АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Хвороби нирок.

Прочитайте:
  1. V. АНАМНЕЗ ХВОРОБИ
  2. Будова нирок. Фізіологічне утворення сечі
  3. Велику роль у розвитку виразкової хвороби шлунка й дванадцятипалої кишки надають
  4. Венеричні хвороби
  5. ВЧЕННЯ ПРО ІНФЕКЦІЙНІ ХВОРОБИ. ЗАГАЛЬНА ПАТОЛОГІЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
  6. ГАЗООБМІН У ЛЕГЕНЯХ І ТКАНИНАХ. РЕГУЛЯЦІЯ ДИХАННЯ. ХВОРОБИ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ТА ЗАПОБІГАННЯ ЇМ. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УРАЖІЙЩ ОРГАНІВ ДИХАННЯ
  7. Гемолітичної хвороби новонародженого
  8. Генні хвороби (молекулярно-генетичні)
  9. Завершення хвороби
  10. Загальні поняття про хвороби, викликані емоційно-психічною діяльністю

 

1. Хвора 43 р померла від масивної кровотечі з операційної рани. На розтині нирки збільшені в розмірі, фіброзна капсула напружена, кірковий шар широкий, блідо-сірого кольору, чітко відмежований від синюшних, темночервоних пірамід. При гістологічному дослідженні в нирках - некроз і дистрофія епітелію звитих канальців. Яка патологія розвинулася у хворої?

A. * Гострий некротичний нефроз

B. Постінфекційний гломерулонефрит

C. Ліпоїдний нефроз

D. Швидкопрогресуючий гломерулонефрит

E. Вторинний амілоїдоз нирок

 

2. На розтині виявлені зменшені в розмірах нирки, вага 50,0, поверхня їх дрібнозерниста, кіркова речовина рівномірно стоншена. При мікроскопічному дослідженні стінки артеріол значно потовщені унаслідок відкладення в них гомогенних безструктурних рожевого кольору мас, просвіт їх різко звужений, клубочки зменшені, склерозовані, канальні атрофічні. Для якого захворювання характерні описані зміни?

A. *Гіпертонічна хвороба

B. Хронічний гломерулонефрит

C. Амілоїдоз нирок

D. Пієлонефрит із зморщенням нирок

E. Гострий некротичний нефроз

 

3. У дитини 12 років, через 2 тижні після перенесеної ангіни, розвинувся нефротичний синдром (протеїнурія, гематурія), що свідчить про поразку базальної мембрани клубочків нирок. Який найбільш вірогідний механізм лежить в основі пошкодження базальної мембрани?

A. *Імунокомплексний

B. Гранулематозний

C. Антитільний

D. Реагіновий

E. Цитотоксичний

 

4. У дитини 15 роки через 14 днів після перенесеної ангіни вранці з'явилися набряки на обличчі, підвищення артеріального тиску, сеча у вигляді “м'ясних помиїв”. Шмуногістохімічне дослідження біоптату нирки виявило відкладення імунних комплексів на базальних мембранах капілярів. Яке захворювання розвинулося у хворого?

A. *Гострий гломерулонефрит

B. Гострий інтерстиціальний нефрит

C. Ліпоїдний нефроз

D. Гострий пієлонефрит

E. Некротичний нефроз

 

5. У хворого 23 років після перенесеної ангіни розвинувся сечовий синдром (гематурія, протеїнурія, лейкоцитурія). В пункціонній біопсії нирок виявлена картина інтракапілярного проліферативного гломерулонефриту, а електронномікроскопічно виявлені крупні субепітеліальні депозити. Який патогенез цього захворювання?

A. *Імунокомплексний механізм

B. Атопія, анафілаксія з утворенням IGE і фіксацією їх на огрядних клітках.

C. цитотоксична, цитолітична дія антитіл

D. Клітинний обумовлений цитоліз

E. Гранулематоз

 

6. Хворий 30 років поступив в стаціонар з скаргами на головний біль, запаморочення. Впродовж останнього року наголошувалися високі цифри артеріального тиску. У біоптатінирки виявлена екстракапілярна проліферація. Для якого захворювання це характерно?

A. *Швидкопрогресуючий гломерулонефрит

B. Гострий гломерулонефрит

C. Волчаночний гломерулонефрит

D. Гранулематоз Вегенера

E. Хронічний гломерулонефрит

 

7. На аутопсії померлого від ниркової недостатності нирки збільшені, в'ялі, широка кора жовто-сірого кольору з червоним крапом. При мікроскопічному дослідженні виявлено: епітелій капсули клубочків проліферує з появою “півмісяців”, капілярні петлі з вогнищами некрозу і фібриновими тромбами в просвітах. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Підгострий гломерулонефрит

B. Гострий гломерулонефрит

C. Ліпоїдний нефроз

D. Хронічний гломерулонефрит

 

8. При розтині померлого від ниркової недостатності спостерігалися наступні зміни: нирки збільшені, в'ялі, кірковий шар широкий, набряклий, жовто-сірий, тьмяний, з червоним крапом, добре відмежований від темно-червоної мозкової речовини. Мікроскопічно: проліферація епітелію капсули клубочків, подоцитів і макрофагів з формуванням „півмісяців”. Для якого захворювання характерні вищеописані зміни?

A. *Підгострий гломерулонефрит

B. Гострий гломерулонефрит

C. Хронічний гломерулонефрит

D. Гострий пієлонефрит

E. Амілоїдоз нирок

 

9. Чоловікові 21 року проведена нефробіопсія. Виявлені наступні зміни: проліферація мезангіальних клітин, набряк і проліферація ендотеліальних клітин, збільшення мезангіального матриксу, дифузне потовщення і роздвоєння гломерулярної базальної мембрани, помірно виражений тубуло-інтерстиціальний компонент. При електронно-мікроскопічному дослідженні виявлена інтерпозиція мезангіуму, дифузне і нерівномірне потовщення гломерулярної базальної мембрани. Яка форма гломерулонефриту розвинулася у хворого?

A. *Мезангіокапілярний гломерулонефрит

B. Мезангіопроліфератівний гломерулонефрит

C. Мембранозний гломерулонефрит

D. Швидкопрогресуючий гломерулонефрит

E. Постінфекційний гломерулонефрит

 

10. При мікроскопічному дослідженні нефробіоптату виявлена наявність півмісяців більш ніж в 50% клубочків, капілярні петлі некротизовані, в просвіті їх виявлені фібринові тромби, виражений тубуло інтерстиціальний компонент. Про яке захворювання нирок слід думати?

A. *Быстропрогрессирующий гломерулонефрит

B. Ліпоїдний нефроз

C. Хронічний гломерулонефрит

D. Амілоїдоз

E. Некротичний нефроз

 

11. У чоловіка 42 років, що хворів на важку форму черевного тифу, розвинулася гостра ниркова недостатність. При аутопсії нирки збільшені у розмірах, набряклі, фіброзна капсула знімається легко; на розрізі кора - блідо-сіра, піраміди темно-червоні. При гістологічному дослідженні - в більшості канальців просвіт звужений, епітеліальні клітини збільшені в розмірах, без ядер; клубочки коллабіровані; у стромі набряк, невелика лейкоцитарна інфільтрація, дрібні геморрагії. Про яку патологію нирок йдеться?

A. *Некронефроз

B. Гострий пієлонефрит

C. Гострий гломерулонефрит

D. Піонефроз

E. Гідронефроз

 

12. На аутопсії хворого, померлого від отруєння етиленгліколем, нирки декілька збільшені у розмірах, набряклі, їх капсула знімається дуже легко, кіркова речовина широка, блідо-сіра, мозкова речовина - темно-червона. Яка патологія нирок розвинулася у хворого?

A. *Некротичний нефроз

B. Гострий пієлонефрит

C. Гострий гломерулонефрит

D. Гострий тубуло-інтерстиціальний нефрит

E. Ліпоїдний нефроз

 

13. У чоловіка 60 років, що тривалий час страждав гіпертонічною хворобою, померлого від хронічної ниркової недостатності, при аутопсії виявлено: обидві нирки значно зменшено в розмірах, поверхня їх дрібнозерниста. Гістологічно більшість клубочків гіалінізовані, частина склерозована, окремі, - гіперплазовані; у стромі - поля склерозу, артеріоло- і артеріосклероз, еластофіброз великих гілок ниркових артерій. Назвіть діагноз:

A.*Артеріосклеротичний нефросклероз

B. Атеросклерозний нефросклероз

C. Хронічний гломерулонефрит

D. Хронічний пієлонефрит

 

14. При мікроскопічному дослідженні нирок виявлений некроз епітелію звитих канальців, тубулорексис, набряк строми, ішемія кіркового шару і повнокров'я мозкового. Назвіть цю патологію.

A. *Некротичний нефроз

B. Гломерулонефрит

C. Пієлонефрит

D. Полікістоз

E. Сечокам'яна хвороба

 

15. У хворого, що знаходиться в клініці з ознаками отруєння ртуттю, в нирках виявлені осередкові некротичні зміни канальців головних відділів, набряк, лейкоцитарна інфільтрація і геморрагії інтерстицію, венозний застій. Який стан розвинувся у хворого?

A. *Гострий некротичний нефроз

B. Гострий гломерулонефрит

C. Хронічна ниркова недостатність

D. Гострий пієлонефрит

E. Хронічний пієлонефрит

 

16. При морфологічному дослідженні видаленої нирки виявлена наявність в проксимальному відділі сечоводу конкременту, обтуруючого його просвіт, нирка різко збільшена, паренхіма атрофована, чашки і балії значно розширені. Мікроскопічно - дифузний склероз, атрофія клубочків і канальців, збережені канальці кістозно розширені. Яке ускладнення нирковокам'яної хвороби виникло у хворого?

A. *Гідронефроз

B. Піонефроз

C. Пієлонефрит

D. Гломерулонефрит

E. Хронічний паранефрит

 

17. При мікроскопічному дослідженні нирок спостерігається проліферація нефротелію капсули Боумена, подоцитів і макрофагів з утворенням в її просвіті “півмісяцевих” структур, що здавлюють клубочок. Капіляри клубочків - з ознаками некрозу, в їх просвіті - фібринові тромби. Деякі клубочки склерозовані або гіалінізовані. Спостерігається виражена дистрофія нефроцитів, набряк і інфільтрація строми нирок. Назвіть патологію нирок.

A.*Швидкопрогресуючий гломерулонефрит

B. Постінфекційний гломерулонефрит

C. Хронічний гломерулонефрит

D. Хронічний пієлонефрит

E. Амілоїдоз нирок

 

18. У молодої людини протягом року прогресувала ниркова недостатність із смертельним результатом. При розтині виявлені великі строкаті нирки з червоними дрібними краплями в жовто-сірому кірковому шарі. Гістологічно в клубочках виявлені півмсяці з проліферуючого нефротелію. Ваш діагноз?

A. *Гострий гломерулонефрит

B. Амілоїдоз

C. Крововилив в нирки

D. Гнійний нефрит

E. Рак нирки

 

19. При мікроскопічному дослідженні нирок померлої від ниркової недостатності жінки 36 років, в клубочках виявлена проліферація нефротелію капсули, подоцитів і макрофагів з утворенням півмісяців, некроз капілярних петель, фібринові тромби в їх просвітах, а також склероз і гіаліноз клубочків, атрофію канальців і фіброз строми нирок. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Підгострий гломерулонефрит

B. Гострий гломерулонефрит

C. Хронічний гломерулонефрит

D. Фокальний сегментарний склероз

E. Мембранозна нефропатія

 

20. Жінка у віці 49 років, тривалий час хворіла на хронічний гломерулонефрит, який привів до смерті. На розтині встановлено, що нирки мають розміри 7х3х2,5 см, масу 65,0 г, щільні, дрібнозернисті. Мікроскопічно виражено фібринозне запалення серозних і слизових оболонок, дистрофічні зміни паренхіматозних органів, набряк головного мозку. Яке ускладнення привело до вказаних змін серозних оболонок і слизових?

A. *Уремія

B. Анемія

C. Сепсис

D. ДВС-синдром

E. Тромбоцитопенія

 

21. У біоптаті нирки виражені склероз, лімфо-плазмоцитарна інфільтрація стінок балій і чашок; дистрофія і атрофія канальців. Збережені канальці розширені, розтягнуті колоїдоподібними масами, епітелій сплюснутий (“щитовидна” нирка). Який діагноз найбільш вірогідний?

A. *Хронічний пієлонефрит

B. Гострий пієлонефрит

C. Гломерулонефріт

D. Нефросклероз

E. Тубуло-інтерстиціальний нефрит

 

22. На розтині жінки 56 років, померлою від ниркової недостатності, нирки нерівномірно зменшені в розмірах, крупнобугристі на поверхні; на розрізі ділянка рубцюватої тканини чередуеться з незміненою паренхімою, балії розширені, стінки їх потовщені. Мікроскопічно в стінках балій, чашок і в інтерстиції - явища склерозу і лімфо-плазмоцитарної інфільтрації. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Хронічний пієлонефрит

B. Гострий пієлонефрит

C. Гострий гломерулонефрит

D. Тубулоїнтерстициальний нефрит

E. Хронічний гломерулонефрит

 

23. На аутопсії померлою, такою, що тривалий час хворіла на цистит і дискінезію сечоводу, виявлені морфологічні ознаки уремії. Нирка була нерівномірно рубцево-зиорщена. У просвіті балій містилися дрібні уратні камені і пісок. Гістологічно виявлено “щитовидну нирку”, вогнища інтерстиціального запалення. Який з нижчеперерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Хронічний пієлонефрит

B. Гострий пієлонефрит

C. Атеросклеротично зморщена нирка

D. Первинно зморщена нирка

E. Амілоїдно зморщена нирка

 

24. При розтині трупа чоловіка 67 років виявлений камінь коралоподібної форми, що заповнює всю балію правої нирки. Права нирка збільшена, повнокровна, капсула знімається насилу, порожнини балій і чашок розширені, заповнені каламутною зеленувато-жовтою в'язкою рідиною, слизиста оболонка їх тьмяна, з вогнищами крововиливів. На розрізі тканина нирки строката, з жовтими ділянками діаметром до 1 см. Яке ускладнення сечокам'яної хвороби розвинулося у хворого?

A. *Хронічний пієлонефрит із загостренням

B. Пухлина нирки

C. Постінфекційний гломерулонефрит

D. Первинний амілоїдоз

E. Бистропрогрессирующий гломерулонефрит

 

25. При дослідженні оперативно видаленої нирки остання набрякла, повнокровна, капсула легко знімається. Порожнини балій і чашок розширені, заповнені каламутною сечею, їх слизиста оболонка тьмяна, з вогнищами крововиливів. На розрізі тканина нирок строката, жовто-сірі ділянки оточені зоною повнокров'я і геморрагій. Якому захворюванню відповідає такий макроскопічний вид нирок?

A. *Гострий пієлонефрит

B. Гострий гломерулонефрит

C. Амілоїдоз нирок

D. Нефролітіаз

E. Полікістоз нирок

 

26. При розтині трупа, померлого від крововиливу в мозок, виявлені різко зменшені в розмірах нирки 6х3х2хсм, вагою 60,0, щільні, недокрівні з рівномірно дрібнозернистою поверхнею, на розрізі з рівномірно стоншеним кірковим шаром. Зміни в нирках є проявом:

A. *Артеріолосклеротичного нефросклерозу

B. Атеросклерозного нефросклерозу

C. Повторно-зморщеної нирки

D. Подагричної нирки

E. Амілоїдно-зморщеної нирки

 

 


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 967 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.012 сек.)