АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Водні процедури (обтирання, обливання, купання) мають гігієгічне та фізіологічне значення.

Прочитайте:
  1. Будова нирок. Фізіологічне утворення сечі
  2. Виберіть із перерахованого які особливості будови слизової оболонки піхви мають значення для вироблення секрету?
  3. Виберіть, які оригінальна зви мають зубчасті шви кісток черепа?
  4. Відсоток пацієнтів, які мають цільовий рівень артеріального тиску
  5. Візначення.
  6. Вуглеводні паренхіматозні дистрофії
  7. Вчення Павлова про аналізатори. Принцип будови аналізаторів фізіологічне значення
  8. Зробимо припущення, що в процесі виробництва беруть участь тільки 2 змінних фактора: праця (L) і капітал (K), і вони мають відповідну ціну (Pl) i (Pk).
  9. Коагулянти, антикоагулянти, фактори фібринолізу, їх фізіологічне значення.

Місцеві водні процедури - ранкове вмивання, миття рук перед вживанням їжі, миття ніг перед сном.

Обтирання - полягає в послідовному обтиранні тіла махровим рушником, або рукавичкою змоченою в воді, послідовно шию, руки, груди, живіт, спину, стегна, гомілки, стопи ніг. Після цього енергійно розтирають усе тіло махровим рушником до відчуття тепла. Температура води при перших обтираннях - 33°С. Кожні 2-3 дні вона знижується на 1-2°С і доводиться до 18°С.

Загальні обливання. Через 1-1,5 місяця обтирань можна переходити до загальних обливань. Почи- нати треба з температури 33°С, через кожні 2-3 дні вона знижується на 1-2°С і доводиться до 26-24%. їх рекомендується проводити 2 рази в тиждень дітям0від 1 року і старшим при температурі 36°С на протязі 10 хв., з настапним обливанням водою (34 с).

Купання. Це найбільш поширений вид загартування. Купання проводять через 1,5-2 години після прийому їжі. Купання проводять при температурі води не нижче 20°С. Перші купання не перевищують 2-3 хв. Купання проводять після сонячних ванн. Більше одного купання в день проводити не рекомендується. Не можна допускати довготривалого перебування дітей у воді. Переохолодження тіла шкідливе для здоров'я. Діти молодшого та середнього шкільного віку перебувають у воді до 8-10 хв., а старші - до 15 хв. Діти, які бігали, мають перед купанням 10 хв. спокійно посвдіти.

Найбільший ефект загартування буде при раціональному комбінуванні загартовуючих процедур: повітряні ванни, ранкові та вечірні водні процедури, заняття на повітрі.

6. Гігієна шкіри має велике значення у профілактиці не тільки шкірних, а й інших, особливо шлунково-кишкових захворювань. Для догляду за шкірою дітей треба мати ванни для купання, засоби гігієни.

У перші місяці життя дитини лице і руки її протирають ватними тампонами, змоченими у кип'яченій воді. З 5-6 місяців дитину можна вмивати без тампонів водою кімнатної температури. Треба стежити за тим, щоб дитина весь час перебувала в чистому і сухому одязі, пелюшках. Після дефекації дитину підмивають теплою проточною водою (36-37°С), обсушити рушником і загорнути в чисту білизну. Змазують вазеліном місця, де може з'явитись опрілість. Добре користуватися памперсами.

Дитину можна купати після відпадіння пуповини. В першу половину року гігієнічну ванну роблять щодня, з 6 місяців - через день, після року - двічі на тиждень, а після 3 років - один раз на тиждень, при обов'язковому щоденному обмиванні ніг. У перші два місяці життя дитину купають у кип'яченій воді, або слабкому розчині калію перманганату, потім переходять до купання в сирій воді.

З 2-2,5 років дітям починають прищеплювати гігієнічні навички по догляду за своїм тілом: правильно вмиватися, мити руки перед їжею.

Обслуговуючий персонал дитячого закладу повинен щодня оглядати тіло дитини і звертати увагу на появу навіть невеликого почервоніння. Якщо є невеличкі травми шкіри їх обробляють.

Потребують постійного догляду волосся голови. Вони звичайно швидко забруднюються шкірним салом Волосся голови миють кожен тиждень. Кожна дитина повинна мати свій гребінець або щітку. їх також миють з милом. Нігті рук і ніг коротко обстригають. Отже утримання шкіри тіла в чистоті забезпечує її нормальне функціонування.

 

ЛЕКЦІЯ


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 516 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)