МЕТА ТА ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ЮРИДИЧНИЙ ІНСТИТУТ
ОСНОВИ РИМСЬКОГО ПРИВАТНОГО ПРАВА
Програма
Вибыркової навчальної дисципліни
Підготовки бакалавра
Спеціальності
Право» (шифр за ОПП: ДПП 2.1.2)
Кривий Ріг
РОЗРОБЛЕНО ТА ВНЕСЕНО: кафедрою ЦИВІЛЬНОГО ТА ГОСПОДАРСЬКОГО ПРАВА
Розробник робочої програми: доктор наук з держ. управ., к.ю.н., доцент Кузьменко С.Г.
Схвалено вченою радою
«31» серпня 2015 року, протокол № 10
Вступ
Програма вивчення вибіркової навчальної дисципліни «ОСНОВИ
РИМСЬКОГО ПРИВАТНОГО ПРАВА» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалавра спеціальності 081 «Право».
Предмет дисципліни: основні принципи, доктринальні засади, правові джерела, окремі поняття, терміни, визначення, дефініції, юридичні категорії та інститути римської держави та права, особливості феномену рецепції римського права та правового регулювання публічних і приватно-правових відносин і основних конструкційно-догматичних проблем цивільного права, які зберігають своє науково-практичне значення під час аналізу та розробки сучасного праворозуміння.
Зв’язки з забезпечуючими дисципліни (з іншими дисциплінами):
Модуль «Основи римського цивільного права» є ідеальним для засвоєння основних засад цивільного, сімейного, цивільного процесуального права, їх принципів, головних понять і категорій, чим буде закладено підґрунтя для більш змістовного, глибокого та легкого засвоєння таких дисциплін, як «Цивільне право України», «Сімейне право України», «Цивільне процесуальне право України». Окрім цього, цей предмет, з огляду на історичне спрямування, пов’язаний із вивченням таких дисциплін, як «Історія вчень про державу та право», «Історія держави та права зарубіжних країн».
Програма навчальної дисципліни «Основи римського приватного права» складається із 2 змістовних модулів (7 тем).
МЕТА ТА ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
1.1. Мета дисципліни: ознайомити студентів із загальними закономірностями виникнення і розвитку римського цивільного права, показати його значення в історії європейської цивілізації та роль у становленні правових систем сучасності; сприяти розвитку у студентів самостійності мислення, засвоєнню ними спеціальної юридичної лексики і термінології, формуванню їх правової культури.
1.2. Завдання:
− засвоєння особливостей змісту та правового регулювання приватних відносин у Стародавньому Римі, зокрема: правового статусу різних груп населення, порядку вирішення приватних спорів, особливостей регулювання речових, зобов’язальних, сімейних і спадкових правовідносин у Стародавньому Римі;
− засвоєння історичних коренів цивільного права;
− формування у студентів правової культури;
− засвоєння загальноприйнятої юридичної термінології.
1.3. В результаті вивчення дисципліни «Основи римського приватного права» студенти повинні:
На вивчення навчальної дисципліни «Основи римського приватного права» відводиться: 081 - 90 години /3 кредити ECTS.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 374 | Нарушение авторских прав
|