АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

АЛГОРИТМ № 3. Виконання маніпуляції «Забір матеріалу з прямої кишки для виявлення гонококів »

Прочитайте:
  1. c) Алгоритм люмбальной пункции
  2. АЛГОРИТМ
  3. АЛГОРИТМ
  4. Алгоритм аспирации содержимого трахеобронхиального дерева через интубационную и трахеостомическую трубку у больных, находящихся на ИВЛ
  5. Алгоритм виконання маніпуляції
  6. Алгоритм виконання маніпуляції
  7. Алгоритм виконання маніпуляції
  8. Алгоритм виконання маніпуляції
  9. Алгоритм виконання маніпуляції
  10. Алгоритм виконання маніпуляції

Виконання маніпуляції «Забір матеріалу з прямої кишки для виявлення гонококів»

Обладнання: лоток, стерильні ватні та марлеві тампони, ізотонічний розчин натрію хлориду, мило, гумові рукавички, стерильна бактеріологічна петля, пінцет, предметні скельця, катетер з подвійним током, 200 мл води кімнатної температури, гінекологічне крісло.

 

Мета: виявлення збудника при екстрагенітальних формах гонореї

1.Знати:

- показання до проведення

- техніку виконання

- інструментарій

- асептику, антисептику

 

2.Вміти:

- підготувати хворого до маніпуляції

- підібрати все необхідне для маніпуляції

- провести маніпуляцію

3.Показання:

- виявлення збудника, що спричинив захворювання

- диференціальна діагностика венеричних захворювань

- підвищення ефективності лікування

- профілактика венеричних захворювань

 

4.Результат:

При забарвленні отриманих мазків за Грамом виявляють попарно розміщені внутрішньоклітинно диплококи рожевого кольору, ниркоподібної форми, розташованих ввігнутими поверхнями досередини. При забарвленні метиленовим синім - збудник блакитного кольору.

 

 


ОБЛАДНАННЯ   лоток, стерильні ватні та марлеві тампони, ізотонічний розчин натрію хлориду, мило, гумові рукавички, стерильна бактеріологічна петля, пінцет, предметні скельця, катетер з подвійним током, 200 мл води кімнатної температури, гінекологічне крісло
ПРИМІТКА У разі підозри на гонорею за відсутності гонококів під час першого дослідження його повторюють після будь-якого виду провокації.
АЛГОРИТМ ДІЇ ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ
Психологічна підготовка хворого до маніпуляції 1.Привітайтеся з пацієнтом. 2.Назвіть себе. 3.Запитайте як його звати. 4.Поясніть доцільність проведення маніпуляції. 5.Отримайте дозвіл на виконання 6.Запевніть у неможливості виникнення ускладнень. 7.Поясніть техніку проведення проби. 8.Запропонуйте пацієнту лягти на кушетку або пацієнтці на гінекологічне крісло.
Техніка забору матеріалу з прямої кишки для виявлення гонококів 1.Вимийте руки з милом в проточній воді. 2.Вдягніть гумові рукавички. 3.Підготуйте необхідні інструменти. 4. Протріть ділянку заднього проходу ізотонічним розчином натрію хлориду. 5.Осушіть ділянку заднього проходу стерильним марлевим тампоном. 6. Візьміть зіскрібок стерильною мікробіологічною петлею зі сли­зової оболонки прямої кишки на глибині 3-4 см. 7.Нанесіть тонким рівномірним шаром отриманий матеріал на предметне скельце. Метод промивних вод: 1.Введіть катетер у пряму кишку на глибину 3-4см. 2.Пропустіть через катетер 200 мл води кімнатної температури. 3.Витягніть із промивної води пінцетом гнійні нитки і тонким шаром петлею рівномірно розітріть на предметному склі. 4.Зробіть позначку "ПК" (пряма кишка). 5.Висушіть на повітрі та відправте в лабораторію предметні скельця з отриманим матеріалом. 6.Оформіть супровідне направлення в лабораторію, де вкажіть прізвище та ініціали хворого, звідки взято матеріал, дату, прізви­ще лікаря (у випадку анонімного обстеження вказують тільки код хворого). 7.Запишіть в журналі прізвище та ініціали пацієнта, дату забору проби та початку обстеження. 8.Зніміть рукавички і покладіть у посудину для відпрацьованого матеріалу.
Оцінювання результатів   При забарвленні отриманих мазків за Грамом виявляють попарно розміщені внутрішньоклітинно диплококи рожевого кольору, ниркоподібної форми, розташованих ввігнутими поверхнями досередини. При забарвленні метиленовим синім - збудник блакитного кольору.
Дезінфекція обладнання Використані рукавички занурте у дезрозчин.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 688 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)