ТЕМА 10
1. Для знеболення при операції на жовчному міхурі застосували інгаляційний наркоз, який вводили після вступного неінгаляційного наркозу (тіопентал-натрію). Який вид взаємодії лікарських засобів спостерігається при цьому?
A. *Адитивний синергізм
B. Потенційований синергізм
C. Конкурентний антагонізм
D. Неконкурентний антагонізм
E. Незалежний антагонізм
2. Для більш швидкого введення в наркоз хворому застосовано наступну комбінацію: азоту закис і фторотан. Який це тип взаємодії лікарських засобів?
A. *Сумований синергізм
B. Синергоантагонізм
C. Потенційований синергізм
D. Фізичний антагонізм
E. Опосередкований синергізм
3. Для знеболення при проведенні оперативного втручання хворому вводили засоби для неінгаляційного та інгаляційного наркозу (пропанідид і фторотан). Який вид взаємодії лікарських засобів спостерігається при цьому?
A. *Адитивний синергізм
B. Потенційований синергізм
C. Конкурентний антагонізм
D. Неконкурентний антагонізм
E. Незалежний антагонізм
4. Чоловіку 40 років під час операції на органах черевної порожнини проводили інгаляційний наркоз за допомогою леткої рідини. Наркоз розвинувся через 5 хвилин від початку інгаляції, без стадії збудження. Під час наркозу виникло ёзниження АТ, брадикардія. Пробудження після наркозу відбулося швидко, без післяопераційної депресії. Який засіб для наркозу був використаний?
A. *Фторотан
B. Ефір для наркозу
C. Закис азоту
D. Пропанідид
E. Гексенал
5. При проведенні оперативного втручання з приводу гострого флегмонозного апендициту, хворому було введено газоподібний препарат з групи засобів для інгаляційного наркозу, якому властива тривала стадія збудження. Який препарат був введений пацієнту?
A. *Ефір для наркозу
B. Фторотан
C. Тіопентал натрію
D. Пропанідид
E. Натрію оксибутират
6. У хворого М., 48 років діагностовано гострий інфаркт міокарду з вираженим больовим синдромом. Для знеболення було введено препарат з групи засобів для інгаляційного наркозу, якому властива виражена анальгезуюча дія та тривала стадія збудження. Який препарат був введений пацієнту?
A. *Закис азоту
B. Фторотан
C. Тіопентал натрію
D. Пропанідид
E. Натрію оксибутират
7. Для знеболення при обробці опікової поверхні хворому внутрішньовенно ввели препарат для короткочасного наркозу. Наркоз розвинувся через хвилину, під час нього спостерігалися підвищення АТ, тахікардія, підвищення тонусу скелетних м`язів. Після виходу із наркозу у хворого відзначалися дезорієнтація, зорові галюцинації. Який препарат ввели хворому?
A. *Кетамін
B. Закис азоту
C. Ефір для наркозу
D. Тіопентал натрію
E. Закис азоту
8. Жінка 28 років звернулась до стоматолога з приводу протезування зубів. Оскільки у неї алергія до місцевих анестетіків обробку зубів необхідно було провести під загальною анестезією. Який препарат доцільно використати для цього, зважаючи на короткочасність маніпуляції?
A. *Пропанідид
B. Гексенал
C. Натрію оксибутират
D. Тіопентал-натрий
E. Фторотан
9. Хворому для знеболення при проведенні біопсії внутрішньовенно ввели препарат, який через хвилину викликав наркоз тривалістю близько 5 хвилин. Під час наркозу відзначалися незначне зниження АТ та короткочасна зупинка дихання, яке швидко відновилося. Який препарат застосували?
A. *Пропанідид
B. Натрію оксибутират
C. Предіон
D. Закис азоту
E. Фторотан
10. Для проведення загальної анестезії лікар-анестезіолог призначив хворому засіб для наркозу пропанідид. Яка тривалість дії цього препарату?
A. *3 - 5 хв
B. 20 - 30 хв
C. 40 - 60 хв
D. 1,5 - 2 год
E. 30-40 сек
11. Для проведення загальної анестезії лікар-анестезіолог призначив хворому засіб для наркозу кетамін. Яка тривалість дії цього препарату при введенні в вену?
A. *5-10 хв
B. 10 - 25 хв
C. 40 - 60 хв
D. 1,5 - 2 год
E. 30-40 сек
12. Для проведення загальної анестезії лікар-анестезіолог призначив хворому внутрішньовенно засіб для наркозу тіопентал-натрію. Яка тривалість дії цього препарату при введенні в вену?
A. *20 - 40 хв
B. 5-10 хв
C. 10 - 15 хв
D. 1,5 - 2 год
E. 30-40 сек
13. Для досягнення достатньої міорелаксації під час проведення оперативного втручання лікар-анестезіолог провів потенційований наркоз: інгаляційний наркоз і ввів міорелаксант. Найдіть цю комбінацію.
A. *Фторотан + тубокурарину хлорид
B. Тіопентал натрію + фторотан
C. Азоту закис + кетамін
D. Фторотан + фентаніл
E. Дроперидол + ефір
14. Для покращення оперативного доступу необхідне виражене розслаблення скелетних м’язів. Препарати якої фармакологічної групи, з наведених, потенціюють даний ефект засобів для наркозу:
A. *Міорелаксанти
B. Спазмолітики
C. Гангліоблокатори
D. Симпатолітики
E. Антихолінестеразні
15. При оперативному втручанні для загальної анестезії використано комбінацію інгаляційного анестетика і похідного барбітурової кислоти. Визначте дану комбінацію:
A. *Фторотан + тіопентал натрію
B. Промедол + фторотан
C. Азоту закис + кетамін
D. Фторотан + фентаніл
E. Дроперидол + ефір
16. До нейрохірургічного відділення поступив хворий із травмою черепу. Був встановлений діагноз: струс мозку, набряк мозку, та гіпоксія тканин мозку. Призначте хворому лікувальний наркоз, який можна використати і як засіб боротьби з гіпоксією.
A. *Натрію оксибутират
B. Фторотан
C. Пропанідид
D. Кетамін
E. Ефір для наркозу
17. В реанімаційне відділення поступив хворий у стані гострого порушення мозкового кровообігу. Лікар призначив препарат з седативною, снотворною, наркозною, антигіпоксичною, міорелаксуючою дією, якій застосовують для наркозу та при лікуванні розладів сну. Визначте препарат.
A. *Натрію оксибутират
B. Гексенал
C. Хлоралгідрат
D. Тіопентал-натрій
E. Діазепам
18. У відділення політравми доставлено хворого після дорожно-транспортної пригоди з струсом мозку. Лікар призначив препарат для попередження гіпоксичного набряку мозку. Визначте препарат.
A. *Натрію оксибутират
B. Гексенал
C. Хлоралгідрат
D. Тіопентал-натрій
E. Діазепам
19. В неонотальне відділення пологового будинку поступила дитина, що народилася у стані асфіксії. Було призначено натрію оксибутират. На який лікувальний єфект розраховує лікар?
A. *Антигіпоксичний
B. Наркотичний
C. Психостимулюючий
D. Міорелаксантний
E. Антидепресивний
20. Після повторного оперативного втручання з використанням того ж самого засобу для інгаляційного наркозу розвинувся гострий токсичний гепатит. Який засіб був застосований?
A. *Фторотан
B. Ефір для наркозу
C. Закис азоту
D. Пропанідид
E. Гексенал
21. Перед проведенням інгаляційного наркозу газоподібною речовиною (фторотан) хворому М. в вену ввели засіб для неінгаляційного наркозу (кетамін). З якою метою це було зроблено?
A. *Запобігання розвитку стадії збудження.
B. Стимуляція перистальтики кишечнику
C. Стимуляції центру дихання
D. Запобігання розвитку аритмії
E. Потенціювання міорелаксації.
22. Перед введенням хворого в наркоз лікар-анестезіолог провів премедикацію лікарським засобом, що попереджує ларингоспазм, гіперсалівацію та рефлекторну зупинку серця. Визначте даний препарат.
A. *Атропіну сульфат
B. Адреналіну гідрохлорид
C. Прозерин
D. Аллоксим
E. Пірроксан
23. Перед введенням хворому засобу для інгаляційного наркозу, лікар-анестезіолог призначив препарат для попередження бронхоспазму, гіперсалівації та можливої рефлекторної зупинки серця. Визначте цей препарат.
A. *Атропіну сульфат
B. Норадреналіну гідротартрат
C. Прозерин
D. Дитілин
E. Анаприлин
24. Хворому для ввідного наркозу внутрішньовенно ввели тіопентал натрію, після чого розвинувся бронхоспазм, підсилилась салівація. Введенням якого препарату можливо було б запобігти небажаним ефектам?
A. *Атропіну сульфат
B. Адреналіну гідрохлорид
C. Прозерин
D. Дитілин
E. Анаприлин
25. Хворому з набряком легень ввели спирт етиловий. Який шлях введення даного препарату було обрано?
A. *Інгаляційний
B. Нашкірний
C. Внутрішньошкірний
D. Підшкірний
E. Внутрішньовенний
26. З метою зігрівання після переохолодження хворий використав розчин етилового спирту внутрішньо. Як впливає спирт етиловий на терморегуляцію?
A. *Збільшується тепловиділення
B. Зменшується тепловиділення
C. Збільшується теплопродукція
D. Зменшується теплопродукція
E. Зменшується тепловиділення і теплопродукція
27. Після внутрішнього прийому спирту етилового у хворого розвинулись психо-емоційне збудження. Які зміни функціонального стану людини найбільш характерні для даної стадії дії препарату:
A. *Ейфорія
B. Абстиненція
C. Тахіфілаксія
D. Толерантность
E. Залежність
28. В наркологічному відділенні психоневрологічної лікарні хворому призначено тетурам. Яке з перерахованих захворювань може бути показанням до його застосування.?
A. *Алкоголізм
B. Гостре отруєння спиртом етиловим
C. Наркоманія
D. Гостре отруєння морфіном
E. Алкогольний психоз
29. Хворому був призначений препарат, який виявляє побічну тетурамоподібну дію. Які продукти треба виключити з харчового раціону даного пацієнта?
A. *Алкогольні напої
B. Сир
C. Молоко
D. Цитрусові
E. М'ясо
30. Хворому з залежністю до алкоголю лікар призначив тетурам. Який механізмів дії даного препарату?
A. Блокує фермент ацетальдегіддегідрогеназу, що приводить до гальмування метаболізму етилового алкоголю і накопиченню оцтового альдегіду
B. Активує фермент алкогольдегідрогеназу и призупиняє окислення єтилового спирту
C. Сенсибілізує організм до алкоголю.
D. Стимулює ЦНС.
E. Полегшує протікання абстинентного синдрому.
Хворий при проходженні курсу лікування метронідазолом вжив невелику кількість алкоголю, внаслідок чого розвинулось тяжке отруєння. Поясніть причину отруєння:
A. *Накопичення ацетальдегіду
B. Алергічна реакція
C. Невралгічні розлади
D. Серцево-судинна недостатність
E. Порушення функції нирок
Відзначте концентрацію етилового спирту, що найбільш активну протимікробну дію за наявністю білку у середовищі:
A. 70%*
B. 96%
C. 60%
D. 15%
E. 40%
Дата добавления: 2015-02-02 | Просмотры: 1207 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
|