Зразок рецепта
Свині
Rp.: Suppositorii cum Ichthyolo 0,2
D.t.d.N.46
S. Внутрішньовагінально. По одному супозиторію вранці й на ніч.
За магістральними прописами супозиторії в аптеках виготовляють рідко. Такі супозиторії виписують в рецептах у розгорнутій формі.
Зразок рецепта
Собаці
Rp.:Dermatoli 2,0
Olei Cacao q.s.
ut f. suppositorium rectalia
D.t.d.N.6
S. У пряму кишку. По одному супозиторію два рази на добу.
Вправи
Виписати рецепти
1.Порошок, що містить 40,0 оксиду цинку і 60,0 тальку. Для присипки коневі.
2.Порошок, що складається з 30,0 активованого вугілля, по 10,0 окису магнію і таніну. Внутрішнє. По 1 ложці з молоком, теляті.
3. 12 порошків такого складу дивізійним і диспензаційним способами:
0,3 норсульфазолу і 0,2 фталазолу. Внутрішнє. По 1 порошку 3 рази на добу теляті.
4.Порошок, що містить 40,0 амонію хлориду, 80,0 натрію хлориду і 30,0 порошкоподібних ягід ялівцю (Fructus Juniperi). Внутрішнє. По столовій ложці два рази на день корові.
5.Збір з трави м'яти (Herba Menthae piperitae), квітів ромашки (Flos Chamomillae), плодів кмину (Fructus Carvi) і кропу (Fructus Foeniculi) порівну по 15,0 і 100,0 карловарської солі (Sal carolinum factitium). Всередину. Заварити в 1 л води і давати коню два рази на день.
6. 3 болюси диспензапійним способом. У кожний з них ввести по 10,0 порошкоподібної трави адонісу (Herba Adonidis) і 5,0 темісалу (Themisalum). Формотворна речовина - житнє борошно. Внутрішнє. По одному болюсу на день коню.
7. Всіма можливими способами
20 таблеток з вмістом у кожній 0,015 кодеїну і 0,3 терпінгідрату (Terpinum hydratum). Внутрішнє. По 1 таблетці 3 рази на добу собаці;
8. 10 таблеток сульфадимезину по 0,5 в кожній. Внутрішнє. Три рази на добу собаці.
9.10 еластичних желатинових капсул, кожна з яких містить по 2,0 рицинової олії. Всередину. Один раз на день собаці.
10.10% іхтіолову мазь, 100,0 на очищеному свинячому жирі корові.
11. 50,0 мазі глибокої дії такого складу: камфора - 10 %, йод чистий - 0,5%, калію йодид -1 % свині.
12.40,0 мазі поверхневої дії, до складу якої входить бензилпеніциліну натрієва сіль (Benzylpenicillinum-Natrium). В 1,0 мазі містяться 10000 ОД пеніциліну собаці;
13. 50,0 пасти, що містить 5 % саліцилової кислоти (Acidum salicylicum) і 30 % тальку. Виготовити на вазеліновій основі. Зовнішнє. Наносити на уражену ділянку тіла теляті.
14.200,0 лініменту, що складається з двох частин соняшникової олії (Oleum Helianthi) і однієї частини нашатирного спирту та олеїнової кислоти (Acidum oleinicum). Зовнішнє. Коню.
15. Густу кашку з 10,0 фенілсаліцилату (Phenylii salicylas), темісалу (Themisalum), 20,0 листків толокнянки (Folium Uvae ursi), відповідної кількості порошкоподібного алтейного кореню (Radix Althaeae) і води, два рази на день корові.
Галенові і новогаленові препарати
Галенові препарати одержують у результаті технологічної обробки (екстрагування, перегонка, осаджування тощо) лікарської сировини мінерального, тваринного і, головним чином, рослинного походження. До галенових препаратів належать настойки, екстракти, ароматичні води, сиропи тощо. Недоліком галенових препаратів є те, що склад їх не постійний як у кількісному, так і в якісному відношенні.
Новогаленові препарати - витяжки лікарських речовин (в основному з рослин), максимально очищені від побічних (баластних) речовин. До них належать гітален, адонізид, лантозид тощо. Випускають новогаленові препарати для ін'єкцій в ампулах, а для внутрішнього застосування - у флаконах.
Настойки - Tincturae
Настойки (tinctura - наз. відмінок однини, tincturae - род відмінок однини) - рідка забарвлена спиртово-водна або спиртово-ефірна витяжка лікарських речовин з сировини рослинного або тваринного походження
Настойки застосовуються в основному всередину. Виготовляють їх способами витіснення (перколяції), настоювання (мацерації) і розчинення сухих екстрактів. Настоювання триває протягом семи днів при температурі 15...20 °С. Настойки готують у співвідношенні 1:5, а з рослин отруйних та сильнодіючих - 1:10. Це стійка лікарська форма, що може зберігатись тривалий період у прохолодному, захищеному від світла місці, у добре закупорених бутлях.
Виписують настойки як офіцинальні форми, тобто пропис починають з назви лікарської форми - Tincturae, потім зазначають назву рослини і кількість настойки.
Дата добавления: 2015-10-20 | Просмотры: 1064 | Нарушение авторских прав
|