АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Особливості кровотворення у дітей різного віку

Прочитайте:
  1. А. Політравма у дітей.
  2. АЛЕРГІЧНИЙ РИНІТ У ДІТЕЙ.
  3. Аналіз причин незадовільного стану здоров’я дітей
  4. Анатомо-топографічні особливості плеври та легень.
  5. Анатомо-фізіологічні особливості системи травлення в дітей
  6. АУСКУЛЬТАЦІЯ ЛЕГЕНЬ У ДІТЕЙ. СЕМІОТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ.
  7. Вікові й статеві особливості енергетичного обміну
  8. Гемобластози у дітей.
  9. Глава 1: аліментні зобов'язання батьків і дітей.
  10. Диференційно-діагностичні ознаки ревмокардиту, неревматичного кардиту та функціональної кардіопатії у дітей

 

У новонародженого гемопоез здійснюється у червоному кістковому мозку всіх кісток. Після 4 років червоний кістковий мозок перетворюється поступово на жовтий. У 12-15 років кро-вотворення зберігається тільки в кістковому мозку плоских кісток, ребер, тілах хребців, прокси-мальних кінцях плеча, передпліччя, стегнової кістки. У дітей раннього віку відзначається функ-ціональна лабільність кровотворної системи. Під впливом несприятливих чинників можливо по-вернення до ембріонального типу кровотворення з появою у кістковому мозку мієлоїдної та лім-фоїдної метаплазії.

Кількість крові відносно маси тіла у дітей більша, ніж у дорослих. У новонароджених кількість крові відносно маси тіла складає у середньому 15 %, у дітей 1 року життя – 11 %, у до-рослих – 7 %..

У новонароджених в’язкість крові вища, ніж у дорослого, але протягом першого тижня життя вона досягає величин дорослої людини.

Швидкість осідання еритроцитів у новонароджених мала (1-2 мм/год), з віком вона збіль-шується (у грудних – 2-4 мм/год, дітей старшого віку –4-12 мм/год). Нормальні показники ШОЕ не повинні перевищувати 15 мм/год.

Гематокрит (Ht) у новонародженого вищий (55%), ніж у дорослих (40-45 %). У дітей груд-ного віку він становить 35 %, а у 15 років досягає показників дорослих.

Периферична кров новонароджених характеризується підвищеною кількістю еритроцитів і гемоглобіну. У перші два дні життя кількість еритроцитів складає 5-7*10 12 /л, рівень гемоглобіну досягає 180-240 г/л. З 2 дня життя і до 6 місяців рівень гемоглобіну знижується (120-125 г/л), по-тім починає поступово підвищуватися і в 15 років становить 130-140 г/л. Нижня межа цього показ-ника для дітей до 5 років – 110 г/л, старше 5 років – 120 г/л (дані ВООЗ). У дітей перших місяців життя переважає Hb F (до80 %), Hb A (20-30%). Для еритроцитів новонародженого властива гіперхромія, пойкіло- і анізоцитоз, наявність нормоцитів, еритробластів. Кількість ретикулоцитів у новонароджених збільшена (до 40 %о), до 3-х місяців - 20-25 %о, старше року –до 10 %о.

При народженні у дітей спостерігається фізіологічний лейкоцитоз (10 - 30*10 9/л), потім кількість лейкоцитів зменшується і до 1 року становить 8-9*10 9/л. У новонародженого відміча-ється в крові 60-65 % нейтрофілів із зсувом до мієлоцитів. Починаючи з 2 дня життя кількість ней-трофілів зменшується, а лімфоцитів збільшується, на 5-6 день відбувається перший перехрест, коли кількість нейтрофілів і лімфоцитів стає однаковою. Далі кількість лімфоцитів збільшується до 60-65 %. Згодом спостерігається поступове зниження кількості лімфоцитів і підвишення ней-трофілів. У 5-6 років відбувається другий перехрест, після чого лейкоцитарна формула поступово наближається до формули дорослих.

Кількість тромбоцитів у дітей не залежить від віку і статі і дорівнює 150-400*10 9/л.


Дата добавления: 2015-09-18 | Просмотры: 761 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)