АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Отримання анатомічного відбитку гіпсом при повній відсутності зубів.

Прочитайте:
  1. Гестації понад 28 тижнів проводиться в перше акушерське відділення, в разі відсутності ознак інфікування, або
  2. Ж) отримання високоякісної продукції при низькій собівартості її.
  3. Заходів по оздоровленню дівчаток-підлітків, вагітних жінок. Зберігає своє значення дотримання санітарно-
  4. Зондовий метод отримання шлункового вмісту з __________використанням ентерального подразника
  5. Зондовий метод отримання шлункового вмісту __________з використанням парентерального подразника
  6. Кардіотокографії, коли можна оцінити і скоротливу діяльність матки і стан плоду. При відсутності реєструючих
  7. МЕТОДИ АНАТОМІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
  8. Незначній її виразності або в повній відсутності реакції (розділ 7).
  9. Основні принципи дотримання санітарно-гігієнічного режиму хірургічного відділення
  10. Особливості анатомічного та псифізіологічного розвитку дітей в різні вікові періоди.

Матеріальне забезпечення: стандартні відбиткові ложки для беззубих щелеп, прямий наконечник (10 000 об/хв), набір фрез, гіпс, гумова колба, металевий шпатель, вода, 3% водний розчин NaCl, розчин антисептика, вазелін.

Порядок виконання:

· підбір і корекція стандартної ложки;

· приготування гіпсового відбиткового матеріалу;

· накладання матеріалу на ложку і в ротовій порожнині;

· введення ложки в ротову порожнину;

· структуризація відбиткового матеріалу;

· виведення відбитка з ротової порожнини;

· оцінка відбитка.

Стандартну ложку підбирають, виходячи з розміру щелепи. Краї пластмасової ложки можна коректувати (зішліфовувати) так, щоб вони не відтискали і не травмували слизову оболонку перехідної складки в момент отримання відбитка. Правильно підібраною вважається ложка для в/щ, в якій беззубий альвелярний відросток розміщується посередині жолобка, а край повністю перекриває горби в/щ і лінію „А”, для н/щ – ретромолярні горбики. Для рухомих тяжів і вуздечок у борті ложки слід зробити заглиблення.

Гіпс для відбитка готують на 3% водному розчині NaCl. Для цього у гумову колбу відміряють потрібну к-сть водного розчину, а отім ненвеликими порціями додають порошок гіпсу до насичення. Зверху у колбі повинна бути невелика кількість води. Гіпс інтенсивно перемішують до сметаноподібної консистенції, накладають на ложку врівень з бортами і в ротову порожнину у важкодоступних місцях (простір за горбами в/щ, під’язиковий простір на н/щ), після чого ложку боком вводять в ротову порожнину, розвертають, орієнтують по щелепі і притискають до протезного ложа. Для кращого перерозподілу відбиткового матеріалу на в/щ надлишок гіпсу попереду ложки піднімають вверх до перехідної складки масуючими рухами верхньої губи і щік. Слідкують, щоб лишки гіпсу не потрапили у дихальні шляхи пацієнта, для чого їх забирають стоматологічним дзеркалом. На н/щ для правильного оформлення переднього краю відбитка нижню губу натягують вперед і вверх, після чого щоками розподіляють матеріал у бокових ділянках. Для перерозподілу матеріалу в під’язиковому просторі пацієнта просять поперемінно торкнутись правої і лівої щоки та витягнути язик допереду.

Після структуризації гіпсу проводять виведення відбитка з ротової порожнини. Для цього вказівні пальці обох рук вводять в ротову порожнину, ставлять на край відбитка в бічній ділянці і відбиток відривають від щелепи різким важілеподібним рухом. Він має вивестись єдиним шматком.

Після промивання проводять оцінку відбитка. Він повинен чітко відображати усі рухомі та нерухомі елементи протезного ложа та не мати значних дефектів у вигляді повітряних раковин.


Дата добавления: 2015-10-19 | Просмотры: 429 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.002 сек.)