АБДОМІНАЛЬНА ХІРУРГІЯ
С.М.ВАСИЛЮК М.Д.ВАСИЛЮК А.Г.ШЕВЧУК В.М.ФЕДОРЧЕНКО
ББК
Автори:
Василюк Сергій Михайлович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії № 1 Івано-Франківського національного медичного університету.
Василюк Михайло Дмитрович, доктор медичних наук, професор кафедри хірургії № 1 Івано-Франківськонго національного медичного університету, Заслужений діяч науки і техніки України.
Шевчук Анатолій Григорович, кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії факультету післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету, Заслужений лікар України.
Федорченко Володимир Михайлович, кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії № 1 Івано-Франківського національного медичного університету.
Рецензенти:
Рекомендована до друку Вченою радою Івано-Франківського національного медичного унівеситету
Вона одинаково лікує знедолених і великих, бідних і багатих, а деколи бідних краще, ніж багатих. Вона натхненна тільки одним – полегшити і вилікувати. Вона добросовісна, вона намагається зробити найкраще, думаючи тільки про інтереси пацієнта. Вона ніколи не відчуває себе повністю задоволеною від того, що вона зробила. Вона забуває про свої потреби і страхи, щоб зробити краще. Вона завжди прагне до прогресу...
...будучи одночасно прекрасним мистецтвом і наукою, вона також є і ремеслом. Вона є призванням, оскільки вона гуманна і вимагає найперше любові до людини. Дехто може сказати, що вона – мистецтво рук, за основу якого взята техніка. Але її складність не можна обмежити тільки мистецтвом рук. Вона корисна тільки тоді, коли попередні моменти мали правильний напрямок. ЇЇ суть, з точки зору її змісту і характеру, складається з багатьох відповідальних рішень – і той хто не зможе моментально, в одну хвилину, прийняти тяжке рішення не повинен бути хірургом...
Рене Леріш, «Спогади про моє минуле життя»
Хірургічна творчість обов’язково складається з двох різних елементів: мистецтва рук і наукового мислення. Одне без іншого буде безплідним... Всі види ремесел вимагають особливих навичок, але в жодній галузі людської діяльності не поєднується стільки різних спеціальних властивостей, як у хірургії. Тут необхідні чіткість і швидкість пальців скрипаля і піаніста, точніть окоміру і зір мисливця, здатність розрізняти найменші кольори і відтінки, як у кращих художників, відчуття форми і гармонії тіла, як у талановитих скульпторів, ретельність вишивальниць шовком і бісером, майстерність крою, як у досвідчених закрійників і модельних кравців, а головне – вміння шити і в’язати вузли двома-трьома пальцями наосліп, на великій глибині, тобто проявляти властивості професійних фокусників і жонглерів.
...незвичайна складність черевної топографії і патології вимагає від абдомінального хірурга не тільки властивостей, знань і здібностей архітекторів та інженерів, сміливості і рішучості полководців, почуття відповідальності юристів і державних діячів, високої технічної майстерності орієнтування, бездоганної техніки шиття і крою і справжнього мистецтва при розгадуванні ребусів і китайських головоломок...
Сергій Юдін, «Роздуми хірурга»
ЗМІСТ
ЗМІСТ. 4
СКОРОЧЕННЯ І ТЕРМІНИ. 5
ГОСТРИЙ АПЕНДИЦИТ. 6
ГОСТРИЙ ТА ХРОНІЧНИЙ ХОЛЕЦИСТИТ. 13
ОБТУРАЦІЙНА ЖОВТЯНИЦЯ. 18
ГОСТРИЙ ПАНКРЕАТИТ. 22
ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ. 28
ШЛУНКОВО-КИШКОВА КРОВОТЕЧА. 31
СТЕНОЗ ВИХОДУ З ШЛУНКУ. 38
ПЕРФОРАЦІЯ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОЇ ВИРАЗКИ. 40
МЕТОДИ ОПЕРАЦІЙ ПРИ ВИРАЗЦІ ШЛУНКУ І ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ. 43
ГРИЖІ ЖИВОТА. 45
ГОСТРА КИШКОВА НЕПРОХІДНІСТЬ. 53
ПЕРИТОНІТ. 61
ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕЧІНКИ. 69
ХІРУРГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ СЕЛЕЗІНКИ ТА СИСТЕМИ КРОВІ 73
ЗАХВОРЮВАННЯ КИШЕЧНИКА. 78
ЗАХВОРЮВАННЯ ПРЯМОЇ КИШКИ. 82
ХІРУРГІЧНА ПАТОЛОГІЯ І ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ. 87
ЛІТЕРАТУРА. 90
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 554 | Нарушение авторских прав
|