B. Проривна виразка 12-палої кишки.
C. Гостра кишкова непрохідність.
D. Защемлена кили.
E. Гострий панкреатит.
13. У виснаженого мужчини 42 років, який 15 років страждає виразковою хворобою 12-палої кишки, на протязі останніх двох тижнів, що вечора, має місце масивна блювота. При рентгеноскопії виявлено стеноз воротаря шлунку. Вищезгаданий стан ускладнився судомами. Вкажіть, яке ускладнення виникло у хворого?
A. Кровотеча
B. Перфорація
C. Хлорпривна тетанія
D. Пенетрація
E. Малігнізація
14. Хворий надійшов в приймальне відділення з симптомами шлункової кровотечі: чорні рідкі випорожнення, блювота "кавовою гущею", блідий, кровяний тиск 100/60 мм рт.ст., пульс 120 в хв. Який найбільш інформований метод встановлення причини кровотечі?
A. УЗД.
B. Рентгенографія шлунку.
C. Лапароскопія.
D. Оглядова рентгеноскопія органів черевної порожнини.
E. Ургентна фіброгастродуоденоскопія.
15. Мужчина 58 років на протязі 20 років страждає виразковою хворобою шлунка з типовими сезонними загостреннями, під час яких лікується стаціонарно. Останні два роки до лікарів не звертався. На протязі восьми місяців змінився характер болю, стала постійною. Зник апетит, схуд на 15кг. Випорожнення 1 раз в 2-3 дні, блювоти не було. Яке ускладнення виразкової хвороби шлунка слід запідозрити у хворого?
A. Малігнізацію виразки.
B. Пенетрацію в підшлункову залозу.
C. Стеноз воротаря шлунку.
D. Хронічний панкреатит.
E. Рефлюкс-гастрит.
16. Хворий, 42 років, з десятирічним виразковим анамнезом поступив у хірургічне відділення. Об'єктивно: блідий, вкритий холодним потом, АТ 70/40 мм.рт.ст., пульс 110 уд./хв. слабого наповнення, діурез 20 мл/год., Hb 80 г/л, еритроцити 2,1х1012/л. Вкажіть, орієнтовний дефіцит об'єму циркулюючої крові:
A. 10-20%.
B. 20-30%.
C. 30-40%.
D. 40-45%.
E. більше 45%.
17. У хворого 36 років, водія за фахом, годину тому виник різкий біль в епігастральній ділянці. Диспептичних явищ не відмічає. РS – 56 уд. за хв. Язик сухий. Спостерігається блідість, пітливість. Положення вимушене. Живіт втягнутий з напруженням м’язів. Печінкова тупість не визначається. Позитивні симптоми подразнення очеревини. Який найбільш ймовірний діагноз?
A. Перфоративна виразка.
B. Гострий гастрит.
C. Гострий холецистит.
D. Гостра кишкова непрохідність.
E. Гострий панкреатит.
18. Хворий госпіталізований у клініку в ургентному плані. Скаржиться на болі в животі, які виникли гостро. В минулому страждав виразковою хворобою. При обстеженні виявлено подразнення очеревини. Був запідозрений прорив виразки. Яке обстеження дозволить підтвердити попередній діагноз?
A. Оглядовий знімок черевної порожнини в горизонтальному положенні хворого.
B. Термографія черевної порожнини.
C. УЗД черевної порожнини.
D. Рентгенконтрастне обстеження шлунка і 12-палої кишки.
E. Оглядовий знімок черевної порожнини в вертикальному положенні хворого.
19. Хворий 35 років надійшов у клініку з приводу виразкової хвороби 12-палої кишки, асоційованої з хелікобактерною інфекцією. Який з препаратів, які використовуються для лікування виразкової хвороби, має антихелікобактерну дію?
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 1034 | Нарушение авторских прав
|