Ведення пологів при багатоплідді
Варінати можливих положень плодів
Обидва плода у повздовжньому положенні.
Обидва плода у поперечному положенні.
При повздовжньому положенні плодів вони можуть бути в різних передлежаннях (обидва у головному, обидва у тазовому, один в головному, другий у тазовому та навпаки).
Перебіг пологів при багатоплідді небезпечне ускладненнями:
а) слабкість пологової діяльності, затягнутий перший період, затягнутий другий період;
б) відшарування та виділення посліду до народження другого плода, як наслідок – внутрішньоутробна загибель другого плода;
в) кровотеча в третьому періоді пологів, у ранньому післяпологовому періоді;
г) колізія близнюків;
д) поперечне положення другого плода;
ж) субінволюція матки в післяпологовому періоді.
Прогноз пологів при багатоплідній вагітності менш сприятливий ніж при наявності одного плода.
Ведення пологів при багатоплідді
У першому періоді пологів слід уважно спостерігати за станом роділлі та плодів.
Якщо існує багатоводдя, показаний розтин плідного міхура при відкритті шийки матки на два пальці (4 см) та повільне випускання вод.
За показаннями проводять операції розродження: кесарів розтин, накладання акушерських щипців, витягання за тазовий кінець, акушерський поворот при поперечному положенні другого плода. Якщо після народження першого плода другий не народився протягом 10-15 хвилин. Показаний розтин плідного міхура другого плода. Якщо після народження першого плода почалась кровотеча або виникла гіпоксія плода, необхідно негайне розродження. Особливо небезпечний III період пологів та ранній післяпологовий період. При наявності кровотечі показане негайне втручання.
Після народження проводять старанний огляд для з'ясування цілості плаценти та оболонок, виду двійнят (одно- або двояйцеві).
При однояйцевій двійні плоди завжди однієї статі, існує загальний хоріон, при двояйцевій плоди можуть бути різностатеві, у кожного з них існують свої хоріальна та амніотична оболонки.
У післяпологовому періоді необхідне дбайливе спостереження за породіллями, профілактика та лікування субінволюцій матки.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 424 | Нарушение авторских прав
|