АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Зміст лекції. Наш скелет - це каркас для всього тіла

Прочитайте:
  1. IV. Зміст навчального матеріалу
  2. IV. Зміст навчального матеріалу
  3. IV. Зміст навчального матеріалу
  4. IV. Зміст навчального матеріалу
  5. IV. Зміст навчального матеріалу
  6. IV. Зміст начального матеріалу
  7. V. Зміст теми заняття.
  8. VI. ЗМІСТ ЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ
  9. VІ. Матеріали активізації студентів під час викладання лекції
  10. Див. зміст тем № 30-47.

 

Наш скелет - це каркас для всього тіла. Саме кістки разом із м'язами дають змогу нам ходити, займатися спортом і переносити тягарі, тобто почуватися природно.

Скелет – skeleton – грец. – висушений – це комплекс утворень, які розвиваються з мезенхіми і мають механічне значення. Він складається з окремих кісток, з’єднаних між собою за допомогою сполучної, хрящової або кісткової тканини, разом з якими і складає пасивну частину апарату руху.

 

Значення скелета:

6. опора – досягається прикріпленням м’яких тканин і органів до різних частин скелету.

7. рух – можливий завдяки будови кісток у вигляді довгих і коротких ричагів, які рухомо з’єднані, приводяться в рух м’язами, регулюються нервовою системою

8. захист – здійснюється шляхом утворення з окремих кісток кісткового каналу – хребетного, який захищає спинний мозок; кісткової коробки – черепа, що захищає головний мозок; кісткової клітки – грудної, що захищає життєво важливі органи грудної порожнини (серце, легені); кісткового вмістилища – тазу, який захищає важливі для продовження виду органи розмноження.

9. біологічна функція – пов’язана з участю кісткової системи в обміні речовин, особливо в мінеральному обміні (скелет – депо мінеральних солей: фосфору, кальцію, заліза та ін.). Це важливо враховувати для розуміння захворювань обміну (рахіт та ін) і для діагностики за допомогою променевої енергії (рентгенівське проміння, радіоактивні ізотопи).

10. кровотворна функція – утворення клітин крові в червоному кістковому мозку.

 


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 497 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)