АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Виготовлення гіпсової моделі

Прочитайте:
  1. Виготовлення плаката
  2. Клініко-технологічні етапи виготовлення знімних шин
  3. Клініко-технологічні етапи виготовлення знімних шин
  4. Клініко-технологічні етапи виготовлення знімних шин
  5. Клініко-технологічні етапи виготовлення знімних шин
  6. Курно моделі.
  7. При гігієнічній експертизі тканин, призначених для виготовлення дитячого одягу, визначають
  8. Результати цитологічного обстеження залежать від правильності забору матеріалу, виготовлення мазка
  9. Строки виготовлення й ремонту протезно-ортопедичних виробів ортопедичного взуття

Матеріальне забезпечення: відбиток з альнатного або силіконового відбиткового матеріалу, гумова колба, металевий шпатель, гіпс, вода, вібростолик, ніж для обрізування гіпсу.

Порядок виконання:

· підготовка відбитка до відливання моделі;

· приготування гіпсу для моделі;

· внесення гіпсу відбиток;

· формування цоколю моделі;

· від’єднання відбитка від моделі;

· обрізування країв гіпсової моделі.

Процес підготовки відбитка з альгінатного матеріалу полягає у нейтралізації залишку альгінової кислоти, який псує поверхневий шар гіпсової моделі. Для цього відбиток на 3-5 хв замочують у слабкому р-ні перманганату калію. Відливання моделі проводять відразу після отримання відбитка через значну усадку відбиткового матеріалу. Відливку моделі за силіконовим відбитком можна здійснювати через 60 хв після його отримання.

Гіпс для відливання моделі замішують на чистій воді, бажано дистильованій. Для цього у гумову колбу відмірюють потрібну кількість води і невеликими порціями досипають гіпс до насичення. Зверху повинна бути невелика кількість води. Суміш інтенсивно перемішують, після чого відбиток струшують від залишків води і вносять у нього гіпс невеликими порціями. Відбиток ставлять на ввімкнений вібростолик і поступово додають гіпс до повного заповнення ложки з відбитком. На гіпсовому столі накладають гірку гіпсу, накладають відбиток ложкою доверху і формують цоколь моделі висотою 2.5-3.0 см.

Після повного застигання гіпсу (15-20 хв) відбиток відділяють від моделі. Для цього спочатку ложку відділяють від відбиткового матеріалу, розрізають його на шматки з урахуванням топографії дефекту і відділяють від моделі.

Краї цоколя моделі обрізають гіпсовим ножем. У правильно відлитій моделі площина цоколя повинна бути паралельна протетичній площині пацієнта, а краї обрізані до рівня перехідної складки (для беззубих щелеп повинен повнстю зберігатись жолобок, що відображає перехідну складку). Задній край обрізається, відступивши 0.5 см від лінії „А” або ретромолярних горбиків.

 

 


Дата добавления: 2015-10-19 | Просмотры: 1021 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)