активність не так різко виражена, тому спостерігається розвиток випрямляючих рефлексів тулуба, реакцій рівноваги, але діти починають сидіти і ходити в більш пізньому віці. Мовні і психічні відхилення можуть бути помірними. Надалі можливості навчання та соціальної адаптації залежать від збереження інтелекту.
Параплегія - рідкісна форма дитячого церебрального паралічу з переважним поширенням рухових порушень в ногах. Формування рухової активності голови, тулуба і рук не порушено або злегка затримано. Більшість дослідників вважають, що чисті форми параплегії зустрічаються вкрай рідко. У більшості випадків це абортивна форма диплегии, при якій руки вражені легко і їх недостатність можна виявити лише при становленні тонкої моторики. Інтелект при цій формі буває нормальним або знижений незначно. Церебральну Параплегія необхідно диференціювати з параплегией спинального походження в результаті пороку розвитку або родової травми. При спінальних порушеннях спостерігаються виражені трофічні розлади, страждає функція сфінктерів, не буває судом і затримки психічного розвитку.
Дата добавления: 2016-06-06 | Просмотры: 475 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|