АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Хвороби кістково-м'язової системи

 

1. Хворий 50 років тривало страждав на захворювання паращитовидних залоз. При явищах наростаючої ниркової недостатності хворий помер. На розтині: деформація кісток кінцівок, хребта, ребер. Кістки легко ріжуться ножем. Нирки зморщені. Гістологічно: у кістковій тканині вогнища лакунарного розсмоктування. У вогнищах пухлинних утворень знаходять гігантоклітинні гранулеми, скупчення еритроцитів і гемосидерину. Як називається дане захворювання?

A. *Паратиреоїдна остеодистрофія

B. Множинні метастази раку в кістці

C. Хронічна ниркова недостатність

D. Хвороба Педжета

E. Мієломна хвороба

 

2. При розтині тіла жінки 50 років, померлою від уремії, виявлена аденома паращитовидної залози, деформація кінцівок, хребта, ребер. Кості м'які, на розрізі підвищеної порозорості, з пухлиноподібними вузликами, які на розрізі мають строкатий вигляд, а також кісти. При мікроскопічному дослідженні виявляється значна перебудова кісткових структур, вогнища лакунарного розсмоктування остеоїдної і фіброзної тканини. Яка хвороба найбільш вірогідна?

A. *Хвороба Реклінгхаузена

B. Хронічний остеомієліт

C. Остеопороз

D. Фіброзна дисплазія

E. Хвороба Педжета

 

3. У хворої дівчинки 12 років виражені птоз, швидка стомлюваність мовних м'язів і м'язів стегон. Біопсія останніх виявила ділянки дистрофії, атрофії і некрозу поперечнопосмугованої мускулатури з осередковим скупченням лімфоцитів. У тимусі виявлена тімома. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Міастения

B. Міозит

C. Прогресуюча м'язова дистрофія

D. Бічний аміотрофічний склероз

E. Дерматоміозіт

 

4. У хворого 40 років при прогресуванні стафілококового гнійного періодонтиту виникло гнійне запалення кістково-мозкових проміжків альвеолярного відростка, а потім тіла нижньої щелепи. Мікроскопічно кісткові балки стоншені, вогнища некрозу, кісткові секвестри, оточені сполучнотканинною капсулою. Назвіть захворювання.

A. *Хронічний остеомієліт

B. Гострий остеомієліт

C. Пародонтома

D. Хронічний фіброзний періостит

E. Гнійний періостит

 

5. У померлого від інтоксикації чоловіка під час розтину виявлено збільшення стегна в об'ємі, на поверхні шкіри - свіщі з виділенням з них в'язкої жовто-зеленої рідини; стегнова кістка потовщена і деформована, має місце утворення секвестрів; при мікроскопічному дослідженні секвестральні порожнині оточені грануляційною і зрілою сполучною тканинами з наявністю нейтрофілів, кістково-мозкові канали облітеровані, компактна пластинка потовщена. Який з перерахованих діагнозів найбільш вірогідний?

A. *Хронічний гнійний остеомієліт

B. Гострий гематогенний остеомієліт

C. Туберкульозний остеомієліт

D. Паратиреоїдна остеодистрофія

E. Остеопетроз

 

6. На розтині померлого від сепсису в стегновій кістці нижньої кінцівки виявлено флегмонозне запалення, що охоплює кістковий мозок, під періостом - множинні абсцеси, в навколишніх м'яких тканинах стегна - також флегмонозне запалення. Вкажіть патологічний процес:

A. *Гострий гематогенний остеомієліт

B. Остеопороз

C. Хронічний гематогенний остеомієліт

D. Остеопетроз

E.

 


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 680 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)