АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Хвороби гепатобіліарної системи та підшлункової залози.

Прочитайте:
  1. E Аномалії розвитку нервової системи
  2. E. - Прищитоподібної залози.
  3. V. АНАМНЕЗ ХВОРОБИ
  4. VІІ. ОБ’ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ
  5. А) Характеристика методів візуалізації сечової системи, показання до застосування, їх можливості та обмеження.
  6. Аглютиногени і аглютиніни системи АВ0.
  7. Анатомія вегетативної нервової системи
  8. Анатомія дихальної системи (верхні дихальні шляхи)
  9. Анатомія та фізіологія дихальної системи
  10. Анатомія, вікова фізіологія і гігієна серцево-судинної системи

 

1. У хворого 46 років з ревматичним пороком серця (стенозом лівого атріовентрикулярного отвору) - задишка при незначному фізичному навантаженні, серцебиття, ціаноз губ, вологі хрипи в нижніх відділах легенів, набряки нижніх кінцівок. Які гістологічні зміни будуть характерні для печінки?

A. *Некроз гепатоцитів в центрі часточок, жирова дистрофія на периферії

B. Некроз гепатоцитів в центрі часточок, гіаліново-краплинна дистрофія на периферії

C. Некроз гепатоцитів в центрі часточок, гідропічна дистрофія на периферії

D. Жирова дистрофія гепатоцитів в центрі часточок, некроз на периферії

E. Гідропічна дистрофія гепатоцитів в центрі часточок, некроз на периферії

 

2. Хворий в інфекційному відділенні скаржився на слабкість, відсутність апетиту, підвищення температури до 38С. На 7 добу - різкий біль в правому підребер'ї і пожовтіння шкіри. При мікроскопії біоптату печінки: порушення балочної будови, в гепатоцитах –гідропічна і балонна дистрофія, в деяких гепатоцитах- некроз, тільця Каунсильмена, на периферії долей - збільшена кількість багатоядерних гепатоцитів. Яка форма вірусного гепатиту найбільш вірогідна?

A. Циклічна, жовтянична

B. Злоякісна

C. Хронічна

D. Холестатична

E. Безжовтянична

 

3. У наркомана при розтині в печінці гістологічно виявлена гідропічна дистрофія гепатоцитів, ацидофільні тільця Каунсильмена, лимфоцитарно-макрофагальні скупчення в портальних трактах. Найбільш вірогідна етіологія захворювання:

A. *Вірусна

B. Бактерійна

C. Токсична

D. Паразитарна

E. Грибкова

 

4. У пункційному біоптаті печінки знайдена дистрофія гепатоцитів, некрози, склероз з порушенням балочної і дольчатої будови, з утворенням помилкових часточок, регенераторних вузлів. Виберіть найбільш вірний діагноз.

A. *Цироз печінки

B. Хронічний гепатоз

C. Хронічний гепатит

D. Прогресуючий масивний некроз печінки

E. Гострий гепатит

 

5. Хворий 59 років протягом тривалого часу страждав хронічним алкоголізмом. При дослідженні матеріалу біопсії печінки було діагностовано загострення хронічного алкогольного гепатиту. При макроскопічному дослідженні печінка жовтого кольору, щільної консистенції, край її загострений, поверхня печінки горбиста, на розрізі печінка з безліччю дрібних вузлів. Про яке захворювання можна думати?

A. *Цироз печінки

B. Рак печінки

C. Підгостра дистрофія печінки

D. Хронічний гепатит

E. Гострий гепатит

 

6. У чоловіка 59 років з ознаками паренхіматоної жовтяниці і портальної гіпертензії під час гістологічного дослідження пункційного біоптату печінці було виявлено порушення блочно-долькової будови, частина гепатоцитів - з ознаками жирової дистрофії, порто-портальними сполучнотканинними септами з формуванням псевдочасточок, з наявністю періпортальних лімфо-макрофагальних інфільтратів. Діагностуйте захворювання:

A. *Цироз печінки

B. Алкогольний гепатит

C. Хронічний гепатоз

D. Вірусний гепатит

E. Токсична дистрофія

 

7. У хворого 67 років, що тривало страждав жовчно-кам'яною хворобою з ознаками холангіту, розвинувся цироз печінки. До якого з нижчеперерахованих видів цирозу він відноситься?

A. *Біліарний

B. Інфекційний

C. Токсичний і токсико-алергічний

D. Обмінний-аліментарний

E. Циркуляторний

 

8. Хворий, що страждав хронічним вірусним гепатитом, помер від гострої постгеморагічної анемії, яка виникла на тлі кровотечі з варикозних розширених вен стравоходу. На розтині печінка різко зменшена в розмірах, щільної консистенції, поверхня мілкобугриста. Мікроскопічна картина однорідна – тонкопетлиста сполучнотканинна мережа і дрібні помилкові часточки. Який морфогенетичний тип цирозу має місце:

A. *Портальний цироз

B. Постнекротичний цироз

C. Змішаний цироз

D. Вірусний цироз

E. Біліарний цироз

 

9. При мікроскопічному дослідженні печінки виявлено венозне повнокров'я центру часточок, дистрофію і атрофію гепатоцитів у вогнищах венозного застою, жирова дистрофія гепатоцитів по периферії часточки з наявністю розростання сполучної тканини в місцях атрофії гепатоцитів. Про який патологічний процес йдеться?

A. *Мускатна печінка з предциротичними явищами

B. Біліарний цироз печінки

C. Гепатит

D. Жировий гепатоз

E. Токсична дистрофія печінки

 

10. У хворого виявлений асцит, в два рази збільшена селезінка, варикозне розширення вен стравоходу і прямої кишки. При гістологічному дослідженні біоптату печінки виявлений мікронодулярний цироз. Який процес ускладнив цироз печінки?

A. *Синдром портальної гіпертензії

B. Серцева недостатність

C. Гепато-лієнальний синдром

D. Печінково-клітинна недостатність

E.

 

11. У хворого, що страждав хронічним алкоголізмом і цирозом печінки, розвинулася профузна кровотеча з варикозних розширених вен стравоходу, внаслідок чого наступила смерть. На аутопсії печінка мілкобугриста, зменшена в розмірах, щільна, жовтуватого кольору. При гістологічному дослідженні печінки в гепатоцитах виявляються крупні оптично порожні вакуолі, в яких міститься речовина забарвлена в чорний колір при застосуванні осмієвої кислоти. Оптично порожні вакуолі непатоцитів - це:

A. *Крупнокраплинна жирова дистрофія

B. Псевдовакуолі гіалоплазми

C. Алкогольний гіалін (тельця Меллорі)

D. Вакуольная або гідропічна дистрофія

E. Включення гіаліну

 

12. У хворого підгострим септичним ендокардитом при огляді лікар відзначив загальну блідість і іктеричність шкіри, склер і видимих слизових оболонок. У крові виявлена збільшена кількість непрямого білірубіну. Жовте фарбування шкіри склер і слизистих оболонок - це прояв:

A. *Надпечінкової жовтяниці

B. Жировій дистрофії

C. Гемосидерозу

D. Печінкової жовтяниці

E. Підпечінкової жовтяниці

 

13. При розтині чоловіка, що тривалий час зловживав алкоголем, печінка зменшена в розмірах, щільна, мілкобугриста. Мікроскопічно псевдочасточки дрібні, розділені вузькими прошарками сполучної тканини з лімфоакрофагальними інфільтратами; гепатоцити в стані крупнокраплинної жирової дистрофії. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Алкогольний цироз

B. Хронічний активний алкогольний гепатит

C. Хронічний алкогольний гепатит

D. Токсична дистрофія печінки

E. Жировий гепатоз

 

14. Хворий помер при явищах серцево-судинної недостатності. Результати розтину: постінфарктний кардіосклероз, гіпертрофія міокарду і дилятація його порожнин, особливо правого шлуночку. Печінка збільшена, з гладкою поверхнею, на розрізі повнокровна, з темно-червоним крапом на бурому фоні тканини. Гістологічно - повнокров'я центральних відділів часточок; у периферичних відділах навколо портальних трактів - гепатоцити в стані жирової дистрофії. Як називаються описані вище зміни печінки?

A. *Мускатна печінка (хронічне венозне повнокров'я)

B. псевдомускатна печінка

C. Амілоїдоз

D. Цироз печінки

E. Стеатоз печінки

 

15. У печінці виявлене округле утворення діаметром 0.5 см. Мікроскопічно представлено некротичними масами в центрі, оточеними плазматичними, лімфоїдними клітинами і кровоносними судинами, з явищами васкуліту. Який діагноз необхідно поставити на підставі даних мікроскопії?

A. *Солітарна гума печінки

B. Солітарна аденома печінки

C. Солітарна лепрома печінці

D. Хронічний абсцес печінки

E. Рак печінки

 

16. При розтині чоловіка 49 років, який поступив в стаціонар з картиною гнепатотропної інтоксикації і раптово помер, печінка збільшена, в'яла, жовто-коричневого кольору; на поверхні розрізу печінки і лезі ножа помітні краплі жиру. Мікроскопічно: гепатоцити периферії дійсних печінкових часточок містять масу дрібних крапель, які переповнюють цитоплазму і зрушують ядро на периферію. Який процес найімовірніше має місце в печінці?

A. *Жирова дистрофія печінки

B. хвороба Гоше

C. хвороба Німанна-піку

D. хвороба Тея-Сакса

E. хвороба Нормана-ландінга

 


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 578 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.007 сек.)