АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Отруєння севіном

Прочитайте:
  1. ГОСТРІ ОТРУЄННЯ, ІНТОКСИКАЦІЇ
  2. Дослід 1. Відтворити та дослідити гемічний тип гіпоксії отруєнням чадним газом.
  3. Е. Харчове отруєння
  4. Екстрене повідомлення про гостре професійне захворювання (отруєння)
  5. ІІІ. Отруєння грибними токсинами гепато – нейротропної дії.
  6. Карта обліку професійного захворювання ( отруєння)
  7. ОТРУЄННЯ
  8. ОТРУЄННЯ OTPУЙНИМИ РОСЛИНАМИ
  9. Отруєння алкоголем
  10. Отруєння антихолінестеразними засобами

Етіологія. Карбаматні препарати застосовуються для боротьби з шкідниками і збудниками хвороб рослин, з бур'янами, а також з ектопаразитами птиць. Сюди відносяться різні з'єднання, що володіють в основному середньою і малою токсичністю для птиці. Зокрема севін застосовується як інсектоакаріцид для обробки насіння кукурудзи, а також для обробки пташників проти кровоссальних комах і кліщів. Препарат володіє середньою токсичністю для птиці, ЛД50 для курей складає 160 – 200 мг/кг маси тіла (для ссавців – до 450 мг/кг). Отруєння птиць виникають внаслідок різних порушень при проведенні заходів із застосуванням карбаматних препаратів, при попаданні їх в корми і воду.

Механізм токсичної дії. Токсична дія карбаматних з'єднань у зв'язку з їх особливостями в хімічній будові декілька розрізняється, але загальним для багатьох з них є розлади найважливіших ферментних систем. Так, севін пригнічує холінестеразу і ацетилхолінестеразу, що призводить до морфофункціональних порушень центральної і вегетативної нервової системи та інших органів.

Клінічні ознаки. При гострому отруєнні характерними ознаками є зміна кольору гребеня і сережок. Спочатку вони сіро-бліді, потім поступово стають вишневими, в найбільш виражених випадках набувають чорного відтінку. Із загальних клінічних симптомів в перші години у птиць виникають ознаки холіноміметичної дії: короткочасне збудження, що змінюється пригніченням, скутістю рухів і порушенням координації, почастішанням дихання і сіпанням язика. Потім спостерігаються слино- і сльозотеча, звуження зіниць, ослаблення рефлексів, ознаки бронхоспазму, зниження апетиту, пронос, тремор скелетної мускулатури, клоніко-тонічні судоми, парези і паралічі. Птиця звичайно гине протягом перших діб при явищах асфіксії і паралічу ЦНС.

При хронічному отруєнні внаслідок зниженого апетиту і тривалого проносу відзначають сильне схуднення птиць, викривлення кісток кінцівок. Знижується несучість, при цьому яйця деформовані, горбисті, з відсутньою межею між жовтком і білком, іноді без шкаралупи.

Патологоанатомічні зміни. У птиць, загиблих від гострого отруєння, спостерігається застійна гіперемія підшкірної клітковини, внутрішніх органів і мозку з його оболонками. Трупне задубіння добре виражене і швидко наступає. Слизова оболонка зобу, шлунку і кишечника катарально, іноді геморагічно запалена, в ній краплинні і смугасті крововиливи. Крім того, в м'язовому шлунку відзначають виразки кутикули. У печінці застійна гіперемія, дистрофія некротичні вогнища. Жовчний міхур сильно розтягнутий (збільшений в 3 - 6 разів). У нирках і міокарді зерниста дистрофія. У легенях застійна гіперемія і набряк. Головний мозок і його оболонки застійно гіперемійовані, набряклі, в речовині мозку крововиливи, які більш виражені у основи великих півкуль.

При хронічному отруєнні виражене катаральне запалення шлунково-кишкового тракту з наявністю виразок, у тому числі і в зобі. Відзначають також зернисту і жирову дистрофію печінки і нирок, атрофію яєчника з відсутністю дозріваючих фолікулів, виснаження, деформацію кісток кінцівок.

Діагностика. Діагноз ставлять па підставі клінічних ознак і патологоанатомічної картини з урахуванням анамнестичних даних і результатів хіміко-токсикологічних досліджень (зниження активності холінестерази в крові, виявлення севіна і його метаболіту 1-нафтолу в кормах і воді, у вмісті травного тракту і інших органах загиблих птиць).

Лікування. Комплексне. Для зняття антихолінестеразного дії рекомендоване застосування холінолітиків – атропіну сульфат внутрішньом'язово в дозі 10 мг/кг в комплексі з тропацином в дозі 20 мг/кг, аскорбіновою кислотою і вітаміном В6 (піридоксином).

Забій птиці дозволяється через 24 доби після отруєння або через 10 - 12 діб після протипаразитарних обробок, але тільки після проведення токсикологічних досліджень м'язів (залишки севіну в м'язах не допускаються).


Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 467 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)