АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Загальні правила і техніка накладання щипців

Прочитайте:
  1. I.Загальні положення
  2. III. Правила захода судов в морские порты и выхода судов из морских портов
  3. IV. Правила стоянки судов в морских портах и на подходах к ним
  4. VI. Правила обеспечения экологической безопасности, соблюдения карантина в морских портах
  5. VII. Правила выполнения маневров, связанных с прохождением судов относительно морских дноуглубительных судов при встречном плавании
  6. VIII. Правила ледокольной проводки судов
  7. VІ. Техніка проведення операції кесарева розтину в нижньому сегменті матки поперечним розтином.
  8. XI. Требования к правилам личной гигиены больных, медицинского и обслуживающего персонала лечебного учреждения
  9. Будова щипців
  10. В. Техніка внутрішньом’язових ін’єкцій

Операція екстракції щипцями проводиться в такому порядку:

Підготовка до операції Виконання операції
Клізма, катетеризація сечового міхура Введення лівої гілки
Дезинфекція зовнішніх стате-вих органів Введення правої гілки
Глибокий наркоз Замикання щипців
Точне дослідження перед-леглої частини Пробна тракція і дослідження
Розміщення щипців у складеному вигляді Екстракція плоду із захистом промежини
  Зняття щипців

Підготовка до накладання щипців. Руки акушера і помічників обробляються як для хірургічної операції. Зовнішні статеві органи, верхня третина внутрішньої поверхні стегна і промежина обробляються спиртом і 5 % розчином йоду. При накладанні щипців бажано використовувати наркоз, можлива пудендальна анестезія.

Наркоз при накладанні щипців необхідний, і лише в рідких випадках щипці можна накласти без наркозу. Наркоз потрібний не лише для того, щоб усунути болючість, а й для розслаблення тканин, що дуже бажано при накладанні щипців.

Щипці повинні в складеному вигляді лежати поряд з оператором разом з іншими інструментами, підготовленими для зашивання розірваних м’яких частин.

Першою треба накладати ліву гілку, що лежить при складених щипцях знизу. Її захоплюють за рукоятку лівою рукою і вводять у ліву сторону таза матері.

Щоб ввести цю гілку, треба захопити її ручку лівою рукою, як перо. При цьому права рука виконує дуже відповідальний обов’язок: вона плазом вводиться двома або навіть трьома й чотирьма пальцями до вагіни так, щоб кінчики пальців, заведені за вічко матки, щільно лягли на голівку, причому великий палець максимально відводиться. Ложка, яку вводять, вкладається на долоню введеної правої руки і, посуваючись нею, опускається у вагіну по поверхні пальців так, щоб верхівка щипців наблизилась до голівки і розмістилась на ній між передлеглою голівкою і кінчиками пальців, які лежать на голівці.

Далі ложку треба вводити так, щоб вона лягала на голівку, точно збігаючись своєю кривиною з кривиною голівки. Для цього треба, щоб ліва рука, яка втримує ручку щипців приблизно паралельно з правою пахвиною матері, поступово опускала ручку щипців вниз і вправо, описуючи нею велику дугу, і щоб ручка щипців з вертикального положення перейшла в горизонтальне. Вводити щипці треба без всякого насильства. Треба, щоб ложка завжди посувалась по введеній правій руці, причому доцільно, щоб її нижнє ребро спочатку спиралось на пучку підведеного великого пальця, яким ми можемо користуватися як нерухомою шиною, якою посувається ребро ложки. Коли ліва гілка щипців введена, її слід передати для втримування помічникові і приступити до введення другої гілки – правої. Вводять цю гілку так само, як і першу.

Коли ручки обох гілок щипців зблизяться, настає другий момент операції – замикання щипців. При правильному розміщенні щипців цей момент операції виконується без усяких труднощів, після чого лишається приступити до витягання.

Екстракція щипцями починається лише після першої, так званої, пробної тракції. Однією рукою (лівою) міцно захоплюють ручки щипців і тягнуть їх до себе. В цей час права рука обстежує голівку, накладені щипці і край вічка. Це обстеження потрібно для того, щоб можна було пересвідчитись ось в чому: чи не захоплена шийка матки в щипці; чи правильно щипці охоплюють голівку і яке відношення їх поперечника до напрямку стріловидного шва голівки; чи досить міцно обхоплена голівка і чи не загрожує нам зісковзування щипців; чи опускається голівка при тракції.

Тракції роблять обома руками, що міцно захоплюють щипці. Можна накласти руку одну на одну або одну поряд з одною.

Тракції робляться в сидячому положенні з зігнутими в ліктях руками. Треба, починаючи тракцію, поступово посилювати її і, досягати певного напруження, повільно розслабляти.

Чим вище стоїть голівка, тим нижчий повинен бути напрям витягання, тобто тим нижче опускаються ручки щипців.

Коли голівка обійде лобок, тракції спрямовуються майже горизонтально. Коли голівка починає прорізуватися, тракції напрямляються все вище й вище, отже ручки щипців піднімаються вгору і з горизонтального положення переходять у вертикальне.

Після кожної тракції робиться невеличка пауза, після якої тракції відновлюються.

Коли голівка починає прорізуватися через статеву щілину, напрям тракцій поступово зміщується все ближче і ближче до вертикального положення.

Щоб зберегти цілість промежени, коли біпарієтальний розмір голівки почне прорізуватися з статевої щілини, слід, захопивши ручки щипців ближче до замка лівою рукою і ставши з правого боку матері, продовжувати тракцію цією рукою, а правою підтримувати промежину. Якщо промежині загрожує розрив, можна ножницями зробити перінео- або епізіотомію.

Коли голівка проріжеться, щипці знімають без всяких труднощів і здебільшого самостійно.

Плічки витягаються після екстракції голівки тим самим способом, як і після нормальних пологів.


Дата добавления: 2015-10-11 | Просмотры: 544 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.007 сек.)