АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Завдання №8. Розв’яжіть ситуаційні завдання

Прочитайте:
  1. II. Завдання і функції спеціального будинку-інтернату
  2. II. Завдання та функції відділення і порядок надання соціальних послуг
  3. Вирішіть тестове завдання.
  4. Відповіді на завдання.
  5. Глава 1. Предмет і завдання патологічної фізіології. Основні поняття загальної нозології. Вчення про хворобу
  6. До завдання № 2
  7. Еталони відповідей на завдання по темі
  8. Завдання
  9. Завдання 1
  10. Завдання 1

Розв’яжіть ситуаційні завдання. Відповіді запишіть, надаючи анатомічне обґрунтування.

№1

У пацієнта встановлено діагноз – аневризма аорти. Загальноприйнятим механізмом вважають розрив внутрішньої стінки. Назвіть стінки аорти. В разі локалізації процесу у висхідній аорті ураження якої анатомічної структури слід очікувати?

 

 

№2

У пацієнта виявлено стеноз (звуження просвіту) хребтових артерій внаслідок двостороннього звуження кісткових каналів, що містять ці судини. Причиною став шийний остеохондроз. Як пояснити з погляду анатомії, що при закиданні голови хворий, не втрачаючи свідомість, може впасти внаслідок сильного запаморочення, слабкості, різких вегетативних реакцій?

 

 

№3

Пацієнту провели нефректомію (видалення нирки) зліва із перев’язуванням ниркової артерії та ниркової вени. У подальшому було виявлено порушення трофіки лівого яєчка. Назвіть можливі причини.

 

 

№4

До хірургічного відділення поступив пацієнт із діагнозом виразкова хвороба шлунку ускладнена перфорацією. В ході оперативного втручання було виявлено, що у патологічний процес залучено і артерію, що живить шлунок. Назвіть цю судину.

 

 

№5

До неврологічного відділення поступили два пацієнта із стійким порушенням кровоточу у внутрішніх сонних артеріях. Причиною такого патологічного явища був стеноз судин атеросклеротичним процесом. Пацієнт А скаржився на зорові розлади, а пацієнт Б таких порушень не називав. Клінічні дослідження пацієнтів не виявили патологічних змін в системах хребтових артерій. Яке можливе пояснення таких відмінностей у клінічній картині з анатомічного погляду?

 

 


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 390 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)