Література. 1.Значення, склад і фізико – хімічні властивості крові.
Тема. Фізіологія крові
План
1. Значення, склад і фізико – хімічні властивості крові.
2. Групи крові.
3. Захисні властивості крові. Імунітет.
4. Алергія та анафілаксія.
5. Регуляція кровотворення. Вікові особливості системи крові.
6. СНІД та його профілактика.
Література
1. Кисельов Ф.С. Анатомія, фізіологія шкільна гігієна. К. Вища школа, 1967. С. 133 – 144.
2. Кабанов О.М., Чабовська А.П. Анатомія, фізіологія і гігієна дітей дошкільного віку. К.: Вища школа, 1972. С. 175 – 176.
3. Маруненко І. М., Неведомська Є.О, Бобрицька В.І. Анатомія і вікова фізіологія з основами шкільної гігієни. – К.: ВД «Професіонал», 2004 р. – С.
Кров виконує захисну функцію, оскільки є фактором захисту (імунітету). Захист забезпечується лейкоцитами, які здатні до фагоцитозу, антитілами (білками та ферментами), що знешкоджують мікроорганізми та їх токсини.
Дихальна функція крові полягає в зв'язуванні та перенесенні кисню і вуглекислого газу, а також інших газів, що знаходяться в тканинній рідині та в складі хімічних сполук.
Терморегуляторна функція. Завдяки високій теплоємності води, що міститься у крові, забезпечується розподіл тепла, утвореного в процесі метаболізму,та його видалення через легені та шкіру. Кров сприяє не тільки перерозподілу тепла, а й підтримуванню температури тіла завдяки фізіологічним механізмам перерозподілу крові в судинному руслі — переходу її в капіляри шкіри, що супроводжується збільшенням тепловіддачі, або в судини внутрішніх енергоємних органів, що сприяє зменшенню втрати тепла.
Трофічна функція крові полягає в забезпеченні клітин організму поживними речовинами: глюкозою, водою, жирами, мінеральними речовинами, амінокислотами тощо.
Гомеостатична. Кров бере участь у підтримуванні сталості внутрішнього середовища організму (рН, водного балансу, осмотичного, тиску, концентрації глюкози тощо).
Регуляторна. Знаходячись у постійному русі, кров здійснює зв'язок між органами, внаслідок чого організм функціонує як єдина система (транспорт гормонів та інших біологічно активних речовин).
Екскреторна функція полягає в видаленні продуктів метаболізму з тканий (сечовини, сечової кислоти).
Функція креаторних зв'язків полягає у переносі плазмою інформаційних зв'язків, що здійснюють регуляцію внутрішньоклітинних процесів синтезу білка, процеси диференціації клітин тощо.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 382 | Нарушение авторских прав
|