АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Лейкоцит. формула крові, фізіологічні основи її змін.

Прочитайте:
  1. V. Пологи (відповідно до клінічного протоколу «Фізіологічні пологи»).
  2. Анатомо- фізіологічна характеристика печінки, підшлункової залози, як важливих органів травлення, небезпека патологічних їх змін.
  3. Анатомо- фізіологічні вікові особливості трахеї, бронхів, легень. Механізм акту дихання, наслідки його розладів.
  4. Білки плазми крові, їх функціональне значення ШОЕ.
  5. Дисципліна «Основи психогенетики»
  6. ДОГАДКА ПО ФОРМУЛАМ
  7. Електрофізіологічні основи функціонування головного мозку
  8. Змістовий модуль 1. Введення в гістологію, цитологію та ембріологію. Основи цитології, загальної та порівняльної ембріології.
  9. Зростання гематокриту призводить до збільшення в'язкості крові, а отже, до підвищення навантаження на серце, порушення кровообігу.
  10. Карта орієнтовної основи дій (ООД) роботи студентів з літературою

Лейкоцитарна формула являє собою співвідношення різних лейкоцитів. Визначається шляхом фарбування та підрахунку в мазку крові з використанням мікроскопа.Важливе значення має відсутність або наявність зсуву лейкоцит ф-ли,який може відбуватися як в праву або ліву сторону.Зсув формули вліво свідчить про збільшення в периферичній..крові частки..незрілих нейтрофілів, а також появи..юних мієлоцитів;Зсув формули вправо свідчить про зменшення..частки нормальної..кількості незрілих нейтрофілів, а також про збільшення сегментоядердних..нейтрофілів.Дана картина може спостерігатися після..переливання крові,під час хвороб печінки..і.нирок,мегалобластної анемії.У..клінічній практиці лейкоцит ф-ла відіграє..важливу роль,оскільки.багато змін..в.організмі призводять до зсуву формули: процентний вміст одних білих клітин крові збільшується за рахунок.зменшення інших,і.навпаки.Лейкоцит ф-ла може відображати хід захворювання..чи патологічного процесу, прогнозувати результат хвороби..і.появу ускладнень.Дані лейкоци. ф-ли зіставляють з проявами хвороби. Норма цього показника відрізняється. в.залежності.від.конституції,статі, віку.Основними.складовими.лейкоцитарної формули є нейтрофіли, еозинофіли, базофіли, лімфоцити і моноцити.

19. Система HLA та фізіологічні її основи для трансплантології.
Група ізольованих генів, що контролюють антигени, розміщені на поверхнях ядерних клітин, утворює систему HLA. HLA детермінується генетичним локусом, який містить дві міцно зчеплені групи на декількох алелях або сублокусах. HLA наявні на клітинних мембранах усіх ядерних клітин і сприяють відторгненню трансплантантів. Основні функції HLA: імунна реактивність, резистентність до деяких вірусних інфекцій, кооперація імунокомпетентних клітин, імунна супресія, чутливість до деяких захворювань. Досліджено, що при типуванні хвороб певний HLA-антиген асоціюється з деякими хворобами. Практичне значення HLA-типування: завдяки високому поліморфізму система HLA може служити маркером у популяційно-генетичних дослідженнях і вивченні генетичної схильності до захворювань. Вона дає змогу водночас планувати добір пар донор- реципієнт, для трансплантації органів і тканин. На основі HLA-типування можна визначати популяційний ризик розвитку хвороби, частість виявлення гену спадковості, тип його успадковування, прогнозувати індивідуальний ризик і ймовірність наявності конкретного захворювання у хворого.

20.Тромбоцити.їх роль. Тромбоцити -формені елементи крові,що беруть участь в забезпеченні. гемостазу. Тромбоцити- дрібні без'ядерні клітини, овальної або округлої форми, їх діаметр 2-4 мкм. Утворюються тромбоцити в кістковому мозку з мегакаріоцитів. У спокійному стані тромбоцити мають диско видну..форму. При активації тромбоцити набувають сферичну форму і утворюють спеціальні вирости. За допомогою подібних виростів кров'яні пластинки можуть з'єднуватися один з одним (агрегувати) і прилипати до пошкодженої судинної стінки (здатність до адгезії).Тромбоцити мають властивість викидати при стимуляції вміст своїх гранул, в яких містяться фактори згортання, фермент пероксидаза, серотонін, іони кальцію - Са2 *, АДФ, фактор Віллебранда, тромбоцитарний фібриноген, фактор росту тромбоцитів. Деякі фактори згортання, антикоагулянти та інші речовини тромбоцити можуть переносити на своїй поверхні. Властивості тромбоцитів, що взаємодіють з компонентами стінок судин, дозволяють утворювати тимчасовий згусток і забезпечувати зупинку кровотечі в дрібних судинах (тромбоцитарно-судинний гемостаз).

Головна ф-ція тромбоц.- участь в процесі згортання крові (гемостазі) - важливої захисної реакції організму, що запобігає велику крововтрату при пораненні судин. Воно характеризується такими процесами: адгезія, агрегація, секреція, ретракція,спазм дрібних судин і в'язкий метаморфоз Інша функція тромбоцитів ангілтрофічна - харчування ендотелію кровоносних судин. Відносно недавно встановлено також, щотромбоц.грають найважливішу роль в загоєнні і регенерації пошкоджених тканин, звільняючи з себе в ранові тканини фактори росту, які стимулюють поділ і ріст пошкоджених клітин.

21. Поняття про гомеостаз. Судинно-тромбоцитарний гемостаз, його характеристика і фізіологічне значення.
Гомеостаз – відносна динамічна сталість фізико-хімічних і біологічних показників внутрішнього середовища, які забезпечують організовану діяльність усіх органів і систем організму. При ушкодженні кровоносної судини зупинка кровотечі відбувається в 2 етапи: 1)судинно-тромбоцитарний гемостаз, 2)коагуляційний гемостаз. Завдяки судинно-тромбоцитарному гомеостазу зупиняється кровотеча з невеликих судин, тобто він є первинним гемостазом.Складається з кількох етапів:
1)Рефлекторний спазм судин, виникає одразу після пошкодження, обумовлений місцевими рефлект. механізмами на вазоактивні сполуки, окрім того, з тромбоцитів вивільн. внаслідок руйнування вазоконстр. р-ни (серотонін, адреналін, тромбоксан).
2)Адгезія – приклеювання тромбоцитів до місця ушкодження.Негативно заряджені тромбоцити прилипають до волокон колагену, віддають псевдоподії. Найважливіший фактор адгезії- фактор Віллебранда. 3)Зворотна агрегація тромбоцитів - прискорення виділення з тромбоцитів АДФ, адреналіну, арахідонової к-ти, простагландинів. Формується первинний білий тромб. 4)Необоротна агрегація тромбоцитів - зміцнення білого тромбу під впливом тромбіну в дозах, менших, ніж необхідно для утворення справжнього тромба. 5)Ретракція тромбоцитарного тромба -тромбостенін скорочується і зменшувати розмір і ущільнювати згусток.


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 627 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)