N Проведення профілактики захворювань серед породіль та новонароджених.
N При організації догляду дуже важливо дотримуватися усіх правил асептики і антисептики.
N Раньова поверхня матки, мілкі тріщини і розриви м'яких тканин родових шляхів можуть бути вхідними воротами для інфекції. Також небезпечне проникнення інфекції в тріщини сосків, в результаті чого може виникнути запалення молочної залози – мастит.
N Всі інструменти, матеріали і предмети догляду, що контактують з статевими органами і молочними залозами повинні бути стерильними, кімнати чистими. Правильному протіканню післяпологового періоду сприяє спокій породілі, умови для сну, харчування, відпочинок.
ПЕРВИННИЙ ТУАЛЕТ НОВОНАРОДЖЕНОГО
n Після народження плід називається новонародженим і оцінюється по шкалі Апгар на 1-й та 5-й хвилині за 5 ознаками:
N ЧСС - 2 бали (більше 120/хв)
N Дихання - 2 бали (крик голосний, рівномірне, глибоке)
N Колір шкіри - 2 бали (рожевий)
N М'язевий тонус - 2 бали (кінцівки приведені)
N Рефлекси - 2 бали (добре виражені)
ПРИНЦИПИ СПІЛЬНОГО ПЕРЕБУВАННЯ МАТЕРІ ТА ДИТИНИ
N Відразу після народження дитина викладається на живіт матері, обсушується пеленкою, проводиться контакт “шкіра до шкіри”, накривається іншою сухою пелюшкою. Очищення верхніх дихальних шляхів проводять при потребі.
N Через одну хвилину здійснюється клемування і перетин пуповини. Дитина оцінюється по шкалі Апгар та не менше як на 30 хв. викладається на груди матері для прикладання до грудей та збереження теплового ланцюжка.
n Після цього проводиться первинний туалет новонародженого: обробка пуповинного залишку, зважування, вимірювання, обробка очей та статевих органів 1 % тетрацикліновою або 0,5 % еритроміциновою маззю, підписування, а також оцінка його доношеності і зрілості.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 622 | Нарушение авторских прав
|