АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Вкажіть, які методики відповідають основним методам копроскопічної діагностики за гельмінтозів
1. Послідовного промивання.
2. Фюлеборна.
3. Бермана.
4. Нативного мазка.
А. Невеликий (з горошину) шматочок фекаліїв беруть скляною або дерев`яною паличкою, вміщують на предметне скло, додають 2-3 краплі рівних частин гліцерину та води і ретельно перемішують. Після видалення твердих частин вмістиме вкривають накривним скельцем і досліджують під мікроскопом.
Б. Пробу калу (5-10 г) вміщують у гельмінтологічну склянку, заливають водою (50-100 мл), розмішують скляною паличкою до одержання однорідної консистенції, проціджують через металеве сито в іншу склянку і відстоюють протягом 5 хвилин, після чого надосадову рідину обережно зливають, а до осаду доливають таку ж кількість води (50-100 мл). Всі наступні маніпуляції (відстоювання, зливання надосадової рідини, додавання води) продовжують до одержання прозорості води над осадом, тоді надосадову рідину зливають, а осад краплями досліджують на чашці Петрі або годинниковому склі під малим збільшенням мікроскопа.
В. 10-20 г фекаліїв вміщують у банку або склянку об`ємом 100-200 мл і ретельно розмішують скляною або дерев`яною паличкою у насиченому розчині кухонної солі (в 1 л води розчиняють 400 г солі, нагріваючи до кипіння, і фільтрують крізь вату або марлю, розчин застосовують холодним; щільність 1,2). Розчин заливають поступово, весь час перемішують фекалії., фільтрують крізь металеве сито і залишають на 30 хвилин; за цей час яйця спливають на поверхню, так як у насиченому розчині солі вища щільність, ніж у яєць. З поверхні рідини, що відстоялася, металевою петлею (діаметром не більше 1 см), зігнутою під прямим кутом, знімають плівку і переносять на предметне скло, накривають покривним скельцем і досліджують під мікроскопом.
Г. Фекалії у кількості 3-5 г змішують з водою до отримання напіврідкої консистенції і центрифугують 3-5 хвилин за 1000 об./хв., внаслідок чого яйця гельмінтів осідають на дно. Потім рідину з пробірки зливають, а до осаду додають рідину (гліцерин змішаний у рівних частинах з насиченим розчином кухонної солі). Осад ретельно перемішують і повторно центрифугують протягом 3-5 хвилин. Після цього яйця гельмінтів спливають на поверхню. Металевою петлею плівку знімають на предметне скло, накривають покривним і досліджують під мікроскопом.
Д. Проби фекалій (50 г) вміщують у лійку на металевому ситі або завернутими в шматочок марлі, заливають теплою водою (37-38°С) і залишають на 6-12 годин. За цей час личинки виповзають із фекалій в рідину і осідають по трубці на дно пробірки або до місця перекриття гумової трубки затискачем. Потім пробірку обережно від`єднують від гумової трубки і швидко, не збовтуючи осад на дні, зливають рідину із пробірки до осаду (надосадову рідину можна відсмоктувати піпеткою). Після збовтування осад розливають на предметні скла і мікроскопують під малим збільшенням мікроскопа.
Дата добавления: 2015-09-03 | Просмотры: 630 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|