N На внутрішній стінці матки є залишки залоз, з яких потім регенерує покрив ендометрію.
Інволюція - зворотній розвиток матки проходить швидко.
n Про ступінь скорочення матки можна судити по рівню стояння її дна. На протязі перших 10 – 12 днів дно матки опускається щоденно на 1 см:
n на 1 – 2 день – дно матки знаходиться на рівні пупка, або на 12 – 15 см вище лона;
n на 4-5-й – на 10 – 11см вище лона;
n на 6-й – на 5 – 6 см вище лона;
n на 8-й – на 3 – 4 см вище лона;
N на 10 –й - на 1 -2 см вище, або на рівні лона.
N До кінця першого тижня маса матки зменшується до 350 – 400 г, а до 6 – 8 тижня – до 50 – 60 г.
Формування внутрішнього вічка і каналу шийки матки
N Якщо відразу після пологів діаметр внутрішнього вічка був 10 -12 см, то вже через 24 год. він прохідний тільки для 2-х пальців (3 – 4 см), а через 3 доби – ледве прохідний для одного пальця. До 19 доби канал шийки матки формується повністю, але закриття зовнішнього вічка завершується тільки на 3-му тижні після пологів.
N Таким чином, формування шийки матки і її каналу проходить зверху вниз за рахунок скорочення циркулярних волокон шийки матки.
N В результаті скорочення матки і кругових м'язів, розміщених навколо внутрішнього вічка формується межа між верхнім і нижнім сегментом матки. Дно її в перші дні дотикається до внутрішньої поверхні черевної стінки, між тілом і шийкою матки утворюється кут, відкритий допереду.
Заживлення внутрішньої поверхні матки і регенерація ендометрію
N Під впливом протеолітичних ферментів проходить розпад і відторгнення з частин децидуальної оболонки, які затримались в матці. В результаті відторгнення звільняються глибші шари, які містять донні залишки слизової оболонки матки. З епітелію цих залишків проходить регенерація епітеліального покриву матки.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 633 | Нарушение авторских прав
|