Залежність, від алкоголю
Алкоголь схожий на інші наркотики. Він викликає психічну й фізичну залежність та зміну психічного стану людини — навколишній світ сприймається спотворено і неадекватно. Постійне вживання алкоголю руйнує особистість. Алкоголь, так само, як і наркотики, викликає фізичну залежність, психічну залежність, а також має негативні соціальні наслідки.
Фізична залежність полягає в тому, що перерва при регулярному вживанні спиртного може спричинити збільшення кров'яного тиску, відчуття туги й неспокою, лихоманку, безсоння. Цей стан можна полегшити лише медичною допомогою.
Психічна залежність полягає у прагненні відчути стан сп'яніння, що витісняє всі інші інтереси, оскільки алкоголь стимулює в мозку «центр задоволення».
Соціальні наслідки алкоголізації підлітків проявляються, передусім, у прогулах за місцем навчання та роботи. Крім того, частішають конфлікти з
батьками та родичами, додаються фінансові проблеми, що не може не впливати на соціальне здоров'я особистості.
Людина, яка вживає алкоголь систематично, ризикує стати алкоголіком, тобто потрапити у психічну та фізичну алкогольну залежність. Залежність тим важча, чим раніше людина починає питии.
У формуванні алкогольної залежності вирішальну роль відіграють такі фактори:
· соціальні (культурний та матеріальний рівень життя, стреси, інформаційні перевантаження, урбанізація);
· біологічні (спадкова схильність). Біологічна схильність до алкоголізму може бути встановлена лабораторними методами. Така процедура здійснюється медиками з експериментально-науковими цілями. На практиці ж визначення біологічної схильності до алкоголізму не проводиться, тому людина має сама визначити це для себе;
· психологічні (психоемоційні особливості особистості, здатність до соціальної адаптації та протистояння стресам).
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 384 | Нарушение авторских прав
|