АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Типи кровоточивісті при геморагічному синдромі
1. Гематомний тип – поширені крововиливи у підшкірну клітковину, під апоневрози, у м’язи, суглоби з розвитком деформуючих артрозів, контрактур. Спосткрігаються профузні пізні (декілька годин після травми) посттравматичні, післяопераційні кровотечі. Цей тип є властивим для гемофілії А і В (дефіцит VIII і IX факторів).
2. Мікроциркуляторний тип – петехії, екхімози на шкірі та слизових оболонках, спонтанні кровотечі. Гематоми виникають рідко, опірно-рухомий апарат не страждає. Небезпечними є крововиливи у головний мозок. Цей тип спостерігається при тромбоцитопеніях, тромбоци-топатіях, гіпофириногенеміях, дефіциті V, II і X факторів)..
3. Мікроциркуляторно-гематомний тип характеризується поєднанням двох вишеперере-ченних форм, але з деякими особливостями: крововиливи переважно у підшкірну кліт-ковину, крововиливи у суглоби зустрічаються рідко. Спостерігається при синдромі внутришньосудинного згортання крові, перебільшенні дози антикоагулянтів, при хво-робі Віллебрандта.
4. Васкулітно-пурпурний тип характеризується наявністю симетрично розташованих па-пульозно-еморагічних елементів, пухирців, уртикаріїв переважно на кінцівках, можливістю виникнення абдомінального синдрому, гематурії. Цей тип кровоточивісті спостерігається при геморагічному васкуліті.
5. Ангіоматозний тип характеризується носовими та кищковими кровотечами з ділянок ангіоматозно змінених судин. Відсутні посттравматичні крововиливи у шкіру, підшкір-ну клітковину та органи. Цей тип відмічається при хворобі Рандю-Ослера.
Матеріали для самоконтролю:
Тести:
- Нижня межа гемоглобіну у дітей до 5 років складає:
1. 140 г/л
2. 120 г/л
3. 110 г/л
4. 100 г/л
- Перший перехрест в лейкоцитарній формулі відбувається:
1.На 5-6 день життя
2. На 1-2 день життя
3. На 8-10 день життя
4. На 12-14 день життя
- Кількість бластних клітин в мієлограмі складає:
1. До 10%
2. До 5%
3. До 15%
4. До 1%
4. Для якої анемії характерна гіпохромія еритроцитів:
1. Гемолітичної анемії
2. В12-дефіцитної анемії
3.Залізодефіцитної анемії
Задачі
- У хлопчика 3 років виражена блідість шкіри та слизових оболонок, слоабкість, поганий апетит. В аналізі крові еритроцитів 2,5.10 /л, гемоглобін 85 г/л, кольоровий показник 0,78. про яку анемію можна думати у даному випадку?
- У дитини 13 років в аналізі крові виявлено 17% еозинофілів. Яке обстеження треба провести для виявлення причини еозинофілії?
Відповіді:
На тести 1,3: 2.1; 3.2; 4.3.
Задачі:
- Залізодефіцитна анемія
- Кал на яйця глистів, найпростіших, соскоб на ентеробіоз
Дата добавления: 2015-09-18 | Просмотры: 490 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|