АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Долікарська допомога при внутрішній кровотечі
Ефективних засобів тимчасового підтримання гомеостазу при внутрішній кровотечі немає, але існують певні методи, які значною мірою можуть послабити її і дозволяють виграти час для направлення потерпілого в хірургічне відділення і екстреного втручання. Це забезпечення спокою, для чого хворого слід покласти на рівну поверхню, в напив сидячому положенні, заборонити вживання їжі та пиття, застосувати холод, наприклад, міхур з льодом на живіт. Транспортують хворого в положенні лежачи на ношах.
Кровотечі внутрішньо не медику розпізнати буває не так просто. Зазвичай такі кровотечі виникають внаслідок сильних ударів в живіт чи в область грудної клітини. У жінок внутрішньочеревний кровотеча може виникнути при позаматкової вагітності. Стан потерпілого людини при внутрішньому кровотечі, як правило, досить важкий. Часто відбувається втрата свідомості, людина сильно блідне, при кровотечі в плевральну область людина задихається.
Як допомогти людині у разі внутрішньої кровотечі? Без кваліфікованої медичної допомоги тут не обійтися. До приїзду медиків постраждалого людини слід розташувати в напівсидячому позі з зігнутими в колінах ногами. Якщо є підозра на внутрішньочеревний кровотеча, то на область живота кладуть холодний компрес. Звертаю увагу читачів Donlcc: ні в якому разі не пропонуйте людині їжі і пиття, принаймні, до приїзду бригади швидкої допомоги. При внутрішніх пошкодженнях грудної клітини холодний компрес прикладають на область грудей. Дуже важливо доставити потерпілого людини в медичний заклад якомога швидше, адже рахунок йде на хвилини.
Визначити внутрішню кровотечу набагато важче, ніж зовнішнє. Адже кров надходить у черевну або грудну порожнину або в будь порожнистий орган — шлунок, сечовий міхур, матку або кишечник. А оскільки навіть незначна її втрата може бути небезпечна для життя, характерні для кровотечі симптоми необхідно знати кожному.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 660 | Нарушение авторских прав
|