АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Окситоцин (Oxytocinum)

Прочитайте:
  1. VII. Что характерно для окситоцина?
  2. Дозы окситоцина при различных способах введения
  3. Застосування окситоцину пов'язано з можливим дистресом плода та підвищенням базального тонусу матки.
  4. Окситоцин
  5. Окситоцин
  6. Окситоцин Oxyzocinum Rp: Sol. Oxyzocini 1 ml 5 ED
  7. ОКСИТОЦИН СЕКРЕТИРУЕТСЯ

Форма випуску: ампули 1 мл (5 ОД).

Механізм дії: синтетичний препарат, ідентичний гормону задньої частки гіпофіза, викликає ритмічні скорочення матки, що сприяє пологовій діяльнос­ті. Препарат збільшує також секрецію молока та сприяє його відходженню. Для стимуляції пологової діяльності вводять внутрішньом'язово 0,25–2 мл або 1 мл розбавляють у 500 мл стериль­ного 5 % розчину глюкози і вво­дять внутрішньо-венно краплинно впро­довж усього пологового акту.

Застосування: для стимуляції пологів при слабкій пологовій ді­яльності, при гіпотонічних маткових кровотечах, а також для штучного викликання пологів при ускладненнях вагітності.

Побічні ефекти: анафілактичний шок (дуже рідко), гіпертонус матки, її розрив, тахікардія, аритмія серця, нудота, блювання, асфіксія і загибель плода (при передозуванні).

- пітуітрин для ін'єкцій - гормональний препарат задньої частки гіпофіза, містить гормони окситоцин і вазопресин. Перший забезпечує пологовий процес, другий викликає звуження капі­лярів і підвищення артеріального тиску, бере участь у регу­ляції сталості осмотичного тиску крові. В акушерсько-гінекологічній практиці застосовується за тими ж показаннями, що й окситоцин.

- гіфотоцин - максимально звільнений від вазопресину препарат задньої частки гіпофіза, показаний для стимуляції пологової діяльності, при гіпотонічних маткових кровотечах.

Простагландини.

Це група біогенних фізіологічно-активних речовин ("місцевих" гормонів), які містяться в різних органах і тканинах у дуже малих кількостях. Практичне значення в акушерсько-гінекологічній прак­тиці на сучасному етапі набули простагландини F2α (динопрост) і Е2 (динопростон). Простагландини груп Е і F проявляють сильний стимулюючий вплив на міометрій як невагітної матки, так і в будь-який термін вагітності..


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 429 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)