Порядок видачі міжнародних санітарних (ветеринарних) сертифікатів на вантажі з харчовими продуктами що експортуються.
Порядок видачі міжнародних санітарних (ветеринарних) сертифікатів на вантажі з харчовими продуктами, призначеними для експорту, встановлюється відповідно Головним державним санітарним лікарем України або Головним державним інспектором ветеринарної медицини України.
Порядок видачі санітарних сертифікатів на вантажі з харчовими продуктами, призначеними для експорту (далі - Порядок), розроблений відповідно до Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів”.
Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають експлуатаційний дозвіл на потужності (об'єкти) з виробництва харчових продуктів та мають намір здійснювати експорт харчових продуктів, підконтрольних санітарній службі, до країн призначення, які мають особливі вимоги до потужностей (об'єктів), процесів виробництва, умов зберігання, транспортування або інші подібні вимоги, а також внесені до реєстру затверджених експортних потужностей (об'єктів) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 року № 712 „Про затвердження Порядку видачі експлуатаційного дозволу для потужностей (об'єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів" та Наказу МОЗ України від 24.01.2008 №25 „Про затвердження Порядку ведення реєстру потужностей (об'єктів) та їх операторів”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7 лютого 2008 року за №87/14778.
Санітарні сертифікати на вантажі з харчовими продуктами, призначеними для експорту (далі - Сертифікат), видаються лише на продукцію, що вироблена на затверджених експортних потужностях (об'єктах), зареєстрованих у встановленому порядку.
Сертифікат видається установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби за формою, що показана на рис. 1, 2.
Сертифікат повинен бути надрукованим, мати номер та відповідати зразку сертифіката відповідних міжнародних організацій або вимогам країни імпортера щодо його форми та змісту.
У Сертифікаті зазначаються:
- ідентифікаційний номер та дата його видачі,
- тип, назва, кількість харчового продукту,
- номер партії та дата виготовлення,
- поштова та юридична адреса, телефон, ідентифікаційний код або номер оператора потужності,
- назва і контактна інформація імпортера або вантажоотримувача,
- назва і контактна інформація експортера або відправника вантажу,
- країна-відправник, країна-отримувач, умови транспортування, включаючи температуру зберігання.
На вимогу країни-отримувача зазначаються відповідність продукту вимогам санітарних заходів щодо виробництва або переробки, статус (інформація про ліцензії, персональний контрольний (реєстраційний) номер потужності (об'єкта), протоколи досліджень проб харчових продуктів тощо) потужності, що виробляє, обробляє, транспортує та/або запаковує товар), посилання на двосторонні/багатосторонні угоди, що мають відношення до харчового продукту.
Сертифікат має містити прізвище, ім'я, по-батькові, посаду та підпис посадової особи державної санітарно-епідеміологічної служби, яка його видає та засвідчується офіційною печаткою.
Сертифікат може містити інформацію про відповідні вимоги до перевезення та завантажувально-розвантажувальних операцій, включаючи підтримання необхідних температурних параметрів.
Виданий Сертифікат обліковується у журналі обліку Санітарних сертифікатів на вантажі з харчовими продуктами, призначеними для експорту.
Один екземпляр (оригінал) Сертифікату на кольоровому бланку видається експортеру або відправнику, другий (копія) - зберігається в установі та/або закладі державної санітарно-епідеміологічної служби. Інші копії можуть бути офіційно напечатаними копіями або ксерокопіями, про що зазначається на кожному конкретному Сертифікаті.
1.2. Контрольні питання.
1. Якщо з технічних причин вантаж з екзотичними харчовими продуктами затримується на митниці і потребує спеціальних умов зберігання, де робітники митниці можуть одержати інформацію щодо цих умов та режимів?
2. Якщо підконтрольний санітарному нагляду товар визнаний як непридатний до споживання людиною, за яких умов його можна ввозити на територію України?
3. Якими керуючими нормативними документами регулюється видача санітарних сертифікатів міжнародного зразка?
4. Чи є обов’язковою примусова санітарна обробка харчових продуктів під час їхньго імпорту на Україну, у яких випадках вона необхідна?
5. Які дії мають виконати митні служби у разі невідповідності маркування харчових товарів, або якщо товаросупровідна інформація з санітарного стану товарів не є повною, або якщо були порушені умови транспортування та зберігання харчового вантажу?
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою головного державного
санітарного лікаря України
від 19 травня 2008р. № 11
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
MINISTRY OF HEALTH OF UKRAINE
_______________________________________________________________________
(найменування установи та/або закладу державної санітарно-епідеміологічної служби)
(name of the establishment and/or institution of sanitary-epidemiology service)
Дата добавления: 2015-11-26 | Просмотры: 1090 | Нарушение авторских прав
|